5 وزن نخست کشتی آزاد 2019 نوجوانان جهان – 3 ایرانی در فینال و یک نفر در دیدار رده بندی
2019/07/29-21:07
729
پایگاه خبری اخبار کشتی ایران
عزیزاله اطاعتی
دسته بندی خبر : کشتی آزاد

5 وزن نخست کشتی آزاد 2019 نوجوانان جهان – 3 ایرانی در فینال و یک نفر در دیدار رده بندی

عصر فردا سه شنبه عموزاد، ویسی و فیروزپور برای کسب مدال طلا و حبیبی مدال برنز به روی تشک خواهند رفت

عصر امروز در پایان دیدار های مقدماتی و رده بندی 5 وزن نخست کشتی آزاد نوجوانا 2019 جهان که در شهر صوفیه بلغارستان جریان دارد، 3 نماینده ایران به فینال و یک نفر هم به دیدار رده بندی راه یافتند تا عصر فردا سه شنبه به مصاف حریفان خود بروند.

به گزارش پایگاه خبری اخبار کشتی ایران  www.iwn.ir  و به نقل از فدراسیون کشتی در حال حاضر رحمان عموزاد در 48 ، مهدی  ویسی در 55 و امیرحسین فیروزپور در 80 به دیدار فینال راه یافتند، سالار حبیبی در وزن 110 کیلوگرم راهی دیدار رده بندی شد و امیرحسین متقی در وزن 65 کیلوگرم در گروه بازنده ها حضور دارد و این احتمال نیز وجود دارد که به دیدار رده بندی و حتی مدال برنز نیز دست یابد.
تتایج کشتی ایران تا پایان دیدارهای نیمه نهایی به شرح زیر است :

در وزن ۴۸ کیلوگرم رحمان عموزاد پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر نیکولازی سانتلادزه از گرجستان را شکست داد ،در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی در مقابل  یوتو نیشوچی از ژاپن با نتیجه 4 بر یک پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد. عموزاد در این مرحله استیو پولین از آمریکا را با نتیجه 12 بر صفر شکست داد و راهی دیدار فینال شد.

حریف وی در دیدار فینال کامران بک کاداموف از ازبکستان است.

در وزن ۵۵ کیلوگرم مهدی ویسی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر آلین سیوریچی از مولداوی را مغلوب کرد. در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل ریکو سوگانوما از ژاپن با نتیجه 15 بر 5 به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. ویسی  در این مرحله با نتیجه 8 بر 6 از سد روبرت هاوارد از آمریکا گذشت و به دیدار فینال راه یافت.

وی در دیدار پایانی به مصاف امیدجان جلال اف از ازبکستان می رود.

در وزن ۶۵ کیلوگرم امیرحسین متقی در دور اول با نتیجه 12 بر یک میکا لمکوئل از آفریقای جنوبی را شکست داد، در دور دوم در مصاف با جبرئیل گادجیف از آذربایجان با نتیجه 4 بر 3 مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال وی نیز به گروه بازنده ها راه یافت.

متقی در این گروه ابتدا باید با توپال از ترکیه مبارزه کند و در صورت پیروزی بر این حریف در دور بعد به مصاف کرا از ژاپن خواهد رفت و در صورت غلبه بر این کشتی گیر در دیدار رده بندی به مصاف پاتسیناشویلی از کشور گرجستان برود.

در وزن ۸۰ کیلوگرم امیرحسین فیروزپور پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر یاش از هند را از پیش رو برداشت. در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 16 بر 7 ایون دمیان از مولداوی را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد.

وی در این دیدار به مصاف ارسلان باگایف از روسیه می رود.

در وزن ۱۱۰ کیلوگرم سالار حبیبی در دور نخست با نتیجه 11 بر صفر مقابل استپان علی آکسی اف از بلاروس به پیروزی دست یافت ، در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی داوید مچیدلیدزه از اوکراین را با نتیجه 9 بر 4 مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. حریف حبیبی در این مرحله با نتیجه 8 بر 5 مغلوب آرساماج زاسیف از روسیه شد و به دیدار رده بندی رفت.

جهانی کشتی آزاد نوجوانان 2019 , پایگاه خبری اخبار کشتی ایران

 

 

اشتراک گذاری