دو مدال طلا و نقره سهم ایران در 5 وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی 2018 آسیا
2018/03/03-20:03
492
پایگاه خبری اخبار کشتی ایران
عزیزاله اطاعتی
دسته بندی خبر : کشتی آزاد

دو مدال طلا و نقره سهم ایران در 5 وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی 2018 آسیا

عزت اله اکبری در 79 کیلوگرم طلا گرفت و مجتبی گلیج در 97 کیلوگرم نقره

رقابت های 5 وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی 2018 آسیا امشب شنبه در حالی در شهر بیشکک قرقیزستان به پایان رسید که تیم ایران با کسب دو مدال طلای و نقره به وسیله عزت اله اکبری در 79 و مجتبی گلیج در 97 کیلوگرم به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار کشتی ایران www.iwn.ir و به نقل از فدراسیون کشتی، سه نماینده دیگر تیم ایران با شکست در برابر حریفان موفق به کسب مدالی نشدند.

نتایج کشتی گیران کشورمان در روز نخست این رقابت ها به شرح زیر است:
در وزن 79 کیلوگرم عزت اله اکبری پس از استراحت در دور اول در دور دوم با توجه به عدم حضور آدام باتیروف از بحرین به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد، در این مرحله نیز با نتیجه 10 بر صفر از سد توربولد گانبولد از مغولستان گذشت و راهی دیدار فینال شد.

اکبری در دیدار فینال مقابل رشید قربان اف از کشور ازبکستان با نتیجه 5 بر صفر به پیروزی رسید و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 97 کیلوگرم مجتبی گلیج پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل مامد ابراگیم اف از قزاقستان با نتیجه 4 بر صفر پیروز شد، در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 11 بر صفر بر جائه گانگ کیم از کره جنوبی غلبه کرد و به دیدار فینال راه یافت.

وی در این دیدار مقابل ماگومد ابراگیم اف دارنده مدال برنز المپیک با نتیجه 5 بر 3 شکست خورد و به مدال نقره رسید.

در وزن 57 کیلوگرم نادر حاج آقا نیا در دور اول با نتیجه 8  بر 4 از سد راحول آواره از هند گذشت، در دور بعد نیز با نتیجه 14 بر 13 تسه وین سورن از مغولستان را شکست داد و راهی دیدار نیمه نهایی شد، اما در این دیدار مقابل محمودجان شاوکاتوف از ازبکستان با نتیجه 10 بر 9 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت.

وی در این دیدار نیز مقابل ژاندوس اسماعیل اف از قزاقستان با نتیجه 10 بر 3 شکست خورد و  پنجم شد.

در وزن 65 کیلوگرم یونس امامی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل انخسایخان از مغولستان با نتیجه 8 بر 3 به پیروزی رسید، در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 8 بر 4 مقابل دایچی تاکاتانی از ژاپن شکست خورد به به دیدار رده بندی رفت و  باشکست مقابل باجرانگ از هند با نتیجه 12 بر 2 در این دیدار پنجم شد.
 
در وزن 70 کیلوگرم سید احمد محمدی در دور نخست در مصاف با کیسوکه اوتوگورو از ژاپن با نتیجه 12 بر 14 شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، محمدی از دور رقابت ها کنار رفت.

رقابت های رقابت های پنج وزن دوم فردا (یکشنبه) از ساعت 8 به وقت تهران آغاز می شود که در پی آن ایمان صادقی، مصطفی حسین خانی، حسن یزدانی، محمد جواد ابراهیمی و امین طاهری به ترتیب در اوزان 61، 74، 86، 92 و 125 کیلوگرم به روی تشک خواهند رفت .

قهرمانی کشتی آزاد 2018 آسیا , پایگاه خبری اخبار کشتی ایران

اشتراک گذاری