یک اتفاق ناگوار دیگر در کشتی ایران، رسول خادم از ریاست فدراسیون استعفا داد
2018/03/30-19:03
723
پایگاه خبری اخبار کشتی ایران
عزیزاله اطاعتی
دسته بندی خبر : کشتی آزاد یادداشت

یک اتفاق ناگوار دیگر در کشتی ایران، رسول خادم از ریاست فدراسیون استعفا داد

رفتن خادم به این شکل در شرایط کنونی به هیچ وجه به نفع کشتی نیست

رسول خادم رییس فدراسیون کشتی عصر امروز با انتشار نامه ایی که از طریق سایت اختصاصی فدراسیون منتشر شد، از سمت خود استفعا کرد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار کشتی ایران www.iwn.ir امری که در شرایط کنونی به هیچ عنوان به نفع کشتی نیست و باید از آن به عنوان یک اتفاق ناگوار دیگر در ورزش اول نام برد.

باید پذیرفت، رسول خادم با تمام ضعف و قوت هایش مهره ای بسیار ارزشمند برای کشتی ایران در داخل و صحنه های بین المللی است و جدایی وی از مدیریت این ورزش آنهم به این شکل نه تنها پسندیده نیست، بلکه فراهم کننده زمینه ایی برای ضربه پذیری بیشتر کشتی در مجامع مهم بین المللی است.

با این وجود امید است، مسوولان درجه اول تصمیم گیرنده در ورزش به ویژه وزیر ورزش، رییس کمیته ملی المپیک و کمیسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با ورود همه جانبه به موضوع استعفای خادم ورود کرده و از تحقق آن که به نحوی نیز آب به آسیاب مخالفان داخلی و بین المللی کشتی ایران ریختن محسوب می شود، جلوگیری کنند.

متن استعفای خادم به شرح زیر است : زمان "رفتن" فرا رسیده.......گفتنش هم برای من آسان نیست، اما باید پذیرفت... در انتخابات  فدراسیون کشتی برای بار دوم شرکت کردم تا بتوانم یک دوره دیگر برای کشتی کشورم کار کنم.... اما گویا نمی شود..... من برای "کشتی" آمده ام، نمی خواهم برای ماندگاری "خودم" کار کنم..... اگر می خواستم برای "خودم " کار کنم، هیچگاه به "کشتی " برنمی گشتم... اشتباه برداشت نشود، این کلام من از سر "تقوا" و "فروتنی " نیست.... بنده سالهاست که در مصاف با ناسازگاری های روزگار، اهل "وادادن" و قهر و آشتی نیستم... اما افکار " قناس" من دارد برای کشتی پرهزینه می شود... حتما ناتوان تر از آن هستم که "باری" از دوش کشتی بردارم، ولی نمی توانم به کشتی "دروغ" بگویم....  دروغ بگویم تا "بمانم".... کشتی به اندازه کافی  "تنها" و "مظلوم" هست.... چه باید کرد، گاهی بهترین شیوه "ایستادن"، "نایستادن" است..... گذر زمان بسیاری از سوال ها را پاسخ خواهد داد... از همه مردم عزیز و علاقمند به ورزش ملی کشور، کشتی، که در مدت مسئولیت اینجانب در فدراسیون کشتی ایران، ناتوانی های این حقیر را تحمل کردند و با عشق و ایمان  به این رشته ورزشی  کهن و باستانی، سازمان مدیریت کشتی کشور را حمایت کردند ، سپاسگزارم.

از همه پیشکسوتان بزرگ کشتی، روسای محترم هیات کشتی استانها و شهرستانها، جامعه مربیان و داوران کشتی کشور، قهرمانان ملی کشورمان در تمامی رده های  سنی، بانوان کشتی گیر و مربی و داور، همه مدیران و کارکنان سازمان مدیریت کشتی کشور، از صدا و سیما، جامعه  رسانه ای کشتی و همه منتقدان عزیزی که دلسوز عزت کشتی ایران هستند، سپاسگزارم. از اعضای محترم مجمع عمومی فدراسیون کشتی، برای این رفتن زودهنگام، پوزش می خواهم..... چاره ای نیست..... آرزو داشته و دارم، کشتی به عنوان ورزش ملی کشور، قهرمانان المپیک و جهانی داشته باشد، که مردم بیش از مدال آنها، به شخصیت شان احترام بگذارند ......... آرزو داشته و دارم، کشتی نه به عنوان یک رشته ورزشی، بلکه یک فرهنگ در تاریخ مناسبات اجتماعی در ایران، همواره در کنار مردم بماند و وسوسه های مادی، قهرمانان ملی آنها را از دردواره های جامعه جدا نکند....، و آخر اینکه، کشتی این ورزش درد، رنج و زجر ........بخشی از وجود  من است و بخشی از قلب من....

استعفای رسول خادم از فدراسیون کشتی – پایگاه خبری اخبار کشتی ایران

اشتراک گذاری