5 وزن نخست کشتی آزاد 2019 جوانان جهان- ایران با 2 فینالیست و یک نماینده در دیدار رده بندی
2019/08/12-23:08
620
پایگاه خبری اخبار کشتی ایران
عزیزاله اطاعتی
دسته بندی خبر : کشتی آزاد

5 وزن نخست کشتی آزاد 2019 جوانان جهان- ایران با 2 فینالیست و یک نماینده در دیدار رده بندی

مقصودی و فروتن در فینال اوزان 65 و 97 و فیروزپور در دیدار رده بندی وزن 70 کیلوگرم

رقابت های مقدقاتی و نیمه نهایی 5 وزن نخست قهرمانی کشتی آزاد جوانان 2019 جهان که در شهر تالین استونی جریان دارد در حالی به پایان رسید که ایران با 2 فینالیست و یک نماینده در دیدار رده بندی از مدعیان کسب عنوان قهرمانی به شمار می رود.

به گزارش پایگاه خبری اخبار کشتی ایران www.iwn.ir و به نقل از فدراسیون کشتی از میان 5 نماینده ایران در روز نخست امیرحسین مقصودی و عباس فروتن در اوزان 65 و 97 کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و محمدصاق فیروزپور در وزن 70 کیلوگرم نیز راهی دیدار رده بندی شد. 

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

 

در وزن 65 کیلوگرم امیرحسین مقصودی در دور اول با نتیجه 10 بر صفر استفان کومان از رومانی را مغلوب کرد وی در دور بعد مقابل کانتا توکوریکی از ژاپن با نتیجه 14 بر 4 به پیروزی رسید، در مرحله یک چهارم نهایی در یک کشتی نزدیک با نتیجه 7 بر 7 از سد توران بایراموف از آذربایجان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

وی در این مرحله با نتیجه 7 بر صفر احمت سلیم ایگیت از ترکیه را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد.

مقصودی در دیدار نهایی به مصاف کوربان شیرایف از روسیه می رود.

 

در وزن 97 کیلوگرم عباس فروتن پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر رحمان روسیدانمو از چین را مغلوب کرد، در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل یاروسلاو اسلاویکوسکی از بلاروس با نتیجه 13 بر 2 پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. فروتن در این مرحله با نتیجه 4 بر 2 از سد فیض اله آکتورک از ترکیه گذشت و به دیدار فینال راه یافت.

حریف وی در این دیدار یونگر باستیدا پومارس از کوبا است.

 

در وزن 70 کیلوگرم محمدصادق فیروزپور در دور نخست با نتیجه 11 بر صفر سیمون ووتکوفسکی از لهستان را از پیش رو برداشت، در دور دوم مقابل سنجر دوسجانوف از قزاقستان با نتیجه 6 بر یک پیروز شد. فیروز پور در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی آرمان آندراسیان از ارمنستان را با نتیجه 2 بر یک شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت، اما در این مرحله مقابل واسیلی دیاکون از مولداوی در یک کشتی نزدیک با نتیجه 5 بر 5 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت.

 

در وزن 57 کیلوگرم امیر پرسته در دور نخست با نتیجه 12 بر صفر برایدن تود از کانادا را مغلوب کرد، در دور بعد با نتیجه 8 بر 7 مغلوب ادلان عسکراف از قزاقستان شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، حذف شد.

 

در وزن 79 کیلوگرم عبداله شیخ اعظمی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 9 بر 5 مغلوب فاتح بنفردجلاه از الجزایر شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، از دور مسابقات کنار رفت.

 

رقابت های فینال و رده بندی اوزان فوق فردا شب (سه شنبه) برگزار می شود.

 

لازم به یادآوری است که رقابت های 5 وزن دوم نیز از ظهر فردا سه شنبه آغاز خواهد شد و برای تیم ایران مهدی شیرازی در 61 ، محمد نخودی در 72، سجاد حبیبی در 86 ، علیرضا عبدالهی در 92 و امیر حسین زارع در 125 کیلوگرم به روی تشک خواهند رفت .

کشتی آزاد ,قهرمانی کشتی آزاد جوانان 2019 جهان, پایگاه خبری اخبار کشتی ایران

اشتراک گذاری