ایران برای نخستین بار از سال 2002 به بعد، میزبان یک رویداد جهانی کشتی می شود
2018/01/20-18:01
333
پایگاه خبری اخبار کشتی ایران
عزیزاله اطاعتی
دسته بندی خبر : کشتی آزاد

ایران برای نخستین بار از سال 2002 به بعد، میزبان یک رویداد جهانی کشتی می شود

UWW با میزبانی کشتی آزاد زیر 23 سال 2020 جهان در ایران موافقت کرد

اتحادیه جهانی کشتی با میزبانی رقابت های کشتی آزاد زیر 23 سال مردان 2020 جهان در ایران موافقت کرد تا کشورمان بتواند پس از 18 سال میزبان یک رویداد جهانی کشتی باشد.

به گزارش پایگاه اخبار کشتی ایران www.iwn.ir و به نقل از فدراسیون کشتی، در پی ارائه طرح ایران مبنی بر "برگزاری مشارکتی"مسابقات کشتی در دنیا و ارائه آن طی دو مرحله در هیات رییسه اتحادیه جهانی که در نهایت به تایید فدراسیون جهانی رسید، ایران به عنوان میزبان رقابت های زیر 23 سال جهان در نوامبر سال 2020 میلادی معرفی شد.

بر اساس این طرح ایران در سال 2020 میلادی میزبانی مسابقات کشتی آزاد و فنلاند میزبان رقابت های کشتی فرنگی و زنان زیر 23 سال جهان را به عهده خواهد بود.

کشتی ایران از سال 2002 میلادی و پس از الزامی شدن همزمانی برگزاری مسابقات کشتی آزاد، فرنگی و زنان نتوانسته بود میزبانی رقابت های جهانی را برعهده بگیرد که این امر با پیگیری فدراسیون کشتی و اجرایی شدن طرح "برگزاری  مشارکتی"  محقق شد.

گفتنی است هیات رئیسه اتحادیه جهانی کشتی در نشست خود در شهر بوداپست مجارستان ( سال٢٠١٦) و مجددا در نشست هیات رییسه در پاریس( سال ٢٠١٧) طرح ارائه شده از سوی ایران مبنی بر برگزاری مشترک مسابقات بین المللی را تصویب کرد.

در نشست مذکور نماینده ایران با اشاره به کاهش میزان متقاضیان میزبانی مسابقات بین المللی کشتی در دنیا، بدلیل محدودیت‌های مالی و اجرایی، طرح برگزاری مشترک رویدادهای بین المللی کشتی به صورت مشارکتی میان کشورهای متقاضی را ارائه کرد که  اعضای هیات رئیسه اتحادیه جهانی آن را تایید کرده و قابل اجرا دانستند.

اتحادیه جهانی کشتی , کشتی آزاد زیر 23 سال 2020 جهان

اشتراک گذاری