5 وزن نخست جایزه بزرگ گرجستان : ابراهیمی در آزاد و نادری خادم در فرنگی به فینال راه یافتند
2018/07/04-10:07
160
پایگاه خبری اخبار کشتی ایران
عزیزاله اطاعتی
دسته بندی خبر : کشتی فرنگی کشتی آزاد

5 وزن نخست جایزه بزرگ گرجستان : ابراهیمی در آزاد و نادری خادم در فرنگی به فینال راه یافتند

محبی در دیدار رده بندی، حسن تبار و کریمی در شانس مجدد کشتی آزاد

در روز سختی که نمایندگان کشتی آزاد و فرنگی ایران در رقابت های 5 وزن نخست رقابت های کشتی آزاد و فرنگی جایزه بزرگ گرجستان پشت سر گذاشتند، تنها محمدجواد ابراهیمی در کشتی آزاد و مسلم نادری خادم در کشتی فرنگی به فینال راه یافتند تا به شکلی زنگ خطر برای تیم های ایران در بازی های آسیایی 2018 به صدا در بیاید.

به گزارش پایگاه خبری اخبار کشتی ایران www.iwn.ir نتایح به دست آمده کشتی گیران طراز اول ایرانی که قرار است اکثر آنها کشتی ایران را در بازی های 2018 آسیایی همراهی کنند، نشانگر آن است که کار ایرانی ها در این دوره از بازی ها بسیار سخت تر از آنی است که تصورش می رود، آنچه مسلم است، روند آماده سازی حاضران در حایزه بزرگ گرجستان که تقریبا تمامی آنها نیز در اردو به سر می برند، پاسخگوی نیازهای تکنیکی و تاکتیکی کشتی گیران نیست و باید به طور جدی مورد بازبینی و تغییر قرار گیرد، مگر نه نتایج گرجستان در بازی های آسیایی نیز تکرار خواهد شد.

نتایج کشتی گیران آزاد و فرنگی ایران در 5 وزن نخست جایزه بزرگ گرجستان به شرح زیر است:
در کشتی آزاد و در وزن 61 کیلوگرم باقر یخشکی در دور اول با نتیجه 11 بر 9 ایوان بلچیوک از کشور اوکراین را شکست داد، اما در دور دوم مقابل آدیل اوسپانوف از قزاقستان با نتیجه 2 بر 2 ضربه فنی شد و با توجه به شکست کشتی گیر قزاقستانی در دورهای بعد، یخکشی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 70 کیلوگرم نیما اشفاقی با نتیجه 10 بر صفر نوربرت لوکاس از مجارستان را مغلوب کرد، اما در کشتی دوم خود با نتیجه 10 بر 5 مقابل مصطفی کایا از کشور ترکیه شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل رامانوف روس، اشفاقی از دور رقابت ها کنار رفت. در همین وزن میثم نصیری با نتیجه 10 بر 4 مغلوب کایا از ترکیه شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 79 کیلوگرم امید حسن تبار در کشتی اول خود با توجه به حاضر نشدن حریف کره جنوبی به پیروزی رسید، اما در دور دوم با نتیجه 15 بر 4 مقابل ماگومد الداروویچ از روسیه شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر روس در دیدار فینال، حسن تبار به گروه بازنده ها رفت تا به کار خود برای کسب مدال برنز ادامه دهد.

در وزن 92 کیلوگرم محمدجواد ابراهیمی در دور نخست علیرضا کریمی دیگر نماینده کشورمان را با نتیجه 6 بر 4 مغلوب کرد، در مبارزه دوم خود با نتیجه 2 بر 2 از سد داتو مارساگیشویلی دارنده مدال برنز المپیک لندن و برنز جهان از گرجستان گذشت و در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه 8 بر صفر سلیمان کارادنیز از ترکیه را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد.

حریف ابراهیمی در دیدار فینال آنزور اوریشف از روسیه است.

علیرضا کریمی نیز با توجه به حضور ابراهیمی در دیدار فینال رقابت های خود را برای کسب مدال برنز در گروه بازنده ها پیگیری خواهد کرد.

در وزن 125 کیلوگرم یداله محبی در کشتی اول با نتیجه 10 بر صفر مقابل سلیم ارجان ترک به برتری دست یافت و در دیدار دوم نیز مقابل نام کیونگ جیم از کره جنوبی با نتیجه 15 بر 4 پیروز شد، اما در کشتی بعد با نتیجه 4 بر یک مغلوب گنو پتریاشویلی قهرمان جهان و نفر سوم المپیک از گرجستان شد و به دیدار رده بندی رفت.

وی در این دیدار به مصاف هو ژانگژیانگ از چین می رود

در کشتی فرنگی و در وزن 55 کیلوگرم که به صورت دوره ای و در دو گروه برگزار می شود، مسلم نادری خادم در دور اول رادیک مکرتچیان از ارمنستان را با نتیجه 3 بر یک شکست داد و در دور دوم مقابل جاووخیر میراخمدوف از ازبکستان با نتیجه 11 بر 2 مغلوب شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

وی در این مرحله نیز با شکست 10 بر صفر الهام بهرام اف از ازبکستان راهی دیدار فینال شد.

در همین وزن رضا خدری در گروه دوم با نتایج 9 بر 7 و 8 بر یک مقابل الهام بهرام اف از ازبکستان و واسیلی توپویف از روسیه شکست خورد و با نتیجه 4 بر 2 مقابل کشتی گیر برزیلی به پیروزی رسید، اما نتوانست به مرحله نیمه نهایی صعود کند.

در این وزن مسلم نادری خادم و واسیلی توپویف از روسیه دیدار فینال را برگزار می کنند.

در  وزن 63 کیلوگرم محمد نوربخش در حالی که تا دقیقه سوم با کشتی گیر گرجستانی مبارزه کرد به دلیل مصدومیت و با نتیجه 8 برصفر مغلوب این کشتی گیر شد. با توجه به اینکه این کشتی گیر گرجستانی به دیدار فینال راه یافت، نوربخش به گروه بازنده ها رفت، اما به خاطر شدت مصدومیت از حضور در رقابت های شانس مجدد انصراف داد. 

در وزن 97 کیلوگرم علی اکبر حیدری با نتیجه 7 بر یک مقابل گئورگی ملیا از گرجستان شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر گرج در مرحله نیمه نهایی، حیدری از دور رقابت ها کنار رفت.

مسابقات شانس مجدد، رده بندی و فینال اوزان فوق امروز (چهارشنبه) برگزار می شود.

جایزه بزرگ کشتی آزاد و فرنگی 2018 گرجستان ,پایگاه خبری اخبار کشتی ایران

اشتراک گذاری