5 وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی بزرگسالان آسیا، 3 مدال طلا و 2 برنز حاصل تلاش کشتی گیران ایرانی
2019/04/23-18:04
323
پایگاه خبری اخبار کشتی ایران
عزیزاله اطاعتی
دسته بندی خبر : کشتی آزاد

5 وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی بزرگسالان آسیا، 3 مدال طلا و 2 برنز حاصل تلاش کشتی گیران ایرانی

اطری، تیموری و یزدانی به مدال طلا دست یافتند، بیابانی و امامی صاحب مدال برنز شدند

در پایان رقابت های 5 وزن نخست قهرمانی کشتی آزاد بزرگسالان 2019 آسیا که در شهر شی آن چین جریان دارد، تیم ایران به 3 مدال طلا و 2 برنز دست یافت .

به گزارش پایگاه خبری اخبار کشتی ایران www.iwn.ir  در این رقابت ها که دقایقی پیش به پایان رسید، رضا اطری، بهمن تیموری و رضا یزدانی در اوزان 57 ، 79 و 97 کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند و پیمان بیابانی و یونس امامی در اوزان 65 و 70 کیلوگورم صاحب مدال برنز شدند.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 57 کیلوگرم رضا اطری، پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 14 بر 4 حکمت اله وحیداف از تاجیکستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت، وی در این مرحله با نتیجه 2 بر یک از سد محمودجان شاوکاتوف دارنده مدال نقره آسیا از ازبکستان گذشت و راهی دیدار فینال شد.

اطری در دیدار نهایی در مصاف با کوم سونگ کانگ دارنده مدال نقره بازی های آسیایی 2018 از کره شمالی با نتیجه 9 بر 3 به پیروزی رسید و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 79 کیلوگرم بهمن تیموری، پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 11 بر 4 اویبک نصیراف از قرقیزستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت، وی در این مرحله زوپینگ لین از چین را با نتیجه 12 بر 2 و ضربه فنی مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت.

تیموری در دیدار پایانی با نتیجه 3 بر صفر از سد پراوین رانا از هند گذشت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 97 کیلوگرم رضا یزدانی، در دور نخست با نتیجه 5 بر صفر سلیم موحامت موحادیف از ترکمنستان را مغلوب کرد، در دور دوم مقابل ماگومد موسی یف از قرقیزستان با نتیجه 16 بر 4 پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت، وی در این مرحله با نتیجه 9 بر 3 علی شیر یرگالی از قزاقستان را مغلوب کرد و راهی دیدار پایانی شد.

یزدانی در دیدار فینال نیز با نتیجه 7 بر 4 از سد باتزول اولزیسایخان از مغولستان گذشت و مدال طلا را از آن خود کرد .

در وزن 65 کیلوگرم پیمان بیابانی، در دور اول مقابل کاتای یرلانبیک از چین با نتیجه 7 بر 7 پیروز شد، در دور دوم مقابل باجرانگ دارنده مدال نقره جهان و قهرمان بازی های آسیایی از هند با نتیجه 6 بر صفر مغلوب شد و با توجه به حضور باجرانگ در دیدار فینال، به گروه بازنده رفت .

بیابانی در این گروه مقابل فرناندو دیووشان از سریلانکا با نتیجه 11 بر صفر پیروز شد و به دیدار رده بندی راه یافت.

وی در این دیدار با نتیجه 3 بر 2 سراج الدین حسن اف از کشور ازبکستان را مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.

در وزن 70 کیلوگرم یونس امامی، در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر از سد راجنیش از هند گذشت، در دور بعد  مقابل تمولن انتختویا از مغولستان با نتیجه 12 بر 2 پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد، در این مرحله مقابل نورکوجا کایپانوف از قزاقستان با نتیجه 12 بر 2 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت.

امامی در این دیدار  با نتیجه 11 بر صفر باتیر بورجاکوف از ترکمنستان را از پیش رو برداشت و صاحب مدال برنز شد.

رقابت های 5 وزن دوم کشتی آزاد فردا (چهارشنبه) برگزار می شود که بهنام احسان پور، محمد نخودی، کامران قاسم پور، علیرضا کریمی و یداله محبی به ترتیب در اوزان 61، 74، 86، 92 و 125 کیلوگرم به مصاف حریفان خود می روند.

قهرمانی کشتی آزاد 2019 بزرگسالان اسیا , پایگاه خبری اخبار کشتی ایران

 

 

اشتراک گذاری