5 وزن نخست کشتی آزاد زیر 23 سال جهان – ایران بدون فینالیست، 2 نماینده در دیدار رده بندی
2018/11/17-00:11
609
پایگاه خبری اخبار کشتی ایران
عزیزاله اطاعتی
دسته بندی خبر : کشتی آزاد

5 وزن نخست کشتی آزاد زیر 23 سال جهان – ایران بدون فینالیست، 2 نماینده در دیدار رده بندی

قیاسی و شعبانی راهی دیدار رده بندی شدند، سرلک در گروه بازنده ها

مرحله مقدماتی و نیمه نهایی 5 وزن نخست کشتی آزاد زیر 23 سال 2018 جهان امروز در شرایطی در شهر بخارست رومانی به پایان رسید که نمایندگان تیم ایران موفق به حضور در فینال نشدند، اما در 2 وزن 65 و 97 کیلوگرم مرتضی قیاسی و علی شعبانی به دیدار رده بندی راه یافتند.

به گزارش پایگاه خبری اخبار کشتی ایران www.iwn.ir و به نقل از فدراسیون کشتی ، این درحالی است که علیرضا سرلک نیز به گروه شانس مجدد وزن 57 کیلوگرم راه یافته تا بخت خود را برای رسیدن به مدال برنز بیازماید.

نتایج کشتی گیران ایران  در روز نخست (جمعه) 5 وزن اول به شرح زیر است:

در وزن ۵۷ کیلوگرم علی رضا سرلک، پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل توشیهیرو هاسگاوا از ژاپن با نتیجه 2 بر یک شکست خورد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، به گروه بازنده ها رفت تا ابتدا به مصاف جک مولر از آمریکا برود و در صورت غلبه بر این حریف در دیدار رده بندی مقابل وانهائو زو از چین کشتی بگیرد.

در وزن ۶۵ کیلوگرم مرتضی قیاسی، در دور نخست در مصاف با واردگس کاراپتیان از ارمنستان با نتیجه 11 بر صفر به پیروزی رسید، در دور دوم نیز الیاس ژومای از قزاقستان را با نتیجه 5 بر شکست داد و در دور سوم نیز با نتیجه 10 بر صفر از سد کولتون مکریستال از آمریکا گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

قیاسی در این مرحله مقابل ری هیگوچی نایب قهرمان المپیک 2016 از ژاپن با نتیجه نزدیک 4 بر 4 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت.

در وزن ۷۰ کیلوگرم نیما اشفاقی، در دور اول مقابل گئورگ مخیان از ارمنستان با نتیجه 8 بر 2 مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، اشفاقی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۷۹ کیلوگرم مجتبی اصغری، پس از استراحت در دور اول در دور دوم به مقابل یاجورو یاماساکی از ژاپن با نتیجه 3 بر 3 شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، حذف شد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم علی شعبانی، پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل سیمونه ایناتونی از ایتالیا با نتیجه 11 بر صفر پیروز شد ، در دور بعد اریک تیله از آلمان را با نتیجه 8 بر صفر شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد که در این مرحله مقابل گیوی ماتچاراشویلی از گرجستان با نتیجه 10 بر صفر شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد.

رقابت های شانس مجدد، رده بندی و فینال 5 وزن نخست فردا شب (شنبه) برگزار می شود.

کشتی آزاد زیر 23 سال 2018 جهان , پایگاه خبری اخبار کشتی ایران

اشتراک گذاری