برخورد منطقی رسول خادم با ناکامی کشتی آزاد در جهانی 2017 فرانسه
2017/09/03-19:09
1153
پایگاه خبری اخبار کشتی ایران
عزیزاله اطاعتی
دسته بندی خبر : کشتی فرنگی کشتی آزاد

برخورد منطقی رسول خادم با ناکامی کشتی آزاد در جهانی 2017 فرانسه

تیم ملی کشتی آزاد محکم تر از قبل باز خواهد گشت

موفقیت کشتی فرنگی پشت ناکامی کشتی آزاد گم شد

نتایج تیم ملی کشتی فرنگی بطورکلی رضایت بخش بود

دلاوری های عبدولی، گرایی و نوری باید بخوبی دیده شود

مردم در پیروزی و شکست همیشه در کنار کشتی بوده و هستند

رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی در منطقی ترین برخورد با ناکامی کشتی آزاد در جهانی 2017 و موفقیت کشتی فرنگی در چند روز گذشته در گفت وگو با سایت رسمی این فدراسیون به عوامل عدم موفقیت کشتی آزاد پرداخته و خاطرنشان کرد: تیم ملی کشتی آزاد محکم تر از قبل بازخواهد گشت.

به گزازش پایگاه خبری اخبار کشتی ایران www.iwn.ir خادم در خصوص نتایج کشتی فرنگی گفت : در کشتی فرنگی نتیجه رضایت بخشی را بدست آوردیم و تیم کم تجربه ما نایب قهرمان شد، البته نتیجه حاصله از این بابت ارزشمند است که به دلیل پایبندی بر مسابقات انتخابی، کشتی گیرانی که از دل این رقابت ها راهی رقابت های جهانی شدند، توانستند نتایج قابل قبولی را بدست آوردند.

 

وی افزود: البته شاید اگر کمی بی تجربگی فرنگی کاران جوان اعزامی به این مسابقات نبود می توانستیم به جای مدال برنز به مدال طلا برسیم، اما قطعا در آینده ای نزدیک این امر نیز محقق می شود.

خادم تصریح کرد: در این بین موفقیت فرنگی کاران و مدال آورانی همچون عبدولی، نوری و گرایی در پشت حواشی کشتی آزاد ، آنگونه که شایسته  بود، دیده نشد. از مردم عزیز می خواهم دلاوری این قهرمانان در مسابقات جهانی فرانسه را فراموش نکنند.

رئیس فدراسیون کشتی در ادامه تجزیه و تحلیل خود در باره کشتی آزاد گفت: در این رقابت ها چهار نفر از کشتی گیران آزادکارمان برای نخستین بار راهی رقابت های جهانی شدند، اما ما چند کشتی گیر باتجربه نیز داشتیم که مأموریتشان را به خوبی انجام ندادند، در کنار آن کادر فنی هم نتوانست مدیریت کوچینگ را به خوبی انجام دهد و ما شانس کسب سه مدال در این اوزان را داشتیم که تنها طلای قهرمان خوبمان حسن یزدانی حاصل شد و دو مدال دیگر از دست رفت.

خادم تصریح کرد: پس از رقابت های جهانی بلافاصله شورای فنی جلسه گذاشت و ارزیابی خود را اعلام کرد، اما طبیعتا چون دو هفته دیگر باید در رقابت های داخل سالن آسیا در ترکمنستان شرکت می کردیم و کشتی گیران نیز نیاز به یک فضای آرام برای حضور در این رقابت ها را داشتند، تصمیم بر آن شد که پس از این مسابقات تصمیمات نهایی در خصوص کادر فنی اتخاذ شود. 

وی تاکید کرد: البته مردم ما می دانند در عین حالی که کادر فنی و کشتی گیران نتوانستند مأموریت خود را به خوبی انجام دهند، اما این واقعیت کشتی آزاد ما نیست. قطعا در آینده ای نزدیک،  تیم ملی کشتی آزاد محکم تر از قبل، باز خواهد گشت. 

خادم در مورد برخی آزادکاران حاضر در رقابت های جهانی خاطر نشان کرد: مطمئنا ترمیمی را در مورد برخی از نفرات که استعداد و توانایی روانی و فنی لازم را برای حضور در مسابقات جهانی و بین المللی ندارند در تیم ملی انجام خواهیم داد و از جوانانی که از دل انتخابی بیرون آمده اند برای کسب موفقیت های آتی استفاده خواهد شد. با کمک خدا و برنامه ریزی لازم ، به زودی جای خالی نفرات باتجربه و پرافتخار ما پر خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: جا دارد بار دیگر از تمامی مردم عزیز تشکر نمایم، قطعا اگر در این چند ساله کشتی ایران توانسته حرکت رو به جلویی داشته و به راه خود ادامه دهد، با حمایت و محبت مردم به عنوان حامیان اصلی خود بوده است و اگر فدراسیون این حجم سنگین فعالیت را اداره می کند با اتکا به حمایت و محبت این مردم کشتی دوست بوده است.
ما قدردان عشق و محبت مردم به ورزش ملی کشورشان هستیم.

رسول خادم – تیم ملی کشتی آزاد- کشتی فرنگی

اشتراک گذاری