یک طلا و یک نقره سهم ایران در 5 وزن نخست کشتی آزاد جام یاشاردوغو
2018/07/29-00:07
419
پایگاه خبری اخبار کشتی ایران
عزیزاله اطاعتی
دسته بندی خبر : کشتی آزاد

یک طلا و یک نقره سهم ایران در 5 وزن نخست کشتی آزاد جام یاشاردوغو

نصیری به مدال طلا دست یافت، گلیج صاحب مدال نقره شد

شنبه شب در پایان رقابت های 5 وزن نخست کشتی آزاد جام بین المللی یاشاردوغو که در شهر استانبول ترکیه جریان دارد، تیم ایران به وسیله مهران نصیری در وزن 65 به مدال طلا و مجتبی گلیج به مدال نقره دست یافت .

به گزارش پایگاه خبری اخبار کشتی ایران www.iwn.ir و به نقل از فدراسیون کشتی ، نتایج کشتی گیران کشورمان در 5 وزن نخست این رقابت ها که جزء سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی محسوب می شود، به شرح زیر است:

در وزن 57 کیلوگرم مهران رضا زاده در دور نخست با نتیجه 2 بر 2 احمت پکر از ترکیه را مغلوب کرد وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل ویکی از هند با نتیجه 10 بر صفر شکست خورد و با توجه به شکست این هندی در دور بعد، رضا زاده از دور مسابقات کنار رفت و نهم شد.
در وزن 65 کیلوگرم مهران نصیری در دور نخست با توجه به حاضر نشدن گئورگ کولایف از بلاروس به پیروزی رسید، در دور بعد نیز با نتیجه 10 بر صفر آندری سویارد از اوکراین را مغلوب کرد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

نصیری در این مرحله مقابل مسعود نیازی از هلند با نتیجه 10 بر صفر به برتری رسید و در نیمه نهایی نیز دولت نیاز بیکوف دارنده مدال برنز جهان و قهرمان آسیا از قزاقستان را با نتیجه 5 بر 3 از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد.

وی در فینال علی رحیم زادا از آذربایجان را با نتیجه 2 بر صفر مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت. 
حسن مرادقلی دیگر نماینده کشورمان در وزن 65 کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل آمیت از هند با نتیجه 3 بر یک پیروز شد و در مرحله سوم نیز نیروهان اسکرابین از بلاروس را با نتیجه 6 بر 2 مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت، اما در این مرحله مقابل علی رحیم زادا از آذربایجان با نتیجه 4 بر 3 شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت.

مرادقلی در این دیدار نیز مقابل مادیار بورخان از قزاقستان با نتیجه 14 بر 9 مغلوب و پنجم شد.
در وزن 74 کیلوگرم سعید داداش پور در دور اول مقابل موهامت دمیر از  ترکیه با نتیجه 2 بر یک پیروز شد، در دور بعد جیتندر از هند را با نتیجه 7 بر 5 مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد، در این مرحله مقابل فرانک چامیزو قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک (70 کیلوگرم) از کشور ایتالیا با نتیجه 6 بر صفر شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت.

وی در این دیدار با نتیجه 4 بر 4 مغلوب نورلان بکژانوف از قزاقستان شد و به مقام پنجم رسید.
در وزن 97 کیلوگرم مجتبی گلیج در دور اول با توجه به حاضر نشدن مامد ابراگیم اف از قزاقستان به پیروزی رسید وی در دور دوم با نتیجه 11 بر صفر فاتح یاشارلی از کشور ترکیه را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. گلیج در این مرحله مقابل والری آندریتسف دارنده مدال نقره المپیک و برنز جهان از اوکراین با نتیجه 7 بر صفر به برتری رسید و به فینال راه یافت.

وی در دیدار فینال مقابل اصلان بک آلبروف دارنده مدال برنز جهان از کشور آذربایجان با نتیجه 10 بر صفر شکست خورد و صاحب مدال نقره شد.

علیرضا گودرزی دیگر نماینده کشورمان در وزن 97 کیلوگرم در دور نخست مقابل مورازی مچدلیدزه از اوکراین با نتیجه 7 بر صفر به پیروزی رسید، در دور دوم در مصاف با کایل اسنایدر قهرمان جهان و المپیک از آمریکا با نتیجه 10 بر صفر شکست خورد و با توجه به شکست 3 بر 3 اسنایدر مقابل اصلان بک آلبروف دارنده مدال برنز جهان از کشور آذربایجان در مرحله نیمه نهایی، گودرزی از دور رقابت ها کنار رفت و هشتم شد.

از نکات قابل توجه این مسابقات پیروزی 10 بر 10 فرانک چامیزو ایتالیایی مقابل جردن باروز آمریکایی در وزن 74 کیلوگرم بود.

جام بین المللی کشتی آزاد یاشاردوغو, پایگاه خبری اخبار کشتی ایران

اشتراک گذاری