ایران با یک فینالست در 5 وزن نخست کشتی آزاد نوجوانان 2022 جهان
1401/05/07-20:05
253
پایگاه خبری اخبار کشتی ایران
عزیزاله اطاعتی
دسته بندی خبر : کشتی آزاد

ایران با یک فینالست در 5 وزن نخست کشتی آزاد نوجوانان 2022 جهان

سلیمانیان در فینال 80 و لطفی در دیدار رده بندی 110 کیلوگرم

رقابت های مقدماتی و نیمه نهایی 5 وزن نخست کشتی آزاد نوجوانان 2022 که در شهر رم ایتالیا جریان دارد، در حالی به پایان رسید که ایران با یک فینالیست ، یک نماینده در رقابت های رده بندی و 2 نماینده در گروه بازنده ها به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار کشتی ایران www.iwn.ir و به نقل از فدراسیون کشتی، رضا سلیمانیان در وزن 80 کیلوگرم به دیدار فینال راه یافت، محمدرضا لطفی در وزن 110 کیلوگرم راهی دیدار رده بندی شد و عرشیا حدادی و محمدمهدی ممیوند در اوزان 48 و 65 کیلوگرم در گروه بازنده ها حضور دارند.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۴۸ کیلوگرم عرشیا حدادی در دور نخست  با نتیجه 8 بر صفر عظیم عبدیکالیکوف از قرقیزستان را شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد، در این مرحله مقابل کریستین کاستیلو از آمریکا با نتیجه 8 بر 6 مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت.

وی در این گروه باید به مصاف اوزگور جاگلیان از ترکیه برود و در صورت گذر از این حریف به دیدار رده بندی راه خواهد پیدا کرد تا به مصاف رسول گالبورایف از فرانسه برود.
 
در وزن ۵۵ کیلوگرم امیر مهدی نجاتی زاده پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر مغلوب حوسان بای عثمان اف از ازبکستان شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله یک چهارم نهایی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۶۵ کیلوگرم محمد مهدی ممیوند در دور نخست  با نتیجه 3 بر صفر مغلوب الیاس عیسایف از آذربایجان شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه ابتدا با آلپ بگنجوف از ترکمنستان کشتی می گیرد و در صورت پیروزی بر این حریف در دور بعد با آیکین بولاتولی از قزاقستان مبارزه می کند و در صورت پیروزی بر این کشتی گیر به دیدار رده بندی راه خواهد یافت تا به مصاف گوگا اوتیانیشویلی از گرجستان برود.

در وزن ۸۰ رضا سلیمانیان در دور نخست مقابل زاخاری دی رایدر از آمریکا با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی دست یافت، در دور بعد با نتیجه 5 بر 3 از سد اسلاوی استامنوف از بلغارستان گذشت، وی در مرحله یک چهارم نهایی مقابل آسخاب خاجی اف از قزاقستان با نتیجه 6 بر 3 به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

سلیمانیان در این مرحله مقابل محمدامین عبداله یف از تاجیکستان با نتیجه 10 بر صفر به برتری دست یافت و راه دیدار فینال شد تا در کشتی پایانی به مصاف مور ساچین از هند برود.

در وزن ۱۱۰ کیلوگرم محمد رضا لطفی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل علیخان کوساینوف از قزاقستان با نتیجه 8 بر 2 به برتری دست یافت، در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 10 بر 2 رالفس لوکینس از لتونی را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. لطفی در این مرحله با نتیجه 9 بر 11 مغلوب لوان لاگویلاوا از فرانسه شد و راهی دیدار رده بندی شد.

حریف وی در این دیدار برنده کشتی گیران هند و آلمان است.

مسابقات شانس مجدد اوزان فوق همزمان با رقابت های مقدماتی پنج وزن دوم، بعد از ظهر فردا برگزار می شود و رقابت های رده بندی و فینال پنج وزن نخست فردا شب برگزار خواهد شد.

کشتی آزاد نوجوانان 2022 جهان در ایتالیا, رضا سلیمانیان , پایگاه خبری اخبار کشتی ایران

اشتراک گذاری