کشتی فرنگی جایزه بزرگ مجارستان – تیم ایران با کسب یک مدال نقره و 2 برنز به کار خود پایان داد
2019/02/24-22:02
137
پایگاه خبری اخبار کشتی ایران
عزیزاله اطاعتی
دسته بندی خبر : کشتی فرنگی

کشتی فرنگی جایزه بزرگ مجارستان – تیم ایران با کسب یک مدال نقره و 2 برنز به کار خود پایان داد

خدری نقره گرفت و بهشتی طلا و دلخانی برنز

تیم منتخب و 11 نفره کشتی فرنگی ایران امشب یکشنبه در پایان کشتی فرنگی جایزه بزرگ مجارستان با کسب یک مدال نقره و 2 مدال برنز به کار خود خاتمه داد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار کشتی ایران www.iwn.ir و به نقل از فدراسیون کشتی، در این رقابت که در ردیف سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی محسوب می شود، رضا خدری در وزن 55 کیلوگرم صاحب مدال نقره شد و شیرزاد بهشتی طلا و میثم دلخانی در اوزان 60 و 63 کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

نتایج کامل کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 55 کیلوگرم رضا خدری، در دور نخست عبدالکریم فرگات از الجزایر را با نتیجه 8 بر صفر شکست داد، در دور دوم نیز با نتیجه 12 بر 8 از سد جوزف آندرسی از مجارستان گذشت، در دور سوم مقابل الهام بهرام اف از ازبکستان در حالی که از حریف پیش بود با نتیجه 4 بر 6 شکست خورد ، اما در دور چهارم و مسابقه پایانی با نتیجه 5 بر یک از سد جاووخیر میراحمداف حریف دیگری از ازبکستان گذشت و به مدال نقره دست یافت.

در وزن 60 کیلوگرم شیرزاد بهشتی طلا، در دور نخست مقابل ویرجیل مونتیانو از رومانی با نتیجه 6 بر 2 به پیروزی رسید، در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر از سد یوهانس ماهونن از کشور فلاند گذشت، در دور سوم نیز مقابل احمت اویار از ترکیه نیز با نتیجه 9 بر صفر به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

وی در این مرحله مقابل فیروز توختایف از ازبکستان با نتیجه 8 بر 3 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت و با پیروزی 8 بر یک مقابل لیجیو کائو از چین صاحب مدال برنز شد.

در وزن 63 کیلوگرم میثم دلخانی، پس از استراحت در دور نخست در دور دوم  با نتیجه 5 بر 2 از سد محمد نوربخش گذشت، در دور سوم و مرحله نیمه نهایی  مقابل شینیبو اوتا دارنده مدال نقره المپیک از ژاپن در یک کشتی نزدیک با نتیجه 2 بر 5 شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد، به این باخت نوربخش از دور مسابقات کنار رفت.

دلخانی در دیدار رده بندی استیگ آندره برگ دارنده مدال برنز المپیک و جهان از نروژ را با نتیجه 5 بر 2 مغلوب کرد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 67 کیلوگرم، محمد الیاسی در دور نخست با نتیجه 5 بر 2 ایگنازیو سانفیلیپو از ایتالیا را مغلوب کرد، در دور بعد با نتیجه 4 بر صفر دنیس بولونوف از استونی را از پیش رو برداشت، اما در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل ریو هان سو قهرمان جهان و بازی های آسیایی از کره جنوبی با نتیجه 7 بر صفر مغلوب و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، راهی گروه بازنده ها شد، اما با شکست در برابر سوسلان داوروف از بلاروس با نتیجه 5 بر 3 و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 72 کیلوگرم محمد رضا آقانیا، در دور نخست آرام واردانیان از ازبکستان دارنده مدال برنز آسیا را با نتیجه 5 بر یک مغلوب کرد، در دور دوم مقابل شماگی بولکوادزه از گرجستان دارنده مدال برنز المپیک با نتیجه 7 بر صفر شکست خورد، با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، به گروه بازنده ها رفت، اما با شکست ضربه فنی در مقابل میشاییل ویدمایر از آلمان از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 77 کیلوگرم پیام بویری، در دور اول مقابل اکرم بودجملین از کشور الجزایر با نتیجه 8 بر صفر پیروز شد، اما در دور بعد مقابل کیم هیون وو دارنده مدال طلای جهان و المپیک از کشور کره جنوبی با نتیجه 13 بر 4 مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر کره ای مقابل ویکتور نمس قهرمان جهان از کشور صربستان، از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 82 کیلوگرم جمال اسماعیلی، در دور اول 8 بر یک پیتر نواک از چک را مغلوب کرد، در دور دوم نیز با نتیجه 4 بر صفر تیموج تربولین از مولداوی را شکست داد، در دور سوم کیسیدیس بیوربرگ از سوئد قهرمان زیر 23 سال اروپا را با نتیجه 9 بر 5 مغلوب کرد، اما در مرحله نیمه نهایی مقابل رای بیک بیسلطانوف از دانمارک دارنده نقره زیر 23 سال جهان با نتیجه صفر بر 6 باخت و راهی دیدار رده بندی شد.

وی در این دیدار مقابل یاروسلاو فیلچاکوف از اوکراین با نتیجه 3 بر 1 شکست خورد و پنجم شد.

 

در وزن 87 کیلوگرم یوسف قادریان، پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل میرکو مینگوزی از ایتالیا با نتیجه 10 بر یک به پیروزی رسید، اما در دور سوم مقابل رادزیک کولیف دارنده مدال نقره جهان از کشور بلاروس با نتیجه 3 بر صفر شکست خورد و حذف شد.

در وزن 97 کیلوگرم حسن آریایی نژاد، پس از استراحت در دور نخست در دور دوم سئونگ جان کیم از کره جنوبی دارنده مدال نقره بازی های آسیایی جاکارتا را با نتیجه 6 بر 4 شکست داد، در دور سوم با نتیجه 5 بر صفر نیکولا کریسوف از اوکراین را مغلوب کرد، در مرحله نیمه نهایی مقابل ترسی هانکوک از آمریکا با نتیجه 3 بر 2 باخت و به دیدار رده بندی رفت. اما در این دیدار مقابل آبودورخیتی آلیموجیانگ از چین با نتیجه 6 بر 3 و نهایت ضربه فنی مغلوب شد و به عنوان پنجم رسید.

در وزن 130 کیلوگرم شهاب قوره جیلی، پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل نیکولا کوچمی از اوکراین با نتیجه 2 بر یک مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر اوکراینی، از دور رقابت ها کنار رفت.

جایزه بزرگ کشتی فرنگی مجارستان , پایگاه خبری اخبار کشتی ایران

 

اشتراک گذاری