قاسم پور به فینال، باستانی و بلفکه به دیدار رده بندی 5 وزن نخست جام بین المللی کشتی آزاد و فرنگی اوکراین راه یافتند
2018/02/24-00:02
293
پایگاه خبری اخبار کشتی ایران
عزیزاله اطاعتی
دسته بندی خبر : کشتی فرنگی کشتی آزاد

قاسم پور به فینال، باستانی و بلفکه به دیدار رده بندی 5 وزن نخست جام بین المللی کشتی آزاد و فرنگی اوکراین راه یافتند

دیدارهای رده بندی و فینال پنج وزن نخست عصر فردا شنبه برگزار خواهد شد

در پایان رقابت های 5 وزن نخست کشتی آزاد و فرنگی جام بین المللی اوکراین که از صبح روز جمعه در شهر کیف و با شرکت نمایندگان 35 کشور آغاز شده است، کامران قاسم پور به دیدار فینال وزن 86 کیلوگرم کشتی آزاد، رامین باستانی و فرشاد بلفکه به دیدار رده بندی اوزان 55 و 72 کیلوگرم کشتی فرنگی راه یافتند.

به گزارش پایگاه خبری اخبار کشتی ایران www.iwn.ir و به نقل از فدراسیون کشتی، نتایج نمایندگان ایران در 5 وزن نخست هر دو رشته آزاد و فرنگی به شرح زیر  است : کشتی آزاد:

در وزن 86 کیلوگرم کامران قاسم پور در دور اول با نتیجه 11 بر صفر کانان علی اف از آذربایجان را مغلوب کرد، در دور بعد الکساندر گوستیف از آذربایجان را با نتیجه 5 بر صفر شکست داد ، در دور سوم مقابل استفان ریچموث از سوئیس با نتیجه 5 بر صفر به برتری دست یافت و راهی دیدار نیمه نهایی شد.

قاسم پور در این دیدار شامیل کودیاماگمدوف کشتی گیر روسی الاصل ایتالیا و قهرمان اروپا را با نتیجه 6 بر 2 شکست داد و راهی دیدار فینال شد، وی در این دیدار برای کسب مدال طلا به مصاف ریچارد پری از آمریکا می رود.

در وزن 65 کیلوگرم مسعود اسماعیل پور در دور اول با نتیجه 3 بر یک ولودیا فرانگولیان از ارمنستان را شکست داد، وی در دور بعد مقابل البروس چرتکویف از اسلواکی با نتیجه 4 بر 8 مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل حاجی علی اف قهرمان جهان از آذربایجان در دور بعد، اسماعیل پور از دور رقابت ها حذف شد.

پیمان بیابانی دیگر نماینده ایران در این وزن نیز پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل ادمی بولکوادزه از گرجستان با نتیجه یک بر یک شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد مقابل حریف بلاروسی، وی از دور رقابت ها کنار رفت.
در وزن 74 کیلوگرم حامد رشیدی در دور نخست با نتیجه 5 بر صفر ایوان کوسیاک از اوکراین را شکست داد، و در دور دوم ادلان باتایف از اوکراین را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد، رشیدی در دور سوم مقابل اخساربر گولایف از کشور اسلواکی شکست خورد و با توجه به شکست این حریف در مرحله نیمه نهایی مقابل فرانک چامیزو قهرمان جهان از ایتالیا، رشیدی حذف شد.  تیم ایران در اوزان 57 و 97 کیلوگرم نماینده نداشت.

کشتی فرنگی:
در وزن 55 کیلوگرم، کشتی ها به صورت دوره ای و در دو گروه سه نفره برگزار شد که رامین باستانی در مقابل نورایر هاخویان از ارمنستان در حالی که 6 امتیاز بدست آورده بود در نهایت با نتیجه 6 بر 4 و ضربه فنی و مغلوب شد، وی در کشتی دوم خود با نتیجه 8 بر صفر فرنی جیووانی از ایتالیا را شکست داد و با توجه به جدول سایت رقابت ها به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

باستانی در این مرحله مقابل الدانیز عزیزلی کشتی گیر نخست گروه دوم از کشور آذربایجان با نتیجه 9 بر صفر مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت، حریف وی در این دیدار نورایر هاخویان از ارمنستان است. 
در وزن 63 کیلوگرم میثم دلخانی در دور اول با نتیجه 5 بر 2 فیروز تسولوکیدزه از گرجستان را از پیش رو برداشت، در دور دوم مقابل اسلاویک گالستیان از ارمنستان با نتیجه 9 بر یک مغلوب شد و با توجه به شکست حریفش در مرحله نیمه نهایی، از دور رقابت ها کنار رفت.
در وزن 72 کیلوگرم فرشاد بلفکه پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل ایوری لومادزه از گرجستان با نتیجه 5 بر 4 به پیروزی رسید، در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی در مصاف با دیمتیرو پینکوف از اوکراین با نتیجه 3 بر 6 (ضربه فنی) مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. حریف وی در این دیدار آنتون کورابا از کشور بلاروس است.
در وزن 97 کیلوگرم علی اکبر حیدری در دور نخست زلیم خان ژیحاسوف از اوکراین را با نتیجه 5 بر 4 مغلوب کرد، در دور بعد مقابل اورخان نورایف از آذربایجان با نتیجه یک بر صفر مغلوب شد، این در حالی بود که داوران می توانستند اخطار کم کاری را به حریف آذربایجانی بدهند، وی با توجه به شکست نورایف در دور بعد مقابل تیموچنکو از اوکراین از دور رقابت ها کنار رفت.
تیم ایران در وزن 82 کیلوگرم نماینده نداشت. دیدارهای رده بندی و فینال 5 وزن نخست هر دو رشته آزاد و فرنگی عصر فردا شنبه برگزار خواهد شد.

جام بین المللی کشتی آزاد و فرنگی اوکراین ,پایگاه خبری اخبار کشتی ایران

اشتراک گذاری