5 کشتی گیر فرنگی کار ایران در فینال 5 وزن قهرمانی جوانان 2017 آسیا
2017/06/17-18:06
1038
پایگاه خبری اخبار کشتی ایران
عزیزاله اطاعتی
دسته بندی خبر : کشتی فرنگی

5 کشتی گیر فرنگی کار ایران در فینال 5 وزن قهرمانی جوانان 2017 آسیا

رضایی، عبدولی، کاویانی نژاد، بالی و نوروزی عصر امروز برای کسب مدال طلا به روی تشک می روند

صبح امروز پنج شنبه در پایان رقابت های مقدماتی و نیمه نهایی 6 وزن نخست قهرمانی کشتی فرنگی جوانان 2017 آسیا که در شهر تایچونگ کشور چین تایپه (تایوان) در حال برگزاری است، 5 نماینده ایران ددر اوزان 55 ، 60 ، 66 ، 84 و 96 کیلوگرم راهی فینال شدند تا عصر امروز برای کسب مدال طلا به مصاف حریفان خود بروند.

به گزارش پایگاه خبری اخبار کشتی ایران www.iwn.ir و به نقل از فدراسیون کشتی در این رقابت ها، محمد جواد رضایی در وزن 55 کیلوگرم، کرامت عبدولی در وزن 60 کیلوگرم، امین کاویانی نژاد در وزن 66 کیلوگرم، مهدی بالی در وزن 84 کیلوگرم و امیرمحمد نوروزی در وزن 96 کیلوگرم،  5 کشتی گیری بودند که با شکست حریفان خود به فینال راه یافته اند.

روند راه یابی 5 فرنگی کار جوان ایران به فینال قهرمانی آسیا به شرح زیر است :

در وزن 55 کیلوگرم محمد جواد رضایی، در دور نخست با نتیجه 8 بر صفر الهام بهرام اف از ازبکستان را شکست داد، در دور بعد نیز با نتیجه 11 بر یک از سد هی دانگ سون از کره جنوبی گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد ، وی در این مرحله مقابل کائو لیگائو از چین با نتیجه 9 بر صفر به پیروزی رسید و به فینال رسید .

حریف رضایی در دیدار نهایی ژولامان شارشنبکوف از قرقیزستان است. در وزن 60 کیلوگرم کرامت عبدولی، پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل یرنار فیداخمتوف از قزاقستان با نتیجه 6 بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد، وی در این مرحله نیز با نتیجه 8 بر صفر تالا تالا از چین را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت.

حریف وی در این دیدار سیداله تازایف از ترکمنستان است. در وزن 66 کیلوگرم امین کاویانی نژاد، در دور اول مقابل ایلانا ایلانا از چین با نتیجه 10 بر 2 به پیروزی رسید، در دوربعد محمود باخشیلوف از ازبکستان را با نتیجه 4 بر 2 ار رو پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد، وی در این مرحله نیز با نتیجه 8 بر صفر پاروین کومار از هند را مغلوب کرد و به فینال رسید .

حریف وی در دیدار فینال مری بیکنوف از قزاقستان است.

در وزن 84 کیلوگرم مهدی بالی، پس از استراحت در دور اول در دور دوم سنجر تمیربک از قزاقستان را با نتیجه 6 بر صفر شکست داد و به دیدار نیمه نهایی راه یافت و در این دیدار نیز ارماتبک شرماتوف از ازبکستان را با نتیجه 4 بر صفر و ضربه فنی مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد.

حریف بالی در این دیدار کالیدین آسیکیف از قرقیزستان است. در وزن 96 کیلوگرم امیرمحمد نوروزی، پس از استراحت در دور نخست در دور بعد مقابل دونگ جائه لی از کره جنوبی با نتیجه 4 بر 3 به پیروزی رسید و در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی شیگه فومی دیگوچی از ژاپن را با نتیجه 3 بر 2 شکست داد و راهی دیدار فینال شد.

حریف وی در این دیدار تیمور ماماجانوف از ازبکستان است. در وزن 74 کیلوگرم محمد شربی نیازی، در دور نخست مقابل ساجان از هند با نتیجه 4 بر 3 شکست خورد و با توجه به باخت این هندی در مرحله نیمه نهایی، از دور رقابت ها کنار رفت. فردا نیز در روز دوم و پایانی این رقابت ها پویا دادمرز در وزن 50 کیلوگرم و امیرمحمد حاجی پور در وزن 120 کیلوگرم به مصاف حریفان خود می روند.

کشتی فرنگی جوانان- کشتی قهرمانی 2017 جوانان آسیا

اشتراک گذاری