کشتی فرنگی جام پیتلاسینسکی – سه مدال طلا، نقره و برنز سهم ایرانی ها
1401/05/02-23:05
44
پایگاه خبری اخبار کشتی ایران
عزیزاله اطاعتی
دسته بندی خبر : کشتی فرنگی

کشتی فرنگی جام پیتلاسینسکی – سه مدال طلا، نقره و برنز سهم ایرانی ها

ساروی طلا، سام دلیری نقره و محمودی برنز گرفتند

تیم منتخب کشتی فرنگی ایران با کسب 1 مدال طلا، 1 مدال نقره و 1 مدال برنز به کار خود در رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام پیتلاسینسکی که طی دیروز و امروز در لهستان برگزار شد، پایان داد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار کشتی ایران www.iwn.ir و به نقل از فدراسیون کشتی، در پایان این رقابت ها تیم پنج نفره کشورمان توسط، محمدهادی ساروی در وز 97 کیلوگرم به مدال طلا، علی اصغر سام دلیری در وزن 63 کیلوگرم به مدال نقره و  محدمحسین محمودی در وزن 82 کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.
نتایج نمایندگان کشورمان در این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن 60 کیلوگرم مصطفی رضایی در دور نخست با نتیجه 3 بر 1 مغلوب گئورگ غریبیان از ارمنستان شد، در دور دوم 5 بر صفر مقابل بغداد حسین از مصر به پیروزی رسید و در دور سوم  7 بر 6 در برابر چن ونجی از چین شکست خورد و نهم شد.

در وزن 63 کیلوگرم علی اصغر سام دلیری در دور نخست با نتیجه 8 بر 4 مقابل اریک بگ از مجارستان به پیروزی رسید، در دور دوم 9 بر 5 مقابل آرنوات رضوان از رومانی به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. دلیری در دیدار فینال با نتیجه 3 بر 1 مغلوب تینار شارشنبکوف از قرقیزستان شد و به مدال نقره رسید.

در وزن 77 کیلوگرم محمدعلی گرایی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 10 بر 6 کروگر مارکو از دانمارک را مغلوب کرد. وی در دور سوم با نتیجه 9 بر 1 کور آندرس از نروژ را مغلوب کرد، اما در دیدار ماقبل پایانی با نتیجه 9 بر صفر مغلوب زولتان لوای از مجارستان شد و به دیدار رده بندی رفت. گرایی در این دیدار  با توجه به آسیب دیدگی که داشت با صلاحدید کادر فنی، مقابل آکژول محموداف دارنده مدال نقره المپیک از قرقیزستان مبارزه نکرد و پنجم شد.

در وزن 82 کیلوگرم محمدحسین محمودی در دور اول با نتیجه 5 بر 1 از سد پرولاینن از فنلاند گذشت، در دور دوم با نتیجه 9 بر 5 مغلوب اکسوز موکابه از نروژ شد.

وی در مبارزه بعدی پتر نوواک از جمهوری چک را با نتیجه 7 بر صفر از پیش رو برداشت و به دیدار رده بندی رفت و با پیروزی 5 بر 4 مقابل وانگ چنگ وو از چین به مدال برنز دست یافت.

در وزن 97 کیلوگرم محمدهادی ساروی در دور اول با نتیجه 9 بر 1 مقابل لیائو یان از چین به برتری دست یافت، در دور دوم و با نتیجه 8 بر صفر (ضربه فنی) مقابل تایرونه استرکنبورگ از هلند به برتری رسید، در دور سوم با نتیجه 12 بر 1 آروی ساوولاینن از  فنلاند را مغلوب کرد و در دور چهارم نیز با نتیجه 3 بر 2 مقابل الکس زوکه از مجارستان پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت.

ساروی در دیدار پایانی با نتیجه 9 بر 1 بک سلطان محموداف از قرقیزستان را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

جام بین المللی کشتی فرنگی پیتلاسینسکی, هادی ساروی , پایگاه خبری اخبار کشتی ایران

 

اشتراک گذاری