ایران با 2 فینالیست در 5 وزن نخست جهانی کشتی فرنگی نوجوانان 2018
2018/07/06-23:07
388
پایگاه خبری اخبار کشتی ایران
عزیزاله اطاعتی
دسته بندی خبر : کشتی فرنگی

ایران با 2 فینالیست در 5 وزن نخست جهانی کشتی فرنگی نوجوانان 2018

عباس پور و خوانساری در فینال، ناقوسی در دیدار رده بندی، قاسمی در گروه بازنده ها

در پایان رقابت های مقدماتی و نیمه نهایی 5 وزن نخست جهانی 2018 که در شهر زاگرب کرواسی جریان دارد، از تیم ایران سجاد عباس پور و امیرحسین خوانساری به دیدار فینال و محمد ناقوسی به دیدار رده بندی راه یافتند و حسین قاسمی هم در گروه بازنده ها به رقابت های خود ادامه خواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار کشتی ایران www.iwn.ir و به نقل از فدراسیون کشتی نتایج کشتی گیران کشورمان در پایان مسابقات روز نخست به شرح زیر است:

در وزن 48 کیلوگرم سجاد عباس پور، پس از استراحت در دور اول در دور دوم لئونید موروز از مولداوی را با نتیجه 10 بر یک از پیش رو برداشت. وی در دور سوم مقابل کنستانتین تئودور از رومانی با نتیجه 8 بر صفر به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

عباس پور در این مرحله مقابل آرشاد از هند با نتیجه 6 بر 5 به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد.

حریف وی در این دیدار ابرار آتابایف از ازبکستان است.
در وزن 55 کیلوگرم امیرحسین خوانساری پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل فافه یانا از گینه بیسائو (با توجه به عدم حضور این کشتی گیر) به پیروزی رسید، در دور سوم با نتیجه 8 بر یک مانوئل استویچا از رومانی را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. خوانساری در این مرحله و برای حضور در دیدار فینال با نتیجه 6 بر 5 از سد امیربک سلطان اف از ازبکستان گذشت و راهی دیدار پایانی شد. وی در این دیدار با گئورگی پرتایا از گرجستان کشتی می گیرد.
در وزن 65 کیلوگرم حسین قاسمی در دور نخست با نتیجه 9 بر صفر حسن الحراتی از عربستان را مغلوب کرد، در دور بعد مقابل میکیتا پولیتایف از اوکراین با نتیجه 4 بر صفر به پیرورزی رسید، اما در دور سوم با نتیجه 8 بر 3 مغلوب مسلم ایمادایف از روسیه شد و با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال، وی به گروه بازنده ها رفت.

قاسمی در گروه بازنده ها ابتدا باید با برنده کشتی گیران ژاپن و لیتوانی کشتی بگیرد و در صورت پیروزی در دیدار رده بندی به مصاف خویچا آنانیدزه از گرجستان برود.
در وزن 80 کیلوگرم محمد ناقوسی پس از استراحت در دور اول در دور بعد با نتیجه 4 بر 3 امیرخان تسوچویف از روسیه را شکست داد، وی در دور سوم مقابل تیرونه استرکنبورگ از هلند با نتیجه 5 بر صفر به پیروزی رسید. ناقوسی در دور چهارم اوکتای دمیر از ترکیه را با نتیجه 8 بر صفر مغلوب کرد و راهی مرحله نمیه نهایی شد. ناقوسی در این مرحله در مصاف با گئورگی تسوپوراشویلی از گرجستان با نتیجه 7 بر یک شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت.
در وزن 110 کیلوگرم محمدرضا عبدیان پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل توماس واورزینسکی از لهستان با نتیجه 7 بر صفر مغلوب شد و با توجه به شکست کشتی گیر لهستانی مقابل نماینده کشور آذربایجان، عبدیان از دور رقابت ها کنار رفت. رقابت های فینال و رده بندی اوزان فوق فرداشب (شنبه) برگزار می شود.

مسابقات پنج وزن دوم نیز روزهای شنبه و یکشنبه (16 و 17 تیرماه) برگزار می شود.

جهانی کشتی فرنگی 2018 نوجوانان, پایگاه خبری اخبار کشتی ایران

اشتراک گذاری