UWW برترین فرنگی کاران 2021 جهان را اعلام کرد
1400/09/13-00:09
93
پایگاه خبری اخبار کشتی ایران
عزیزاله اطاعتی
دسته بندی خبر : کشتی فرنگی

UWW برترین فرنگی کاران 2021 جهان را اعلام کرد

دلخانی، گرایی و یوسفی نفرات برتر اوزان 63، 67 و 130 کیلوگرم

اتحادیه جهانی کشتی برترین فرنگی کاران سال ۲۰۲۱ جهان را معرفی و به ترتیب برای نفرات اول تا سوم 10 ، 7 و 3 هزار دلار جایزه نقدی پاداش اختصاص داد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار کشتی ایران www.iwn.ir براین اساس سیستم معمول رنکینگ اتحادیه جهانی برای تعیین رنکینگ بهترین ورزشکار سال، میثم دلخانی قهرمان رقابت های جهانی نروژ در وزن 63 کیلوگرم، محمدرضا گرایی قهرمان المپیک توکیو و رقابت های جهانی نروژ در وزن 67 کیلوگرم و علی اکبر یوسفی قهرمان رقابت های جهانی نروژ در وزن 130 کیلوگرم به عنوان نفرات اول وزن خود شناخته شدند. محمدهادی ساروی دارنده مدال برنز المپیک توکیو و طلای جهانی نروژ نیز به عنوان نفر دوم وزن 97 کیلوگرم معرفی شد.
برترین فرنگی کاران جهان با توجه به امتیازات شرکت در رقابت های زیر برگزیده شده اند:
رقابت های بین المللی جام ماتئو پلیکونه ایتالیا ۲۰۲۱
رقابت های قهرمانی قاره ها
رقابت های بین المللی اوپن لهستان ۲۰۲۱
مسابقات المپیک توکیو 2021
مسابقات جهانی ۲۰۲۱ اسلو نروژ

با توجه به اینکه در سال ۲۰۲۱ رقابت های المپیک و جهانی برگزار می شود، تصمیم گرفته شده تا برای مدال آوران المپیک در قیاس با مدال آوران جهانی ۲۰ درصد امتیاز بیشتر تعلق گیرد.

اتحادیه جهانی بر خلاف دوره های پیشین که به برترین کشتی گیران هر رشته جوایز نقدی اهدا می کرد در پایان سال ۲۰۲۱ به کشتی گیران برتر 10 وزن آزاد، فرنگی و زنان  مجموعا ۶۰۰ هزار دلار جایزه نقدی پرداخت خواهد کرد. بنابراین در پایان سال به نفرات برتر رنکینگ در هر وزن جوایز دلاری به شرح زیر تعلق میگیرد.
نفر اول: ۱۰۰۰۰ دلار
نفر دوم: ۷۰۰۰ دلار
نفر سوم: ۳۰۰۰ دلار

اتحادیه , کشتی, برترین فرنگی کاران 2021 جهان, مجمدرضا گرایی  , پایگاه خبری اخبار کشتی ایران

اشتراک گذاری