لیست جدید داوران بین‌المللی ایران در سال ۲۰۲۳ اعلام شد
1401/10/03-16:10
1428
پایگاه خبری اخبار کشتی ایران
عزیزاله اطاعتی
دسته بندی خبر : داوران

لیست جدید داوران بین‌المللی ایران در سال ۲۰۲۳ اعلام شد

۱۵ داور ایرانی ارتقای درجه گرفتند، 5 داور بازنشسته شدند

کمیسیون داوران اتحادیه جهانی در پایان سال میلادی 2022، لیست جدید داوران بین المللی کشتی ایران در سال 2023 را اعلام کرد که نشان دهنده ارتقای 15 نفر به درجات بالاتر و بازنشسته شدن 5 نفر است .

به گزارش پایگاه خبری اخبار کشتی ایران www.iwn.ir و به نقل از فدراسیون کشتی، بر این اساس محمد مصلایی‌پور رئیس کمیته داوران فدراسیون کشتی که چندی پیش به عضویت کمیسیون داوری اتحادیه جهانی درآمد و عنوان مدرسی را دریافت کرد، از لیست داوران المپیکی خارج شده و به سمت مدرسی ارتقا پیدا کرد.

کامران سلطانی‌زاده داور تهرانی از درجه یک به S1 ارتقا پیدا کرده است تا در کنارمهدی بشیرزاده، نیما صادقی و سعید عباسی چهار داور درجه S1 ایران باشند. در حال حاضر تنها ۶ کشور ایران، کانادا، آلمان، قزاقستان، لهستان و ترکیه دارای ۴ داور با درجه S 1 هستند.

همچنین در فهرست جدید اتحادیه جهانی، محمود ستوده از لرستان و میلاد قلاوند از اروند به درجه یک بین‌المللی ارتقا پیدا کردند. امین رضاپور از گیلان،دانیال بابایی از مازندران ،امین تادین از خوزستان ،ابوالفضل عقیلی از لرستان، حامد علیزاده از بوشهر، صابر آتش پیکر از مازندران، سیدنصرت‌الله فتحی از کهکیلویه و بویر احمد، میثم قوتی از تهران، عدنان خدامرادی از کردستان، جواد واحدی از تهران و سیدمیثم ساداتی از مازندران نیز درجه دو بین‌المللی را دریافت کردند.

محمد ابراهیم امامی داور درجه یک بین‌المللی از تهران، محمدرضا مستجیری داور درجه دو بین‌المللی از البرز، محمدحسین محمدپور از کرمان و صمدی‎زاده از مازندران هر دو داور درجه سه بازنشسته شدند. اردوان صاحب نیز داور درجه یک بین‌المللی به درخواست خودش با قضاوت در مسابقات نوجوانان جهان در ایتالیا، از دنیای داوری خداحافظی کرد.

در حال حاضر ایران یک مدرس ، چهار داور المپیکی ، ۲۹ داور درجه یک بین‌المللی ، ۴۹ داور درجه دو بین‌المللی و ۳۸ داور درجه سه بین المللی در فهرست داوران بین‌المللی اتحادیه جهانی دارد.

لیست سال 2023 داوران بین المللی کشتی ایران , پایگاه خبری اخبار کشتی ایران

اشتراک گذاری