5 وزن دوم کشتی آزاد زیر ۲۳ سال 2019 جهان - نخودی، قاسم پور و زارع به دیدار فینال راه یافتند
2019/10/29-21:10
330
پایگاه خبری اخبار کشتی ایران
عزیزاله اطاعتی
دسته بندی خبر : کشتی آزاد

5 وزن دوم کشتی آزاد زیر ۲۳ سال 2019 جهان - نخودی، قاسم پور و زارع به دیدار فینال راه یافتند

دیدارهای رده بندی و فینال 5 وزن دوم فردا شب چهارشنبه برگزار خواهد شد

رقابت های 5 وزن دوم کشتی آزاد زیر 23 سال 2019 جهان در شهر بوداپست مجارستان در حالی به پایان رسید که 3 نماینده ایران در اوزان 74 ، 86 و 125 کیلوگرم به فینال راه یافتند.

به گزارش پایگاه خبری اخبار کشتی ایران www.iwn.ir و به نقل از فدراسیون کشتی محمد نخودی، کامران قاسم پور و امیرحسین زارع در اوزان 74، 86 و 125 کیلوگرم نفراتی بودند که راهی فینال شدند و حسین شهبازی نیز در گروه بازنده های وزن 92 کیلوگرم حضور دارد.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:
در وزن ۷۴ کیلوگرم محمد نخودی، پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 5 بر 2 دارخان یسنگالی از قزاقستان را مغلوب کرد، در دور سوم بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 10 بر 6 از سد بیامبادورج بات اردن از مغولستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

وی در این مرحله با نتیجه 9 بر 4 مقابل موراد کوراماگومدوف از مجارستان پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت.

حریف وی در دیدار فینال رازامبک جمال اف از روسیه است.

در وزن ۸۶ کیلوگرم کامران قاسم پور، در دور نخست با نتیجه 5 بر صفر هوانس مخیتاریان از ارمنستان را مغلوب کرد، در دور دوم در مصاف با کریستوف سادوویک از لهستان با نتیجه 6 بر صفر به پیروزی دست یافت و راهی دور سوم شد که با نتیجه 3 بر صفر گانخویاک گانباتار از مغولستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

وی در این مرحله در یک کشتی نفسگیر با نتیجه 4 بر 4 از سد عثمان گوجن از ترکیه گذشت و راهی دیدار فینال شد.

قاسم پور در دیدار فینال به مصاف گادجی مراد ماگومدسعیداف از آذربایجان می رود.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امیرحسین زارع، پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل سامهان جبرائیلوف از مولداوی با نتیجه 11 بر صفر پیروز شد، در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 17 بر 7 یوسوپ باتیرمورزایف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد که در این مرحله با نتیجه 11 بر صفر زوریکو اورتاشویلی از گرجستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت.

وی در این دیدار با ویتالی گولویف از روسیه مبارزه می کند.

در وزن ۹۲ کیلوگرم حسین شهبازی، پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 12 بر 2 مغلوب بو نیکال از آمریکا شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت.

شهبازی در این گروه باید با تاکومی تانیزاکی از ژاپن کشتی بگیرد و در صورت پیروزی بر این حریف در دیدار رده بندی به مصاف شامیل زوبایروف از آذربایجان خواهد رفت.

در وزن ۶۱ کیلوگرم محمدباقر یخکشی، پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 6 بر 4 از سد چارلز تاکر از آمریکا گذشت و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت که در این مرحله مقابل آرسن هاروتونیان از ارمنستان با نتیجه 13 بر 6 مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر ارمنستانی در مرحله نیمه نهایی مقابل حریف هندی، از دور رقابت ها کنار رفت.
رقابت های شانس مجدد، فینال و رده بندی اوزان فوق فردا شب برگزار می شود.

کشتی آزاد , قهرمانی کشتی آزاد زیر 23 سال جهان , پایگاه خبری اخبار کشتی ایران

 

 

 

اشتراک گذاری