فرنگی کاران جوان ایران با کسب 3 مدال طلا در 5 وزن اول جهانی 2018 اسلواکی خوش درخشیدند
2018/09/19-01:09
118
پایگاه خبری اخبار کشتی ایران
عزیزاله اطاعتی
دسته بندی خبر : کشتی فرنگی

فرنگی کاران جوان ایران با کسب 3 مدال طلا در 5 وزن اول جهانی 2018 اسلواکی خوش درخشیدند

ناصرپور، ساروی و میرزازاده به مدال های طلای اوزان 55 ، 87 و 130 کیلوگرم دست یافتند

پویا ناصرپور، محمدهادی ساروی و امین میرزازاده با کسب مدال های طلای اوزان 55 ، 87 و 130 کیلوگرم رقابت های جهانی 2018 جوانان که در شهر ترناوا اسلوای جریان دارد، خوش درخشیدند تا تیم ایران با 75 امتیاز، در جدول رده بندی روز نخست بالاتر از روسیه و قرقیزستان قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار کشتی ایران www.iwn.ir و به نقل از فدراسیون کشتی ، نتایج کشتی های فینال طلایی های روز نخست ایران به شرح زیر است:

در وزن ۵۵ کیلوگرم پویا ناصرپور در فینال موفق شد تیگران میناسیان قهرمان جوانان اروپا از ارمنستان را با نتیجه 9 بر 4 مغلوب کرده به مدال طلا دست یابد.

در وزن ۸۷ کیلوگرم محمدهادی ساروی، در فینال مقابل رومان بتسچارت از کشور سوئیس با نتیجه 5 بر صفر به برتری رسید و به مدال طلا دست یافت. 

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم امین میرزازاده، در فینال داوید اواساپیان از کشور ارمنستان را با نتیجه 5 بر صفر از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد. 

در وزن 63 کیلوگرم :بهرام معروف خانی که در گروه بازنده ها باید برای کسب مدال برنز مبارزه می کرد، با شکست در نخستین دیدار مقابل نماینده گرجستان از دور رقابت ها کنار رفت و پانزدهم شد.

در وزن ۷۷ کیلوگرم شاهین عفیفی در همان دیدار نخست باخت و بیست و یکم شد.
رده بندی انفرادی پنج وزن نخست به شرح زیر است:

55 کیلوگرم: 1- پویا ناصرپور (ایران) 2- تیگران میناسیان (ارمنستان) 3- ویجی (هند) و امین سفرشایف (روسیه)

63 کیلوگرم: 1- اربول باکایروف (قرقیزستان) 2- حسن احمد محمد (مصر) 3- کریستین وانسزا (مجارستان) و عظمت کایروف (روسیه) ... 15- بهرام معروف خانی (ایران)

 

77 کیلوگرم: 1- اسلام اوپیف (روسیه) 2- ساجان (هند) 3- پر کوری (نروژ) و آکژول محموداف (قرقیزستان) ... 21- شایان عفیفی (ایران)


87 کیلوگرم: 1- محمدهادی ساروی (ایران) 2- رامون بتسچارت (سوئیس) 3- نظرشاه فتح اله یف (آذربایجان) و ایلیا ارمولنکو (روسیه)


130 کیلوگرم: 1- امین میرزازاده (ایران) 2- داوید اواساپیان (ارمنستان) 3- فرانز ریچتر (آلمان) و کولتون شولتز (آمریکا)

در پایان مسابقات پنج وزن نخست تیم ایران با 75 امتیاز در صدر قرار دارد و تیم های روسیه و قرقیزستان به ترتیب با 72 و 50 امتیاز دوم و سوم هستند.

کشتی فرنگی قهرمانی جوانان 2018 جهان – اسلواکی , پایگاه خبری اخبار کشتی ا یران

اشتراک گذاری