5 وزن دوم کشتی آزاد نوجوانان 2019 جهان، 3 ایرانی راهی فینال شدند
2019/07/30-21:07
679
پایگاه خبری اخبار کشتی ایران
عزیزاله اطاعتی
دسته بندی خبر : کشتی آزاد

5 وزن دوم کشتی آزاد نوجوانان 2019 جهان، 3 ایرانی راهی فینال شدند

یک نفر در دیدار رده بندی و یک نفر دیگر هم در گروه شانس مجدد

امروز سه شنبه رقابت های مقدماتی و نیمه نهایی 5 وزن دوم قهرمانی کشتی آزاد نوجوانان سال 2019 جهان در شهر صوفیه بلغارستان برگزار شد که در نتیجه 3 نماینده ایران راهی فینال شدند، یک نفر به دیدار رده بندی رسید و یک نفر دیگر هم در شانس مجدد به تلاش خود ادامه خواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار کشتی ایران www.iwn.ir و به نقل از فدراسیون کشتی، امروز برای تیم ایران علی عرب در وزن 45 کیلوگرم، عرفان الهی در وزن  60 کیلوگرم و سهیل یوسفی در وزن 92 کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند، ابوالفضل ولی پور در وزن 71 کیلوگرم راهی دیدار رده بندی شد و علی قلی زادگان در وزن 51 کیلوگرم در گروه بازنده ها حضور دارد.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 45 کیلوگرم علی عرب، در دور نخست با نتیجه 11 بر صفر استفان شتریوف از مقدونیه را شکست داد، در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 6 بر صفر از سد ولادیسلاو نیکاندروف از قرقیزستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

عرب در این دیدار مقابل مراد حق وردیف از آذربایجان با نتیجه 5 بر صفر پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت، حریف وی در دیدار پایانی مارک مک گووان از آمریکا است.

در وزن 51 کیلوگرم علی قلی زادگان، در دور اول مقابل ریاد اصلان اف از آذربایجان با نتیجه 6 بر 2 پیروز شد، در دور بعد مقابل جهانگیر آخماجانوف از قزاقستان با نتیجه 10 بر 6 مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، قلی زادگان به گروه بازنده ها رفت.

وی در این گروه ابتدا به مصاف ارسلان رحیم اف از ازبکستان می رود و در صورت پیروزی بر این حریف در دیدار رده بندی رودرروی میکیتا آبراموف از اوکراین قرار می گیرد.

در وزن 60 کیلوگرم عرفان الهی، پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 10 بر 5 جنیک آستاریان از ارمنستان را مغلوب کرد، در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی و در یک کشتی نزدیک با نتیجه یک بر یک از سد یوشینسوکه اویاگی از ژاپن گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

الهی در این دیدار فرهاد کریملی از کشور آذربایجان را با نتیجه 12 بر 2 از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد، حریف وی در این دیدار آریپ عبداله یف از روسیه است.

در وزن 71 کیلوگرم ابوالفضل ولی پور، پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 2 بر صفر و ضربه فنی بارتلومیج ریبزینسکی از لهستان را مغلوب کرد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد، در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر از سد پیتار میهوف از بلغارستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

ولی پور در این مرحله در مصاف با کریستین بیرو از رومانی با نتیجه 12 بر 5 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت.

در وزن 92 کیلوگرم سهیل یوسفی، در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر داویده کاسو از ایتالیا را از پیش رو برداشت، در دور بعد مقابل عمر آگتاس از ترکیه با نتیجه 12 بر 2 پیروز شد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت، در این مرحله با نتیجه 12 بر 2 مونو داهیا از هند را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

یوسفی در این دیدار لیوا گئورگیان از ارمنستان را با نتیجه 6 بر 3 شکست داد و راهی دیدار فینال شد، حریف وی در دیدار پایانی زاگید کریم اف از روسیه است.

رقابت های رده بندی و فینال اوزان 5 فرداشب (چهارشنبه) برگزار می شود.

کشتی آزاد نوجوانان 2019 جهان , پایگاه خبری اخبار کشتی ایران

اشتراک گذاری