اتحادیه جهانی کشتی تقویم مسابقات سال های 2020 و 2021 را اعلام کرد
2020/06/18-13:06
143
پایگاه خبری اخبار کشتی ایران
عزیزاله اطاعتی
دسته بندی خبر : یادداشت

اتحادیه جهانی کشتی تقویم مسابقات سال های 2020 و 2021 را اعلام کرد

تا دهه دوم شهریور ماه هیچ مسابقه ایی برگزار نخواهد شد

نناد لالوویچ رییس اتحادیه جهانی کشتی در پی برگزاری 3 وبینار کمیسیون فنی این اتحادیه تقویم برگزاری مسابقات قاره ای و جهانی در سال های 2020 و 2021 میلادی را اعلام کرد که بر این اساس تا دهه دوم شهریور ماه سال جاری هیچ مسابقه ایی در سطح بین المللی برگزار نخواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار کشتی ایران www.iwn.ir وی تصمیمات اتخاذ شده را بر مبنای یک نگاه خوشبینانه خوانده و یادآور شد که موارد اعلام شده مجددا قرار است در ماه آگوست بازنگری شود.

مهمترین بندهای تصمیمات اتخاذ شده به شرح زیر است:

* تا تاریخ 1 سپتامبر 2020 هیچ مسابقه ای برگزار نمی شود

* برگزاری رقابت‌های قاره ای نوجوانان، جوانان و زیر ۲۳ سال: رقابت های قهرمانی نوجوانان، جوانان و زیر ۲۳ سال قاره ای اولین رویدادهای هستند که در بازه زمانی یک سپتامبر تا ۳۰ اکتبر (2020) برگزار خواهند شد. البته بنابر شرایط به لحاظ شیوع کرونا امکان شاید یک قاره تصمیم به لغو آن بگیرد.

* لغو رقابت‌های جهانی نوجوانان: بدلیل شرایط تحصیلی و خطرات سفر، رقابت های نوجوانان جهان ۲۰۲۰ و قاره ای زیر ۱۵ سال برگزار نمی شود.

* برگزاری رقابت‌های جهانی جوانان و زیر ۲۳ سال: رقابت های قهرمانی جوانان جهان نیز طبق پیش بینی ها اواخر ماه نوامبر یا اوایل دسامبر (2020) در بلگراد صربستان برگزار می شود و رقابت های زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان نیز در همان تاریخ قبلی و در ماه نوامبر (2020) در فنلاند برگزار می شود.

* لغو رقابت‌های جهانی پیشکسوتان ۲۰۲۰: بدلیل افزایش خطر مسافرت برای گروه های سنی بالا، رقابت پیشکسوتان جهان نیز تا سال ۲۰۲۱ تعویق و در سال 2021 به میزبانی یونان برگزار می شود.

* برگزاری رقابت‌های جهانی کشتی ساحلی: رقابت های جهانی کشتی ساحلی در سال ۲۰۲۰ طبق تقویم به میزبانی رومانی و یونان باقی می ماند و یکی از کشورها میزبان رقابت های جهانی ساحلی نوجوانان و جوانان خواهد شد. کمیسیون کشتی ساحلی، تاریخ و جزییات مسابقات را بررسی خواهد کرد. جایزه بهترین کشتی گیر سال ۲۰۲۰ در صورت برگزاری مسابقات جهانی  2020 اهدا می شود و با توجه به شرایط شیوع کرونا و در صورت عدم برگزاری، به سال ۲۰۲۱ موکول خواهد شد و جایزه نقدی آن هم به سال 2021 منتقل می شود.

سیستم رنکینگ برای حضور در بازی های المپیک ۲۰۲۱ بر اساس نتایج رقابت های جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان، رقابت های تورنمنت رنکینگ ۲۰۲۰ در رم ایتالیا و قهرمانی قاره ای بزرگسالان ۲۰۲۰ محاسبه می شود و رقابت های رنکینگ در سال ۲۰۲۱ تاثیری در رنکینگ المپیک نخواهند داشت.

همچنین طبق نظر اعضا، امتیاز رنکینگ رقابت های قهرمانی آسیا ۲۰۲۱ برای کشتی گیران چین، کره شمالی و ترکمنستان بدلیل اینکه نتوانستند در رقابت های آسیایی ۲۰۲۰ حاضر شوند، محاسبه خواهد شد. مسابقات رنکینگ در سال ۲۰۲۱ شامل دو رویداد است که در انتخاب بهترین کشتی گیر سال تاثیرگذار است اما نقشی در سیدبندی المپیک نخواهد داشت.

در نهایت اینکه مسابقات قهرمانی جهان سال ۲۰۲۱ از ۲ تا ۱۰ اکتبر در اسلو پایتخت نروژ برگزار می شود و رقابت های جام جهانی در سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ نیز برگزار نخواهد شد.

 

کشتی ,اتحادیه جهانی کشتی, نناد لالاوویچ, پایگاه خبری اخبار کشتی ایران

اشتراک گذاری