3 مدال طلا، نقره و برنز دستاورد جوانان فرنگی کار ایران از جایزه بزرگ کرواسی
2019/02/11-11:02
152
پایگاه خبری اخبار کشتی ایران
عزیزاله اطاعتی
دسته بندی خبر : کشتی فرنگی

3 مدال طلا، نقره و برنز دستاورد جوانان فرنگی کار ایران از جایزه بزرگ کرواسی

دادمرز به مدال طلا دست یافت، رضا نژاد به مدال نقره رسید و ناقوسی صاحب مدال برنز شد

تیم منتخب کشتی فرنگی جوانان ایران با کسب یک مدال طلا، یک مدال نقره و یک مدال برنز به کار خود در رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جایزه بزرگ کرواسی پایان داد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار کشتی ایران www.iwn.ir و به نقل از فدراسیون کشتی، رقابت های بین المللی کشتی فرنگی بزرگسالان جایزه بزرگ کرواسی که در ردیف طرح رنکینگ سیستم اتحادیه جهانی کشتی نیز محسوب می شود، طی روزهای 20 و 21 بهمن ماه در شهر زاگرب کشور کرواسی برگزار شد و 8 کشتی گیر جوان کشورمان با هدایت حمید باوفا به مصاف حریفان خود در این مسابقات رفتند که در پایان تیم ایران توسط پویا دادمرز در وزن 55 کیلوگرم صاحب مدال طلا، میلاد رضا نژاد در وزن 60 کیلوگرم صاحب مدال نقره و محمد ناقوسی در وزن 77 صاحب مدال برنز شد.

5 نماینده دیگر کشورمان نیز با شکست مقابل حریفان خود از دور رقابت ها کنار رفتند.

نتایج برندگان مدال فرنگی کاران ایران در این رقابت ها به شرح زیر است:

در وزن 55 کیلوگرم که 4 کشتی گیر حضور دارند پویا دادمرز در رقابت های دوره ای در دو کشتی به ترتیب واسیل بوتز الکساندراف از رومانی را با نتیجه 8 بر 4 و آیازچی دوگوس از ترکیه را با نتیجه 5 بر 1 شکست داد.

دادمرز در کشتی سوم و پایانی به مصاف اکرم اوزترک دارنده مدال برنز جهان از ترکیه رفت و با نتیجه 2 بر 1 از سد این حریف نیز گذشت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 60 کیلوگرم میلاد رضانژاد حسینوند پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با توجه به حاضر نشدن تونی برالا از کشور کرواسی راهی دور سوم شد وی در این دور مقابل ویرجیل مونتیانو از کشور رومانی با نتیجه 9 بر صفر به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

رضانژاد در این مرحله اریک توربا از کشور مجارستان را با نتیجه 6 بر 3 مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار در مصاف با کرم کمال قهرمان جوانان جهان و دارنده مدال برنز زیر 23 سال جهان از ترکیه با نتیجه 9 بر 3 شکست خورد و به مدال نقره رسید.

در وزن 77 کیلوگرم محمد ناقوسی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل آنتونیو کامنجاسویچ از کرواسی با نتیجه 8 بر صفر پیروز شد وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی در مصاف با فورکان بایراک قهرمان جوانان جهان از ترکیه با نتیجه 3 بر 2 به برتری رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. ناقوسی در این مرحله مقابل یونس امره باشار قهرمان زیر 23 سال اروپا از ترکیه با نتیجه 10 بر صفر شکست خورد به راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار مقابل ایلیه چوجوچاری دارنده مدال برنز جهان از کشور رومانی با نتیجه 5 بر 4 به پیروزی رسید و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 72 کیلوگرم محمدرضا مختاری،  در 82 کیلوگرم حسین فروزنده ، در 87 کیلوگرم حسن فروزنده ، در 97 کیلوگرم ابوالفضل سید و در وزن 130 کیلوگرم علی اکبر یوسفی با شکست در مقابل حریفان از دور رقابت ها کنار رفتند و امتیازی کسب نکردند.

کشتی فرنگی جایزه بزرگ کرواسی , پایگاه خبری اخبار کشتی ایران

 

 

اشتراک گذاری