اقدام شجاعانه و منطقی رضا یزدانی با انصراف از شرکت در جهانی 2019 قزاقستان
2019/09/01-16:09
484
پایگاه خبری اخبار کشتی ایران
عزیزاله اطاعتی
دسته بندی خبر : یادداشت کشتی آزاد

اقدام شجاعانه و منطقی رضا یزدانی با انصراف از شرکت در جهانی 2019 قزاقستان

این قهرمان ملی به دلیل آسیب دیدگی با انتشار بیانیه ایی کناره گیری خود از تیم ملی را اعلام کرد

رضا یزدانی دارنده 2 مدال طلا و 2 برنز جهان و ملی پوش وزن 97 کیلوگرم کشتی آزاد ایران امروز در یک اقدام شجاعانه و منطقی با انتشار بیانیه ایی به دلیل آسیب دیدگی انصراف خود از شرکت در رقابت های جهانی 2019 قزاقستان را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار کشتی ایران www.iwn.ir وی با این اقدام هم مسوولیت سنگین خود برای درخشش قابل انتظار، کسب مدال و سهمیه المپیک را کاهش داد و دست کادر فنی را باز گذاشت تا بتواند از سایر مدعیان این وزن یک نفر را جایگزین وی کند.

در بیانه رضا یزدانی که از سوی سایت رسمی فدراسیون کشتی منتشر شده ، آمده است : صرفا حضور در مسابقات به عنوان یک شرکت کننده بدون کسب مدال و افتخار هرگز در قاموسم تعریف نگردیده است.

سال هاست به عشق مردم خوب کشورم تمام توانم را در میادین مختلف به کار بسته ام، بارها در این مسیر پر فراز و نشیب دچار آسیب دیدگی های بسیار شده ام. در بالاترین رویداد ورزشی جهان در آستانه و در حین مسابقات در دو المپیک دچار پارگی آشیل و رباط پا شده ام.  بی مهری ها را بخشیدم و دگربار به عشق مردمان سرزمینم ایستادم. پس از تحمل این آسیب دیدگی ها و پس از دوری دوساله از کشتی بار دیگر عزم خود را برای افتخارآفرینی جزم کردم تا بتوانم با دعای خیر شما در آخرین المپیک دوران قهرمانی ام با کسب افتخار از این دوره گذر نمایم. از لیگ داخلی شروع کردم و در ادامه مسیر در جام دانکلوف و مسابقات آسیایی و سپس انتخابی تیم ملی شرکت کردم. تمام هدفم حضور قدرتمندانه و کسب افتخار در مسابقات جهانی بود، زیرا صرفا حضور در این مسابقات به عنوان یک شرکت کننده بدون کسب مدال و افتخار هرگز در قاموسم تعریف نگردیده است.  سعی کردم چون سربازی وظیفه شناس در اختیار کادر فنی و گوش به فرمان ایشان باشم. آسیب دیدگی های متعدد، پس از مسابقات آسیایی و آخرین آن در آستانه مسابقات انتخابی و استمرار آن تا الان، مجال انجام تمرینات پرفشار و مستمر را از من گرفت.  احساس می کنم با شرایط جسمانی فعلی و اندک زمان باقی مانده تا شروع مسابقات جهانی امکان حضور پرقدرت و با صلابت در این رویداد برایم مقدور نمی باشد و اصرار به حضور در این مسابقات می تواند فرصت افتخارآفرینی از جوانان دیگر را برای کشور عزیزم سلب نماید. بدینوسیله ضمن آرزوی توفیق برای کلیه اعضای تیم اعزامی به مسابقات جهانی از کادر فنی تقدیر و تشکر می نمایم. امیدوارم بتوانم پس از رهایی از آسیب دیدگی های فعلی با سلامت کامل به عرصه قهرمانی بازگردم و با دعای خیر شما سبب ساز خوشحالی مردم خوب و نجیب سرزمینم در مسابقات آتی باشم.

کشتی آزاد، رضا یزدانی ،جهانی کشتی 2019 قزاقستان ، پایگاه خبری اخبار کشتی ایران

اشتراک گذاری