تیم ایران با کسب یک مدال طلا و 4 برنز روی سکوی سوم قهرمانی کشتی آزاد زیر 23 سال 2018 جهان ایستاد
2018/11/18-22:11
717
پایگاه خبری اخبار کشتی ایران
عزیزاله اطاعتی
دسته بندی خبر : کشتی آزاد

تیم ایران با کسب یک مدال طلا و 4 برنز روی سکوی سوم قهرمانی کشتی آزاد زیر 23 سال 2018 جهان ایستاد

کامران قاسم پور برنده تک مدال طلای آزادکاران امید ایران در جهانی رومانی

در پایان رقابت های کشتی آزاد زیر 23 سال 2018 جهان که ساعاتی پیش در شهر بخارست رومانی به اتمام رسید، تیم ایران با کسب یک مدال طلا و 4 مدال برنز و 5 پله صعود نسبت به سال گذشته، روی سکوی سوم ایستاد .

به گزارش پایگاه خبری اخبار کشتی ایران www.iwn.ir و به نقل از فدراسیون کشتی ،  در این رقابت ها کامران قاسم پور در وزن 86 کیلوگرم به مدال طلا دست یافت، نوید زنگنه، حسین شهبازی، علی شعبانی و امین طاهری به ترتیب در اوزان 74، 92، 97 و 125 کیلوگرم صاحب مدال برنز شدند تا تیم ایران در مجموع با کسب 105 امتیاز پس از تیم های روسیه با 181و گرجستان با 108 امتیاز عنوان سوم جهان را به خود اختصاص دهد.

نتایج تیم 10 نفره آزادکاران ایران در جهانی 2018 رومانی به شرح زیر است :

در وزن ۵۷ کیلوگرم علی رضا سرلک، پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل توشیهیرو هاسگاوا از ژاپن با نتیجه 2 بر یک شکست خورد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال وی به گروه بازنده ها رفت، اما در این گروه مقابل جک مولر از آمریکا با نتیجه  15 بر 16 مغلوب و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 61 کیلوگرم ایمان صادقی، در دور نخست مقابل بایرجان توربک از قزاقستان با نتیجه 4 بر 4 به پیروزی رسید، در دور بعد ارطغرل قهوه چی از ترکیه را با نتیجه 5 بر صفر مغلوب کرد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد، در این مرحله نیز مقابل گئورگیوس پیلیدیس از یونان با نتیجه 5 بر 3 به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد ، اما در این مرحله مقابل سان فاوز از آمریکا  با نتیجه 2 بر صفر شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت.

صادقی در این دیدار مقابل مینگهو لیو از چین با نتیجه 3 بر 3 مغلوب و پنجم شد.

در وزن ۶۵ کیلوگرم مرتضی قیاسی، در دور نخست در مصاف با واردگس کاراپتیان از ارمنستان با نتیجه 11 بر صفر به پیروزی رسید، در دور دوم نیز الیاس ژومای از قزاقستان را با نتیجه 5 بر شکست داد و در دور سوم نیز با نتیجه 10 بر صفر از سد کولتون مکریستال از آمریکا گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

قیاسی در این مرحله مقابل ری هیگوچی نایب قهرمان المپیک 2016 از ژاپن با نتیجه نزدیک 4 بر 4 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت و با شکست 6 بر صفر مقابل اسلام دودایف از روسیه با پنجم شد.

در وزن ۷۰ کیلوگرم نیما اشفاقی در دور اول مقابل گئورگ مخیان از ارمنستان با نتیجه 8 بر 2 مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، اشفاقی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 74 کیلوگرم نوید زنگنه، پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل ماکسیم واسیلی اوگلو از رومانی با نتیجه 4 بر 3 (ضربه فنی) شکست خورد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت.

زنگنه در این گروه با توجه به حاضر نشدن اسماعیل عبداله یف از آذربایجان برنده میدان شد و به دیدار رده بندی راه یافت که با پیروزی 10 بر صفر برابر آندرانیک جبرئیلیان از ارمنستان صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۷۹ کیلوگرم مجتبی اصغری، پس از استراحت در دور اول در دور دوم به مقابل یاجورو یاماساکی از ژاپن با نتیجه 3 بر 3 شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، اصغری حذف شد.
 
در وزن 86 کیلوگرم کامران قاسم پور، پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر از سد لارس شافله از آلمان گذشت، در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل عارف اوزن از ترکیه با نتیجه 10 بر صفر پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

قاسم پور در این مرحله گانخویاگ گانباتار از مغعولستان را با نتیجه 4 بر صفر مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. و در دیدار نیز آرتور نایفونوف از روسیه را با نتیجه 4 بر یک مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت. 

