ایران روی سکوی سوم قهرمانی کشتی آزاد 2023 آسیا
1402/01/26-00:01
421
پایگاه خبری اخبار کشتی ایران
عزیزاله اطاعتی
دسته بندی خبر : کشتی آزاد یادداشت

ایران روی سکوی سوم قهرمانی کشتی آزاد 2023 آسیا

1 مدال طلا، 1 نقره و 3 برنز حاصل تلاش آزادکاران ایران

سی و ششمین دوره رقابت های کشتی آزاد قهرمانی آسیا امروز جمعه در شهر آستانه قزاقستان به پایان رسید تیم ایران در کمال ناباوری و با اختلاف 55 امتیازی با قزاقستان در مکان سوم ایستاد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار کشتی ایران www.iwn.ir و به نقل از فدراسیون کشتی، در این مسابقات رحمان عموزاد در وزن 65 کیلوگرم به مدال طلا، علیرضا کریمی در وزن 86 کیلوگرم به مدال نقره، یاسین رضایی در وزن 61 کیلوگرم، امیرحسین کاووسی در وزن 79 کیلوگرم و مجتبی گلیج در وزن 97 کیلوگرم به مدال برنز دست یافتتند تا تیم ایران با کسب 1 مدال طلا، 1 نقره و 3 مدال برنز پس از تیم های قزاقستان و ژاپن روی سکوی سوم بایستد.

نتایج نمایندگان کشورمان تاکنون به شرح زیر است:
در وزن 57 کیلوگرم علیرضا سرلک در دور نخست با نتیجه 12 بر 1 مغلوب ریکوتو آرای از ژاپن شد و با توجه به شکست این حریف ژاپنی در دور بعد، سرلک از دور رقابت ها کنار رفت و دهم شد.

در وزن 61 کیلوگرم یاسین رضایی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 6 بر 6 و ضربه فنی هیون سیک سونگ از کره جنوبی را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت،وی در این مرحله  با نتیجه 11 بر 2 مغلوب تایربک ژوماشبک اولو از قرقیزستان شد و به دیدار رده بندی رفت.

رضایی در این دیدار با نتیجه 7 بر 4 کودای اوگاوا از ژاپن را از پیش رو برداشت و به مدال برنز دست یافت.

در وزن 65 کیلوگرم رحمان عموزاد پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 6 بر صفر سنجر مختار از قزاقستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 2 بر 1 از سد ریوما آنراکیو از ژاپن به پیروزی دست یافت و به فینال رفت .

عموزاد در دیدار پایانی با نتیجه 3 بر 1 تولگا تومور اوچیر دارنده مدال برنز جهان از مغولستان را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 70 کیلوگرم مرتضی قیاسی در دور نخست با توجه به حاضر نشدن عنایت اولله از پاکستان به پیروزی رسید، در دور بعد  و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 4 بر 2 مصطفی احمداف از تاجیکستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

وی در این مرحله مقابل سنجر دوسژانوف از قزاقستان با نتیجه 4 بر 1 مغلوب شد و راهی دیدار رده بندی شد که با شکست 2 بر 1 مقابل اوزوربک توکتومامبتوف از قرقیزستان پنجم شد.

در وزن 74 کیلوگرم حسین ابوذری در دور اول با نتیجه 9 بر صفر شامیل ایساکوف از اردن را مغلوب کرد، در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 5 بر 3 مغلوب ماگومدرسول اصلویف از بحرین شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 79 کیلوگرم امیرحسین کاووسی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 12 بر 2  خیدیر سیف الدین اف از بحرین را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت، در این مرحله با نتیجه 8 بر 5 و ضربه فنی مغلوب بولات ساکایف از قزاقستان شد و به دیدار رده بندی رفت که 6 بر صفر یاجورو یاماساکی از ژاپن را از پیش رو برداشت و به مدال برنز دست یافت.

در وزن 86 کیلوگرم علیرضا کریمی در دور اول با  نتیجه 5 بر 2 گوان اوک کیم از کره جنوبی را مغلوب کرد، در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 10 بر صفر زوشن لین از چین را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت و با پیروزی 9 بر 2 برابر هایاتو ایشیگورو از ژاپن به فینال راه یافت .

وی در این دیدار مقابل عظمت دولت بیکوف دارنده مدال برنز جهان از قزاقستان با نتیجه 4 بر 1 مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

در وزن 92 کیلوگرم ارشک محبی در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر مقابل آرش یوشیدا از ژاپن مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال،‌ به گروه بازنده ها رفت که در دیدار با گانخویاگ گانباتار از مغولستان 6 بر 4 مغلوب شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 97 کیلوگرم مجتبی گلیج در دور اول با نتیجه 12 بر صفر اولزیسایخان باسانتسوگت از مغولستان پیکار را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 11 بر صفر مقابل مصاف تاکاشی ایشیگورو از ژاپن به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل احمد تاج الدین اف از بحرین با نتیجه 13 بر 8 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. گلیج در این دیدار با نتیجه 11 بر صفر بکزاد اورکیمبای از قزاقستان را شکست داد و به مدال برنز رسید.

