اتحادیه جهانی کشتی تاریخ برگزاری جهانی 2020 بزرگسالان را اعلام کرد
2020/07/04-07:07
631
پایگاه خبری اخبار کشتی ایران
عزیزاله اطاعتی
دسته بندی خبر :

اتحادیه جهانی کشتی تاریخ برگزاری جهانی 2020 بزرگسالان را اعلام کرد

این رقابت ها 22 الی 30 آذر ماه در صربستان برگزار خواهد شد

اتحادیه جهانی کشتی بر ا ساس تازه ترین تصمیم کمیته اجرایی این اتحادیه از برگزاری رقابت های جهانی 2020 بزرگسالان طی روزهای 22 تا 30 آذرماه سال جاری در بلگراد پایتخت صربستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار کشتی ایران www.iwn.ir و به نقل از فدراسیون کشتی، این در حالی است که براساس طرح پیشنهادی که شامل شرایط و معیارهایی است رقابت در حالی برگزار خواهد شد که اطمینان از تضمین سلامت و ایمنی ورزشکاران و سایر شرکت کنندگان فراهم باشد و در مسابقات، شرایط بهداشتی عمومی، امکان سفر به / از کشور و اقدامات جدی حفاظتی مرتبط با جلوگیری از تأثیر COVID-19 بر رقابت ها باید رعایت شود.

تصمیمات  جدید در حالی اتخاذ شده که پیش از این اتحادیه جهانی رقابت های رسمی را تا تاریخ 10 شهریور ماه امسال متوقف کرده بود .

در راستای برگزاری رقابت های اعلام شده، اقدامات حفاظتی و بهداشتی کماکان توسط کمیسیون های مختلف UWW (اتحادیه جهانی کشتی) و کارشناسان در حال بررسی است تا بتوان رقابت ها را در امن ترین حالت ممکن برگزار کرد.

‏اتحادیه جهانی کشتی همچنین همکاری و ارتباطش را با سازمان بهداشت جهانی (WHO) و بخش پزشکی کمیته بین المللی المپیک (IOC) حفظ خواهد کرد تا در خصوص این جزئیات مهم به روز بماند. هر مسابقه ای که قرار به برگزار شدن آن در سال 2020 باشد، باید از معیارهایی که توسط کمیته اجرایی تعیین شده است پیروی کند و برای برگزاری هر مسابقه باید 8 تیم از 10 تیم برتر رنکینگ و حداقل 70٪ کشورهای شرکت کننده سال قبل در آن حاضر باشند (بر اساس حضور ورزشکار سال قبل).

برای دریافت تاییدیه نهایی، شرایط و معیارهای رقابت ها باید دو ماه قبل از شروع مسابقه توسط UWW و برگزارکنندگان محلی تأیید شود. در صورت تامین تمامی معیارها، بهترین سناریو این خواهد بود که مسابقات زیر در این تاریخ ها برگزار شود: - مسابقات قهرمانی نوجوانان اروپا - به میزبانی لهستان در شهری که متعاقبا اعلام می شود، - ١٤ الی ٢٠ مهرماه ١٣٩٩ - مسابقات قهرمانی جوانان اروپا - اسکوپیه، مقدونیه ٢٨ مهر تا ٤ آبان ١٣٩٩ - مسابقات جهانی U23 - تامپره فنلاند. ٣ الی ٩ آذر ١٣٩٩ به منظور کمک به کاهش ریسک و کنترل ایمنی رویدادها، کمیته اجرایی همچنین تصمیم گرفت مسابقات قهرمانی جوانان جهان را تا ماه دسامبر به تعویق بیاندازد و مسابقات جهانی جوانان و بزرگسالان را با هم برگزار کنند.

بلگراد میزبان هر دو رقابت خواهد بود. - مسابقات جهانی جوانان- بلگراد ، صربستان ١٤ الی ٢٠ آذر ٢٠٢٠ - مسابقات قهرمانی بزرگسالان جهان - بلگراد، صربستان ٢٢ الی ٣٠ آذر ٢٠٢٠ مسابقات قهرمانی قاره ای توسط شورای هر قاره بررسی می شود و امکان برگزاری هر مسابقه با توجه به وضعیت همه گیری بیماری در هر منطقه مشخص می شود. هیات اجرایی همچنین تصمیم گرفت که چنانچه شرایط برای مسابقات جهانی جوانان مناسب نباشد آنگاه ممکن است مسابقات قاره ای آن رده جایگزینش شود. به عنوان مثال، در صورت عدم وجود شرایط برای مسابقات جهانی U-23 ، مسابقات قهرمانی اروپا U-23 ممکن است در آن تاریخ ها برگزار شود.

هیات اجرایی در ماه آگوست مجددا تشکیل جلسه خواهد داد و هر گونه تصمیمات جدید را بر اساس شرایط همه گیری ویروس کرونا به اطلاع جامعه کشتی خواهد رساند. نناد لالوویچ، رئیس اتحادیه  جهانی کشتی گفت: "اتحادیه جهانی نهایت احترام و تقدیر را برای تمام میزبانان بخاطر فداکاری و تعهد خود در پذیرش میزبانی مسابقات در این ایام سخت قائل می باشد" "ما می خواهیم از کل جامعه کشتی بخاطر حمایت و انعطاف پذیری آنها در سازگاری با شرایطی که روزانه در حال تغییر است تشکر کنیم. با هم چه در داخل و چه در خارج تشک به موفقیت خواهیم رسید."

اتحادیه جهانی کشتی, قهرمانی کشتی جهانی 2020 بزرگسالان, پایگاه خبری اخبار کشتی ایران

اشتراک گذاری