در وزن 92 کیلوگرم حسین شهبازی، پس از استراحت در دور نخست در دور دوم در مصاف با ایلجا ماتوهان از آلمان با نتیجه 10 بر صفر پیروز شد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت، در این مرحله تاکاشی ایشیگورو از ژاپن را با نتیجه 2 بر یک شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. شهبازی در این مرحله مقابل اصلان بک سوتیف از روسیه با نتیجه 10 بر 10 مغلوب و راهی دیدار رده بندی شد.

وی در این دیدار با نتیجه 4 بر 2 ایراکلی متسیتوری از گرجستان را شکست داد و به مدال برنز رسید.

در وزن ۹۷ کیلوگرم علی شعبانی، پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل سیمونه ایناتونی از ایتالیا با نتیجه 11 بر صفر پیروز شد، در دور بعد اریک تیله از آلمان را با نتیجه 8 بر صفر شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

شعبانی در این مرحله مقابل گیوی ماتچاراشویلی از گرجستان با نتیجه 10 بر صفر شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد که در این دیدار مقابل چائو کیانگ یانگ از چین با نتیجه 11 بر صفر به برتری دست یافت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 125 کیلوگرم امین طاهری، در دور اول مقابل گئورگی نوگایف از اسلواکی با نتیجه 7 بر صفر پیروز شد، اما در دور بعد مقابل سعید گامیدوف از روسیه با نتیجه 3 بر 2 شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال راهی گروه بازنده ها شد.

وی در این گروه ابتدا توماس هیلدنبراندت از کانادا را با نتیجه 10 بر صفر از پیش رو برداشت و سپس مقابل الکاسندر کولدوفسکی از اوکراین با نتیجه 5 بر یک پیروز و به دیدار رده بندی رسید و در این دیدار نیز مقابل کامیل کوچیولیک از لهستان با نتیجه 8 بر صفر (ضربه فنی) به پیروزی رسید و به مدال برنز دست یافت.

رده بندی انفرادی:


57 کیلوگرم: 1- توشیهیرو هاسگاوا (ژاپن) 2- کومار راوی (هند) 3- تاراس مارکوویچ (اوکراین) و وانگ هائو زو (چین) ... 11- علیرضا سرلک (ایران).


61 کیلوگرم: 1- ماگومدرسول ادریسوف (روسیه) 2- سان فاوز (آمریکا) 3- نیکولای اوخلوپوکوف (رومانی) و مینگهو لیو (چین) 5- ایمان صادقی (ایران).


65 کیلوگرم: 1- ری هیگوچی (ژاپن) 2- علی رحیم زاده (آذربایجان) 3- ماکسیم ساچولتان (مولداوی) و اسلام دودایف (روسیه) 5- مرتضی قیاسی (ایران).


70 کیلوگرم: 1- تیموراز سالکازانوف (اسلواکی) 2- داوید بایف (روسیه) 3- جینتارو موتویاما (ژاپن) و انس اوشلو (ترکیه) ... 17- نیما اشفاقی (ایران).


74 کیلوگرم: 1- آوتاندیل کنتچادزه (گرجستان) 2- ماکسیم واسیلوگلو (رومانی) 3- نوید زنگنه (ایران) و تیمور بیژویف (روسیه).


79 کیلوگرم: 1- نیکا کنتچادزه (گرجستان) 2- گادجی نبی یف (روسیه) 3- دولتمیرات اورازگیلیوف (ترکمنستان) و عمراسخاب نجم الدین اف (رومانی) ... 17- مجتبی اصغری (ایران).


86 کیلوگرم: 1- کامران قاسم پور (ایران) 2- آرتور نایفونوف (روسیه) 3- گانخویاگ گانباتار (مغولستان) و موراد سلیمان اف (آذربایجان).


92 کیلوگرم: 1- شامیل زوبیروف (آذربایجان) اصلان بک سوتیف (روسیه) 3- حسین شهبازی (ایران) و بوهدان هریتسای (اوکراین).


97 کیلوگرم: 1- گیوی ماتچاراشویلی (گرجستان) 2- کولین مور (آمریکا) 3- علی شعبانی (ایران) و ایگور اوسیانیکوف (روسیه).


125 کیلوگرم: 1- سعید گامیدوف (روسیه) 2- یوسف حمیدیا (آمریکا) 3- امین طاهری (ایران) و رولاندی آندریادزه (گرجستان).

رده بندی تیمی:

1- روسیه 181 امتیاز 2- گرجستان 108 امتیاز 3- ایران 105 امتیاز 4- ژاپن 93 امتیاز 5- آمریکا 92 امتیاز 6- اوکراین 70 امتیاز 7- آذربایجان 62 امتیاز 8- رومانی 52 امتیاز 9- ترکیه 43 امتیاز 10- هند 42 امتیاز.

کشتی آزاد زیر 23 سال 2018 جهان, پایگاه خبری اخبار کشتی ایران

 

 

اشتراک گذاری