5 وزن دوم جام بین المللی اوکراین : پشتام به فینال وزن 77 کیلوگرم کشتی فرنگی راه یافت
2018/02/25-09:02
293
پایگاه خبری اخبار کشتی ایران
عزیزاله اطاعتی
دسته بندی خبر : کشتی فرنگی کشتی آزاد

5 وزن دوم جام بین المللی اوکراین : پشتام به فینال وزن 77 کیلوگرم کشتی فرنگی راه یافت

محمد متقی نیا و یداله محبی در دیدار رده بندی اوزان 79 و 125 کیلوگرم

درپایان رقابت های 5 وزن دوم جام بین المللی کشتی آزاد و فرنگی اوکراین که در شهر کی یف این کشور جریان دارد، پژمان پشتام به فینال وزن 77 کیلوگرم راه یافت و در کشتی آزاد نیز محمد متقی نیا و یداله محبی در دیدار رده بندی اوزان 79 و 125 برای کسب مدال برنز به روی تشک خواهند رفت .

به گزارش پایگاه خبری اخبار کشتی ایران www.iwn.ir رقابت های 5 وزن دوم به جز فینال و رده بندی ها، از ساعت 11:30 امروز یکشنبه (به وقت ایران) در شهر کی یف اوکراین  آغاز خواهد شد و نمایندگان ایران بعداز ظهر به مصاف حریفان خود خواهند رفت .

این درحالی است که امید حسن تبار هم در گروه بازنده های وزن 79 کیلوگرم شانس کسب مدال برنز را دارد،
نتایج کشتی گیران کشورمان در 5 وزن نخست به شرح زیر است: 

کشتی آزاد:

در وزن 79 کیلوگرم امید حسن تبار در دور اول به آرون کانوا از ایتالیا را با نتیجه 12 بر 2 شکست داد ، اما در دور دوم مقابل الکس درینگر از آمریکا با نتیجه 10 بر صفر شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، وی نیز به گروه بازنده ها رفت که پیش از ظهر امروز در این گروه ابتدا به مصاف جاکوب ماکاراشویلی از گرجستان می رود و در صورت پیروزی بر وی در دور بعد با جامبر کویلاشویلی دیگر کشتی گیر گرجستانی کشتی خواهد گرفت و در صورت غلبه بر این حریف به دیدار رده بندی راه خواهد یافت.

محمد متقی نیا نیز پس از استراحت در دور نخست در دور بعد مقابل دمیتری تکاچنکو از اوکراین با نتیجه 10 بر 2 از پیش رو برداشت، در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل حورهی خاسای از اوکراین با نتیجه 7 بر 4 به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. متقی نیا در این مرحله مقابل جبرئیل حسن اف دارنده مدال برنز المپیک و جهان از آذربایجان با نتیجه 10 بر صفر مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت که در این دیدار به مصاف برنده کشتی میان جانی بور از فرانسه و بالدانبایف از قزاقستان می رود.

در وزن 92 کیلوگرم حسین شهبازی در دور اول مقابل ارشک محبی با نتیجه 3 بر یک شکست خورد و ارشک محبی نیز در دور بعد مقابل ایراکلی متسیتوری از گرجستان با نتیجه 8 بر 5 مغلوب شد، با این نتیجه شهبازی از دور رقابت ها کنار رفت و محبی نیز با توجه به شکست حریف گرجستانی مقابل شریف شریف اف قهرمان جهان و المپیک از آذربایجان، از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 125 کیلوگرم یداله محبی در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر دنیس ماتیکو از اوکراین را از پیش رو برداشت، در دور بعد نیز مقابل داوم برادلی از آمریکا با نتیجه 5 بر 3 به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

محبی در این مرحله در مصاف با الکساندر خوتسیانیوسکی دارنده مدال برنز اروپا از اوکراین با نتیجه 10 بر صفر شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد.

وی در این دیدار با برنده کشتی میان گئورگی مشویلدیشویلی از گرجستان و گئورگی ساکانالیدزه از قطر مبارزه خواهد کرد.

کشتی فرنگی:

در وزن 77 کیلوگرم پژمان پشتام در دور نخست با نتیجه 4 بر 2 ویتالی کوچرنکو از اوکراین را مغلوب کرد، در دور بعد مقابل نورجان ندیراف از قزاقستان با نتیجه 4 بر یک به پیروزی رسید و در دور سوم نیز با نتیجه 4 بر 2 حسن علی اف از آذربایجان دارنده مدال های طلا و برنز جهان (در اوزان 60 و 71 کیلوگرم) را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

پشتام در این مرحله مقابل کارپت چالیان قهرمان جوانان جهان و دارنده مدال برنز اروپا از ارمنستان با نتیجه 2 بر یک به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت، حریف وی در این دیدار ماتئوس وولنی از لهستان است.

 

جام بین المللی کشتی ازاد و فرنگی اوکراین – پایگاه خبری اخبار کشتی ایران

اشتراک گذاری