ایران با 2 فینالیت در 4 وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی 2022 جهان
1401/06/24-21:06
184
پایگاه خبری اخبار کشتی ایران
عزیزاله اطاعتی
دسته بندی خبر : کشتی آزاد

ایران با 2 فینالیت در 4 وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی 2022 جهان

نخودی و حسن یزدانی در فینال اوزان 79 و 86 و زارع در رده بندی 125 کیلوگرم

رقابت های مقدماتی و نیمه نهایی کشتی آزاد جهانی 2022 که در شهر بلگراد صربستان جریان دارد دقایقی پیش به پایان رسید که محمد نخودی و حسن یزدانی به فینال اوزان 79 و 86 کیلوگرم راه یافتند و امیرحسین زارع راهی دیدار رده بندی وزن 125 کیلوگرم شد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار کشتی ایران www.iwn.ir با این حساب فردا شب نخودی و یزدانی با رویارویی با جردن باروز و دیوید تیلور امریکایی برای کسب مدال طلا به روی تشک خواهند رفت این درحالی است که در دیدار رده بندی وزن 125 کیلوگرم زارع باید به مصاف برنده مبارزه میان دانیل لیگتی از مجارستان و دسی از کانادا برود.

نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است: در وزن 79 محمد نخودی در دور نخست در یک کشتی نفس گیر با نتیجه 7 بر 6 مقابل یاکوب شیخ جمال کشتی گیر روسی الاصل از رومانی به پیروزی رسید، در دور بعد با نتیجه 10 بر صفر دولگون آلتانزول از مغولستان را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت.

وی در این مرحله با نتیجه 10 بر 5 بکزاد عبدالرحمن اف دارنده مدال برنز المپیک و جهان از ازبکستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

نخودی در این مرحله با نتیجه 5 بر 4 از سد واسیل میخایلوف از اوکراین گذشت و به دیدار فینال راه یافت تا فردا شب به مصاف جردن باروز قهرمان المپیک و جهان از آمریکا برود. در وزن 86 کیلوگرم حسن یزدانی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر مقابل ایوان ایچیزلی از مولداوی به برتری دست یافت، در دور سوم و مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 11 بر صفر سباستین جزیرزانسکی از لهستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت که در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر بوریس ماکویف دارنده مدال نقره جهان از اسلواکی را از پیش برداشت و به دیدار فینال راه یافت.

وی فردا شب در دیدار پایانی به مصاف دیوید تیلور قهرمان المپیک و جهان از آمریکا می رود. در وزن 125 کیلوگرم امیرحسین زارع پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 3 بر صفر مقابل ژی وی دنگ دارنده مدال نقره و برنز جهان از چین پیروز شد، در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 10 بر صفر الکساندر خوتسیانیوسکی دارنده مدال برنز جهان از اوکراین را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

زارع در این دیدار با نتیجه 4 بر 2 مغلوب طاها آکگول قهرمان جهان و المپیک از ترکیه شد و به دیدار رده بندی رفت، حریف وی در این دیدار برنده مبارزه میان دانیل لیگتی از مجارستان و دسی از کانادا است. در وزن 70 کیلوگرم امیرمحمد یزدانی سر وزن نرسید و از دور رقابت ها کنار رفت.

در پایان مسابقات 4 وزن نخست نفرات زیر به دیدار فینال راه یافتند: 70 کیلوگرم: زاین رترفورد (آمریکا) – تایشی ناریکانی (ژاپن) 79 کیلوگرم: محمد نخودی (ایران) -  جردن باروز (آمریکا) 86 کیلوگرم: حسن یزدانی (ایران) – دیوید تیلور (آمریکا) 125 کیلوگرم: طاها آکگول (ترکیه) – لخاگواگرل مونختور (مغولستان)

لازم به یادآوری است که مسابقات رده بندی و فینال اوزان فوق  از ساعت 20:30 فردا (جمعه) برگزار می شود.

کشتی آزاد جهانی 2022 صربستان , محمدنخودی, حسن یزدانی , امیرحسین زارع

 

 

اشتراک گذاری