ایران قهرمان کشتی فرنگی نوجوانان 2023 آسیا شد
1402/03/21-23:03
432
پایگاه خبری اخبار کشتی ایران
عزیزاله اطاعتی
دسته بندی خبر : یادداشت کشتی فرنگی

ایران قهرمان کشتی فرنگی نوجوانان 2023 آسیا شد

کسب 4 مدال طلا، 2 نقره و 2 برنز دستاورد نوجوانان فرنگی

تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران در رقابت های قهرمانی 2023 آسیا که امروز در شهر بیشکک قرقیزستان به پایان رسید با کسب 4 مدال طلا، 2 نقره و 2 برنز، به مقام قهرمانی دست یافت .

به گزارش پایگاه خبری اخبار کشتی ایران www.iwn.ir، برای تیم ایران در این رقابت ها، محمدمعراج مهمدی در وزن 51 ، محمدرضا غلامی در 55 ، علی اکبر اصغری در 92 و امیرحسین عبدولی در 110 کیلوگرم به مدال طلا، عرفان مرادی در 45 ، حبیب اله رحیمی در 71 کیلوگرم به مدال نقره، علی دزفولی نژاد در 60 و احمدرضا محمدیان در وزن 65 کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

در رده بندی تیمی، ایران با 188 امتیاز به عنوان قهرمانی دست یافت و تیم های قرقیزستان با 176 و ازبکستان با 151 امتیاز به ترتیب دوم و سوم شدند.

این در حالی است که تیم ایران سال گذشته و در کشور قرقیزستان با کسب 2 مدال طلا، 4 نقره، 2 برنز و 174 امتیاز، پس از تیم قرقیزستان  نایب قهرمان شده بود و پس از چهار سال بار دیگر عنوان قهرمانی را مقتدرانه بدست آورد.

نتایج نمایندگان کشورمان در این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن 45 کیلوگرم عرفان مرادی در دور نخست با نتیجه 9 بر صفر هانبیول جانگ از کره جنوبی را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 8 بر صفر کانتا یاماگوچی از ژاپن را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد.

مرادی در دیدار فینال در برابر مارلان آبدیساماتوف از قرقیزستان با نتیجه ۲ بر ۲ شکست خورد و به مدال نقره دست یافت.

در وزن 48 کیلوگرم پیام احمدی در دور اول با نتیجه 3 بر صفر مغلوب بکنور موکان از قزاقستان شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، احمدی از دور رقابت ها کنار رفت.


در وزن 51 کیلوگرم محمدمعراج مهمدی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 9 بر 1 آرنات ژارلیکاسین از قزاقستان را از پیش رو برداشت، در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل داستان بک اوریپوف از ازبکستان با نتیجه 1 بر 1 به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد.

 

وی در دیدار پایانی مقابل خامداموف از قرقیزستان با نتیجه 4 بر 3 به پیروزی رسید و به مدال طلا دست یافت.


در وزن 55 کیلوگرم محمدرضا غلامی در دور نخست با نتیجه 7 بر 1 مقابل تاکوما ناکاشیما از ژاپن به پیروزی دست یافت، در دور دوم با نتیجه 3 بر 1 مصطفی السعیدی از عراق را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

وی دراین مرحله با نتیجه 4 بر 3 از سد کوبانیچ آرینوف از قرقیزستان گذشت و به دیدار پایانی راه یافت که در پیروزی ۴ بر ۳ مقابل سوراج از هند طلایی شد.


در وزن 60 کیلوگرم علی دزفولی نژاد پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 10 بر 1 اوگابک موکیموف از ازبکستان را شکست داد، در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 11 بر 10 مغلوب کازیبک کالماگابیتوف از قزاقستان شد و به دیدار رده بندی رفت و با پیروزی ۸ بر صفر برابر وارون از هند به مدال برنز رسید.


در وزن 65 کیلوگرم احمدرضا محمدیان پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 4 بر 4 مقابل ساچین از هند مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، راهی گروه بازنده ها شد.

محمدیان در این گروه با نتیجه 5 بر صفر شاتلیک یونوسوف از ترکمنستان را مغلوب کرد و به دیدار رده بندی راه یافت و با نتیجه 5 بر 3 مقابل موحامد یحیویف از تاجیکستان پیروز شد و به مدال برنز دست یافت.


در وزن 71 کیلوگرم حبیب اله رحیمی پس از استراحت در دور نخست، در دور بعد با نتیجه 9 بر 1 تمیربک عبداله یف از ازبکستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت، در این مرحله دیاز سیتکالیف از قزاقستان را با نتیجه 4 بر صفر مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت که با شکست 12 بر 2 و ضربه فنی برابر یریسکلدی خامازایف از قرقیزستان به مدال نقره رسید.


در وزن 80 کیلوگرم کامران بک پیکری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 3 بر 1 مغلوب بکمراد رستم اف از ازبکستان شد و با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال، به دیدار رده بندی رفت.

بک پیکری در دیدار رده بندی مقابل یرکیبولان آناپیا از قزاقستان با نتیجه 9 بر صفر مغلوب و پنجم شد.


در وزن 92 کیلوگرم که با حضور 7 کشتی گیر و به صورت دوره ای برگزار می شود، علی اکبر اصغری در در گروه دوم در مبارزه نخست با نتیجه 8 بر صفر یچان پارک از کره جنوبی را مغلوب کرد، در دور بعد با نتیجه 9 بر صفر آیومیو ماتسوموتو از ژاپن را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت، در این مرحله مقابل ماکسیم اوکراینتسیف از قزاقستان نفر دوم گروه اول با نتیجه 5 بر 1 به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد.

اصغری در دیدار نهایی با برتری 5 بر صفر مقابل سرداربک رستم اف از ازبکستان به مدال طلا دست پیدا کرد.


در وزن 110 کیلوگرم امیرحسین عبدولی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل یازو لیو از چین با نتیجه 8 بر صفر به پیروزی رسید، در دیدار بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل روناک از هند با نتیجه 6 بر 3 به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت.

عبدولی در دیدار پایانی بکجان ایسماگولوف از قزاقستان را با نتیجه ۵ بر ۳ مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت. 

کشتی فرنگی قهرمانی 2023 آسیا در قرقیزستان , پایگاه خبری اخبار کشتی ایران

 

 

اشتراک گذاری