4 وزن نخست کشتی فرنگی جهانی 2021 - مختاری و پشتام در دیدار رده بندی
1400/07/15-23:07
226
پایگاه خبری اخبار کشتی ایران
عزیزاله اطاعتی
دسته بندی خبر : کشتی فرنگی

4 وزن نخست کشتی فرنگی جهانی 2021 - مختاری و پشتام در دیدار رده بندی

محمدعلی گرایی در گروه بازنده ها

عصر امروز مرحله مقدماتی و نیمه نهایی 4 وزن نخست کشتی فرنگی جهانی 2021 در اسلو نروژ در شرایطی برگزار شد که از 4 نماینده ایران 2 نفر جواز حضور دررقابت های رده بندی را به دست اورد و یک کشتی گیر نیز باید بخت خود را در شانس مجدد بیازماید.

به گزارش پایگاه خبری اخبار کشتی ایران www.iwn.ir بر این اساس محمدرضا مختاری در وزن 72 کیلوگرم و پژمان پشتام در وزن 82 کیلوگرم با شکست در مرحله نیمه نهایی راهی دیدار رده بندی شدند و محمد علی گرایی نیز در وزن 77 کیلوگرم پس از شکست در مرحله یک چهارم نهایی مقابل ولاسوف روس و راهیابی وی به فینال باید درگروه بازنده ها برای کسب مدال برنز تلاش کند.

نتایج کشتی گیران کشورمان تاکنون به شرح زیر است:
 
در وزن 55 کیلوگرم: سجاد عباس پور در دور نخست با نتیجه با نتیجه 10 بر 1 مغلوب مکس نوری از آمریکا شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله یک چهارم نهایی، نماینده کشورمان از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 72 کیلوگرم محمدرضا مختاری در دور نخست با نتیجه 9 بر صفر کریستوف بورگر از اتریش را از پیش رو برداشت، در دور بعد جی یول لی از کره جنوبی را با نتیجه 12 بر 2 مغلوب کرد، در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 9 بر صفر اولوو غنی زاده از آذربایجان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

مختاری در این مرحله با نتیجه 10 بر 6 مغلوب مالخاز آمویان دارنده مدال نقره اروپا از ارمنستان شد و به دیدار رده بندی رفت ،وی در این دیدار به مصاف برنده مبارزه میان هاوارد یورگنسن از نروژ و کریستوپاس اسلیوا از لیتوانی می رود.

در وزن 77 کیلوگرم محمدعلی گرایی در دور اول با نتیجه 6 بر 1 آیک مناتساکانیان دارنده مدال برنز جهان از بلغارستان را مغلوب کرد، در دور بعد به  گلا بولکوادزه قهرمان زیر 23 سال جهان از گرجستان را نیز با نتیجه 6 بر 1 شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. گرایی در این مرحله مقابل رومن ولاسوف قهرمان جهان و المپیک از روسیه  با نتیجه 10 بر یک مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، گرایی به گروه بازنده ها رفت.

وی در این گروه ابتدا باید به مصاف برنده دیدار تمرلان شادوکایف از قزاقستان ودمیترو پیشکوف از اوکراین برود و در صورت پیروزی ، در دیدار رده بندی مقابل تاماس لوای از مجارستان قرار می گیرد.

در وزن 82 کیلوگرم: پژمان پشتام در دور نخست با نتیجه 4 بر 3 سینگ هارپریت از هند را مغلوب کرد، در دور بعد طارق عبدالسلام شبلی محمد از بلغارستان را با نتیجه 7 بر 2 از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد که با نتیجه 3 بر 1 از سد رادیک کولی اف دارنده مدال نقره جهان از بلاروس گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

وی در این مرحله با نتیجه 5 بر 2 مغلوب برهان آکبوداک از ترکیه شد و به دیدار رده بندی رفت. حریف وی برنده دیدار کشتی میان تورگومیان از ارمنستان و زابو از مجارستان پس از مبارزه با پروویزور از آمریکا است.


فردا همچنین مسابقات سه وزن دوم از ساعت 12 ظهر آغاز می شود که مهرداد مردانی در وزن 60 کیلوگرم، محمدهادی ساروی در وزن 97 کیلوگرم و علی اکبر یوسفی در وزن 130 کیلوگرم به مصاف حریفان خود می روند. رقابت شانس مجدد وزن 77 کیلوگرم نیز ظهر فردا برگزار می شود.

اسامی فینالیست های چهار وزن نخست به شرح زیر است:
55 کیلوگرم: امین صفرشایف (روسیه) – کن ماتسویی (ژاپن).


72 کیلوگرم: مالخاز آمویان (ارمنستان) – سرگئی کوتوزوف (روسیه).


77 کیلوگرم: رومن ولاسوف (روسیه) – سانان سلیمان اف (آذربایجان).


82 کیلوگرم: برهان آکبوداک (ترکیه) – رفیق حسین اف (آذربایجان).

مسابقات فینال و رده بندی اوزان فوق از ساعت 19:30 فرداشب (جمعه) برگزار می شود.

,کشتی فرنگی جهانی 2021 نروژ, پژمان پشتام, محمدرضا مختاری, پایگاه خبری اخبار کشتی ایران

 

اشتراک گذاری