در وزن 125 کیلوگرم امیررضا معصومی پس از استراحت در دور نخست،‌ در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 10 بر صفر ضیاموحامت صفراف از ترکمنستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل لخاگواگرل مونختور دارنده مدال نقره و برنز جهان از مغولستان با نتیجه 8 بر 6 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. معصومی در این دیدار با نتیجه 4 بر 2 و ضربه فنی مقابل بوهردون از چین شکست خورد و پنجم شد.

رده بندی انفرادی و تیمی این مسابقات به شرح زیر است:

57 کیلوگرم: 1- امان (هند) 2- آلماز سمانبکوف (قرقیزستان) 3- راحت کالجان (قزاقستان) و ریکوتو آرای (ژاپن) 5- وان هائو زو (چین) و زانابازار زاندانبود (مغولستان) ... 10- علیرضا سرلک (ایران)

61 کیلوگرم: 1- تایربک ژوماشبک اولو (قرقیزستان) 2- لیو مینگ هیو (چین) 3- یاسین رضایی (ایران) و توشینتولگا تومنبیلگ (مغولستان) 5- سردار  روزیموف (ازبکستان) و کودای اوگاوا (ژاپن)

65 کیلوگرم: 1- رحمان عموزاد (ایران) 2- تولگا تومور اوچیر (مغولستان) 3- ریوما آنراکیو (ژاپن) و اولوکبک ژولدوشبکوف (قرقیزستان) 5- امیدجان جلال اف (ازبکستان) و سنجر موختار (قزاقستان)

70 کیلوگرم: 1- سنجر دوسجانوف (قزاقستان) 2- ظفربک اوتاخانوف (ازبکستان) 3- اوروزبک توکتومامبتوف (قرقیزستان) و یوشینوسوکه آئویاگی (ژاپن) 5- مرتضی قیاسی (ایران) و شامیل ایساکوف (اردن)

74 کیلوگرم: 1- دارخان یسنگالی (قزاقستان) 2- کایرین کینوشیتا (ژاپن) 3- سولدخو الونبایار (مغولستان) و ماگومدرسلو اصلویف (بحرین) 5- بیونگ مین گونگ (کره جنوبی9 و آدیلت ژاپارکولوف (قرقیزستان) ... 8- حسین ابوذری (ایران)

79 کیلوگرم: 1- بولات ساکایف (قزاقستان) 2- بکزاد عبدالرحمن اف (ازبکستان) 3- امیرحسین کاووسی (ایران) و دیپاک (هند) 5- شهرت بازاروف (تاجیکستان) و یاجورو یاماساکی (ژاپن)

86 کیلوگرم: 1- عظمت دولت بیکوف (قزاقستان) 2- علیرضا کریمی (ایران) 3- هایاتو ایشیگورو (ژاپن) و بادور اسلام اف (ازبکستان) 5- لین زوشن (چین) و ونگ چو (سنگاپور)

92 کیلوگرم: 1- آرش یوشیدا (ژاپن) 2- رضابک آیتموخان (قزاقستان) 3- گانخویاگ گانباتار (مغولستان) و ماگومد شریپوف (بحرین) 5- آجینیاز صفرنیازاف (ازبکستان) و میرلان چینیبکوف (قرقیزستان) ... 8- ارشک محبی (ایران)

97 کیلوگرم: 1- احمد تاج الدین اف (بحرین) 2- آووسایمان هابیلا (چین)  3- مجتبی گلیج (ایران) و مخسود ویسالوف (ازبکستان) 5- بکزات اورکیمبای (قزاقستان) و دیپاک (هند)

125 کیلوگرم: 1-  لخاگواگرل مونختور (مغولستان) و یوسوپ باتیرمورزایف (قزاقستان) 3- بوهردون (چین) و کومار آنیروده (هند) 5- امیررضا معصومی (ایران) و سرداربک خولماتوف (ازبکستان)

رده بندی تیمی:

1- قزاقستان 179 امتیاز 2- ژاپن 129 امتیاز 3- ایران 124 امتیاز 4- مغولستان 120 امتیاز 5- ازبکستان 118 امتیاز 6- قرقیزستان 109 امتیاز 7- هند 99 امتیاز 8- چین 91 امتیاز

کشتی آزاد قهرمانی 2023 آسیا در قزاقستان , پایگاه خبری اخبار کشتی ایران

 

 

اشتراک گذاری