5 وزن نخست کشتی آزاد 2022 آسیا- 3 طلا به ایران رسید
1401/02/03-23:02
484
پایگاه خبری اخبار کشتی ایران
عزیزاله اطاعتی
دسته بندی خبر : کشتی آزاد

5 وزن نخست کشتی آزاد 2022 آسیا- 3 طلا به ایران رسید

عموزاد، سواد کوهی و محمدیان طلایی های ایران

در پایان رقابت های 5 وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی 2022 اسیا که در شهر اولان باتور مغولستان جریان دارد، تیم ایران با کسب 3 مدال طلا راهی رقابت های 5 وزن دوم شد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار کشتی ایران www.iwn.ir و به نقل از فدراسیون کشتی ، در رقابت های امروز رحمان عموزاد در وزن 65 کیلوگرم، علی سوادکوهی در وزن 79 کیلوگرم و محمدحسین محمدیان در وزن 97 کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند و محمدمهدی یگانه جعفری در وزن 70 کیلوگرم پنجم شد.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:
در وزن 65 کیلوگرم رحمان عموزاد در دور نخست با نتیجه 11 بر صفر مقابل عنایت اله از پاکستان به پیروزی رسید ،در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر کایکی یاماگوچی قهرمان جوانان جهان از ژاپن را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

در این مرحله تسوگبادراخ تسیویسورن از مغلوستان را با نتیجه 6 بر صفر از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد.

عموزاد در دیدار پایانی در یک دیدار حساب شده با نتیجه 3 بر 1 از سد باجرانگ پونیا دارنده مدال برنز المپیک و نقره و برنز جهان از هند گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 79 کیلوگرم علی سوادکوهی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با با نتیجه 8 بر 6 مقابل بیامبادورج انخبایار از مغولستان به پیروزی رسید، در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 3 بر صفر یودایی تاکاهاشی از ژاپن را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت.

سوادکوهی در این دیدار با نتیجه 9 بر 9 از سد بالیان گوراو دارنده مدال نقره آسیا از هند گذشت و به مدال طلا دست یافت. در وزن 97 کیلوگرم محمدحسین محمدیان در دور اول با نتیجه 10 بر صفر ضیامحمد صفراف از ترکمنستان را از پیش رو برداشت، در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 10 بر صفر از سد ساتیوارت کادیان دارنده مدال نقره آسیا از هند گذشت و به دیدار فینال راه یافت.

محمدیان در دیدار پایانی در یک دیدار زیبا با نتیجه 11 بر صفر باتزول اولزیسایخان از مغولستان را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 70 کیلوگرم محمدمهدی یگانه جعفری پس از استراحت در دور اول در دور با نتیجه 6 بر 2 مغلوب تایشی ناریکانی از ژاپن شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، وی نیز راهی دیدار رده بندی شد. یگانه جعفری در این دیدار با نتیجه 4 بر صفر مقابل سیرباز تالگات قهرمان آسیا از قزاقستان کشتی را واگذار کرد و پنجم شد.

در وزن 57 کیلوگرم رضا مومنی، پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل زانابازار زاندانبود دارنده مدال نقره آسیا از مغولستان با نتیجه 10 بر 6 مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل حریف هندی،  از دور رقابت ها کنار رفت.

رده بندی 5 وزن نخست به شرح زیر است:
57 کیلوگرم: 1- کومار راوی (هند) 2- راخات کالژان (قزاقستان) 3- آلماز سمانبکوف (قرقیزستان) و رایکوتو آرای (ژاپن) ... 8- رضا مومنی (ایران).

65 کیلوگرم: 1- رحمان عموزاد خلیلی  (ایران) 2- باجرانگ پونیا (هند)  3- عباس رحمان اف (ازبکستان) و کایکی یاماگوچی (ژاپن).

70 کیلوگرم: 1- تایشی ناریکانی (ژاپن) 2- ارنظر آکمات علی اف (قرقیزستان) 3- ناوین ناوین (هند) و سیرباز تالگات (قزاقستان) 5- محمدمهدی یگانه جعفری (ایران).

79 کیلوگرم: 1- علی سوادکوهی (ایران) 2- بالیان گوراو (هند) 3- ارسلان بوداژاپوف (قرقیزستان) و یودایی تاکاهاشی (ژاپن).

97 کیلوگرم: 1- محمدحسین محمدیان (ایران) 2- باتزول اولزیسایخان (مغولستان) 3- مامد ابراگیم اف (قزاقستان) و ساتیوارت کادیان (هند) در پایان مسابقات روز نخست تیم هند با 95 امیتاز در جایگاه نخست قرار دارد و تیم ایران با 91 امتیاز دوم است.

کشتی آزاد قهرمانی 2022 آسیا در مغولستان, رحمان عموزاد, پایگاه خبری اخبار کشتی ایران  

 

اشتراک گذاری