کشتی آزاد بازی های نظامیان 2019 جهان – ایران با 3 مدال طلا، نقره و برنزبه کار خود پایان داد
2019/10/23-11:10
229
پایگاه خبری اخبار کشتی ایران
عزیزاله اطاعتی
دسته بندی خبر : کشتی آزاد

کشتی آزاد بازی های نظامیان 2019 جهان – ایران با 3 مدال طلا، نقره و برنزبه کار خود پایان داد

محمدیان در 97 کیلوگرم مدال طلا گرفت، محبی در 125 نقره و بذری هم در 86 کیلوگرم برنز

تیم ایران با کسب یک مدال طلا، یک مدال نقره و یک مدال برنز به کار خو د در رقابت های کشتی آزاد بازی های نظامیان 2019 جهان پایان داد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار کشتی ایران www.iwn.ir و به نقل از فدراسیون کشتی، در این رقابت ها که در 6 وزن المپیکی برگزار شد و شب گذشته 30 مهرماه نیز در شهر ووهان چین به پایان رسید،  محمد حسین محمدیان در وزن 97 کیلوگرم صاحب مدال طلا شد، یداله محبی در وزن 125 کیلوگرم به مدال نقره و احمد بذری در وزن 86 کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:
در وزن 65 کیلوگرم مهران شیخی در دیدار نخست با نتیجه 13 بر 2 مغلوب کیم هان سونگ دارنده مدال برنز آسیا از کره شمالی شد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل واسیلی شوپتار از اوکراین، شیخی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 86 کیلوگرم احمد بذری در مبارزه نخست مقابل آرتور نایفونوف دارنده مدال برنز جهان از روسیه با نتیجه 6 بر 3 مغلوب شد، اما با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، به گروه بازنده ها رفت که در این گروه با نتیجه 10 بر صفر مقابل لی سئونگ دانگ از کره جنوبی به پیروزی رسید و در کشتی بعد با نتیجه 7 بر 2  احمد آیبویف از فرانسه را مغلوب کرد و راهی دیدار رده بندی شد.

بذری در این دیدار مقابل آدیلت داولومبایف دارنده مدال برنز بازهای آسیایی از کشور قزاقستان با نتیجه 14 بر 5 پیروز شد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن 97 کیلوگرم محمدحسین محمدیان، در کشتی نخست با نتیجه با نتیجه 13 بر 2 مقابل آندری ولاسوف از اوکراین پیروز شد، در دور بعد با نتیجه 12 بر صفر محمد فردج از الجزایر را مغلوب کرد و در مرحله نیمه نهایی نیز ولادیسلاو بایتسایف قهرمان اروپا از روسیه را با نتیجه 11 بر صفر از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد.

محمدیان در دیدار فینال در مصاف با الکساندر هوشتین دارنده مدال نقره اروپا از کشور بلاروس با نتیجه 3 بر 2 به برتری رسید و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 125 کیلوگرم یداله محبی، در مبارزه نخست با نتیجه 10 بر صفر ویتالی پاسنیاک از کشور بلاروس را مغلوب کرد، در دور بعد ژی وی دنگ از کشور چین را با نتیجه 3 بر یک از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

محبی در این مرحله نیز با نتیجه 11 بر صفر مقابل یوانیس کارگیوتاکیس از کشور یونان پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت، که در این دیدار مقابل طاها آکگول قهرمان المپیک و جهان از ترکیه با نتیجه 3 بر صفر مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

این مسابقات در 6 وزن المپیکی برگزار می شود که هر کشور مجاز به شرکت 4 کشتی گیر در هر رشته می باشد.

رده بندی انفرادی این مسابقات به شرح زیر است:

57 کیلوگرم: 1- پاک اون گوانگ (کره شمالی) 2- آندری دوکوف (رومانی) 3- ماکس ناوری (آمریکا) و جونیور لیهر (آلمان).


65 کیلوگرم: 1- گادجی مراد رشیداف (روسیه) 2- واسیلی شوپتار (اوکراین) 3- تیان ژنگ گوانگ (چین) و صلاح الدین کیلیجسالیان (ترکیه) ... 14- مهران شیخی (ایران).


74 کیلوگرم: 1- ختیک سابولوف (روسیه) 2- نورکجا کایپانوف (قزاقستان) 3- لی سئونگ بونگ (کره جنوبی) و سونر دمیرتاش (ترکیه).


86 کیلوگرم: 1- آرتور نایفونوف (روسیه) 2- احمد روسلانوویچ دوداروف (آلمان) 3- مهر مارکوسیان (ارمنستان) و احمد بذری (ایران).


97 کیلوگرم: 1- محمدحسین محمدیان (ایران) 2- الکساندر هوشتین (بلاروس) 3- ولادیسلاو بایتسایف (روسیه) و فاتح یاشارلی (ترکیه).


125 کیلوگرم: 1- طاها آکگول (ترکیه) 2- یداله محبی (ایران) 3- ژی وی دنگ (چین) و روبرت باران (لهستان).

 

کشتی آزاد نظامیان 2019 جهان, محمدحسین محمدیان , پایگاه خبری اخبار کشتی ایران

اشتراک گذاری