نحوه اجرای فرآیند قرعه کشی از سوی اتحادیه جهانی کشتی تغییر می کند
2019/12/11-14:12
426
پایگاه خبری اخبار کشتی ایران
عزیزاله اطاعتی
دسته بندی خبر : کشتی فرنگی کشتی آزاد

نحوه اجرای فرآیند قرعه کشی از سوی اتحادیه جهانی کشتی تغییر می کند

شیوه جدید از سال 2020 اجرا می شود

با تصمیم هیأت اجرایی اتحادیه جهانی کشتی، نحوه اجرای فرآیند قرعه کشی مسابقات تغییر می کند

به گزارش پایگاه خبری اخبار کشتی ایران www.iwn.ir و به نقل از سایت اتحادیه جهانی کشتی، در اجرای فرآیند قرعه کشی جدید برای مسابقات کشتی، از فناوری بلاکچین (Block chain) برای اطمینان از تصادفی بودن نحوه چینش ورزشکاران در جداول قرعه کشی مسابقات استفاده خواهد شد.

این سیستم که برای نخستین بار و در راستای جنبش المپیک انجام می شود، توسط کمیته بین المللی المپیک مورد تصویب و تشویق قرار گرفته است.

سباستین گونات مدیر فناوری اطلاعات اتحادیه جهانی کشتی در این باره گفت: ما همیشه در تلاش هستیم که عملیات قرعه کشی را بهبود بخشیم و در راستای شفافیت کامل در روند اجرای کار حرکت می کنیم و خوشحالیم که می توانیم از بلاکچین به عنوان یک  اقدام مفید نام ببریم، چراکه این کار موجب صرفه جویی در زمان قرعه کشی و اطمینان از تصادفی بودن کامل آن می شود.

وی ادامه داد: این قرعه کشی فقط برای یک بار برای هر رشته انجام می شود (در تمامی اوزان) و ورزشکاران، مربیان و هواداران می توانند سه روز پیش از مسابقات برخی از جداول را مشاهده کنند.

ژان دانیل ری مدیر ورزش اتحادیه جهانی کشتی نیز در مورد نحوه جدید قرعه کشی تصریح کرد: این یک گام بزرگ برای ما محسوب می شود، زیرا به مربیان این دسترسی را می دهد که از قبل حریفان کشتی گیران  خود را بشناسند تا روند آماده سازی آن ها را بهتر انجام دهند.

روند اجرای کار همیشه در دست بررسی است و این تغییرات نشان می دهد که ما آماده انطباق با نیاز مربیان، ورزشکاران و هواداران خود هستیم.

وی افزود: در آغاز مسابقات هر رشته یک جلسه فنی برگزار می شود، در حالی که پیش از این قبل از شروع مسابقات یک جلسه فنی برگزار می شد و شرکت در این جلسه همچنان الزامی است.

اتحادیه جهانی تصمیم گرفته است که برای مسابقات انتخابی المپیک در قاره اروپا و رقابت های انتخابی المپیک در سطح جهان فقط یک بار قرعه کشی را انجام دهد (برای کل مسابقات) و در بازی های المپیک 2020 نیز قرعه کشی برای هر روز از مسابقات انجام خواهد شد.

UWW , اتحادیه جهانی کشتی , پایگاه خبری اخبار کشتی ایران

اشتراک گذاری