نفرات برتر کشتی آزاد جام تختی 1400 مشخص شد
2021/05/21-11:05
1091
پایگاه خبری اخبار کشتی ایران
عزیزاله اطاعتی
دسته بندی خبر : کشتی آزاد

نفرات برتر کشتی آزاد جام تختی 1400 مشخص شد

170 کشتی گیر ایرانی به همراه 16 گرجستانی در این رقابت ها حاضر بودند

رقابت های کشتی آزاد جام تختی که امسال به خاطر شرایط خاص به رقابت های داخلی و انتخابی مرحله اول تیم ملی جهانی 2021 نروژ اختصاص داشت، پنجشنبه شب با مشخص شدن نفرات برتر اوزان دهگانه به پایان رسید.

به گزارش پایگاه خبری اخبار کشتی ایران www.iwn.ir و به نقل از فدراسیون کشتی، در این رقابت ها در مجموع 186 کشتی گیر حاضر بودند که از این تعداد 16 نفر مربوط به گرجستان تنها تیم خارجی حاضر در این رقابت ها اختصاص داشت و بقیه ایرانی ها بودند.

اسامی نفرات برتر اوزان دهگانه به شرح زیر است :

57 کیلوگرم: 1- علی قلی زادگان 2- نادر حاج آقا نیا 3- امیر پرسته و امیرحسین شامی 5- افشین رحمانی و محمدعلی عموزاده 7- نادر نصری 8- روبرتی دینگاویلی (گرجستان) 9- علیرضا حاتمی 10- جونی تسکادایا (گرجستان).

دیدار دوم با سوم: نادر حاج آقانیا، برنده 5- امیر پرسته 4 .

61 کیلوگرم: 1- رحمان عموزاد 2- محمد رمضان پور 3- پیمان نعمتی و مجید داستان 5- داریوش حضرتقلی زاده و میرعلی باوفا سادات 7- گئرگی گونیاشویلی (گرجستان) 8- مرتضی پورمرتضوی 9- داریوش ولی زاده 10- محمدباقر یخکشی دیدار دوم با سوم: محمد رمضان پور، برنده 2- پیمان نعمتی 2 .

65 کیلوگرم: 1- ابوالفضل حاجی پور 2- پیمان بیابانی 3- کیان محمودجانلو و محمد میراحمدی 5- علی علیزاده 6- گودردیز درزیشویلی (گرجستان) 7- ادمی بولکوادزه (گرجستان) 8- افشین خوشبخت 9- آبالاکی (گرجستان) 10- رحمان رحیم پور (ایران) دیدار دوم با سوم: پیمان بیابانی، برنده – محمد میراحمدی (کشتی نگرفت).

70 کیلوگرم: 1- محمدمهدی یگانه جعفری 2- فرهاد نوری 3- امیرحسین مقصودی و علی سمیعی 5- اشکان کوشکی 6- محمدرضا عسگرپور 7- لوانی کلخاشویلی (گرجستان) 8- مجتبی عموزاد 9- محمد کریمی 10- آکاکی کمرتلیدزه (گرجستان) دیدار دوم با سوم: امیرحسین مقصودی، برنده 4- فرهاد نوری 3.

74 کیلوگرم: 1- محمدصادق فیروزپور 2- جمال خدابنده لو 3- حامد رشیدی و اوتا باگوری (گرجستان) 5- گئورگی سولاوا (گرجستان) و محسن کوچ نژاد 7- امیرحسین متقی 8- رضا مقتدر 9- حسین ابوذری 10- نیما اشفاقی.

79 کیلوگرم: 1- بهمن تیموری 2- حمیدرضا زرین پیکر 3- تیموراز بروواشویلی (گرجستان) و محمدجواد حمیدی  5- علی شکوری 6- فریبرز بابایی 7- علی سوادکوهی 8- عبداله شیخ اعظمی 9- امیدرضا سهیلی 10- امیرحسین لرستانی.

86 کیلوگرم: 1- هادی وفائی پور 2- علی منصوری 3- محمد بخشی و آرش نیرآبادی 5- سجاد غلامی 6- مهدی هدایتی 7- صبا چیخارادزه (گرجستان) 8- داتور پیروزاشویلی (گرجستان 9- نادر حامدی پور 10- علیرضا صابریان دیدار دوم با سوم: آرش نیرآبادی، برنده 11- علی منصوری صفر.

92 کیلوگرم: 1- ارشک محبی 2- احمد بذری 3- حسین جلالی نژاد و حسین شهبازی 5- سینا غلامی و محمدحسین میرباغبان 7- سبحان اصغری 8- امیرارسلان تاتاری 9- محمد علی تبار 10- محمدرضا غلامی پویا دیدار دوم با سوم: احمد بذری، برنده 3- حسین شهبازی 3.

97 کیلوگرم: 1- مجتبی گلیج 2- دانیال شریعتی نیا  3- وحید یوسفوند و سجاد عزیزی 5- حسین رمضانیان 6- امیربهادر ترابی 7- عرفان حسین زاده 8- علیرضا عبدالهی 9- علیرضا رکابی 10- امیررضا فتاحی دیدار دوم با سوم: دانیال شریعتی، برنده – وحید یوسفوند (شرکت نکرد).

125 کیلوگرم: 1- عباس فروتن 2- یداله محبی 3- امیررضا امیری و مهدی هاشمی 5- علی اکبرپور و عرفان جعفری 7- امیررضا صحرایی 8- امیر یاری 9- نعیم حسن زاده 10- علیرضا گرزبر دیدار دوم با سوم: امیررضا امیری، برنده- یداله محبی (حاضر نشد).

لازم به ذکر است بر اساس تصمیم کادر فنی با توجه به اینکه لازم بود در هر وزن از رقابت های جام تختی حد اقل دو "منتخب حقیقی" شناسایی شوند، در تمامی اوزان دهگانه، پس از مشخص شدن نفرات اول تا سوم مشترک، 20 دقیقه بعد (قانون اتحادیه جهانی کشتی)، میان دارندگان مدال های نقره و یکی از برندگان مدال برنز(کشتی گیری که مغلوب دارنده مدال طلا شده است)، تک کشتی برگزار شد تا در کنار دارنده مدال طلا، دومین مدعی هر وزن نیز مشخص شود.

کشتی آزاد جام تختی سال 1400, انتخابی جهانی 2021 نروژ, پایگاه خبری اخبار کشتی ایران

 

 

 

 

اشتراک گذاری