ایران با یک فینالیست در فینال 5 وزن دوم قهرمانی کشتی فرنگی 2018 آسیا در قرقیزستان
2018/02/28-15:02
380
پایگاه خبری اخبار کشتی ایران
عزیزاله اطاعتی
دسته بندی خبر : کشتی فرنگی

ایران با یک فینالیست در فینال 5 وزن دوم قهرمانی کشتی فرنگی 2018 آسیا در قرقیزستان

صالحی زاده در فینال 97 و بهشتی طلا در دیدار رده بندی 60 کیلوگرم

در پایان رقابت های مقدماتی و نیمه نهایی 5 وزن دوم قهرمانی کشتی فرنگی 2018 آسیا که از صبح امروز در شهر بیشکک قرقیزستان آغاز شده است، سید مصطفی صالحی زاده به عنوان بخت نخست کسب مدال طلا در وزن 97 کیلوگرم راهی فینال شد و شیرزاد بهشتی طلا نیز در در دیدار رده بندی وزن 60 کیلوگرم برای کسب مدال برنز مبارزه خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار کشتی ایران www.iwn.ir  نتایج مبارزات نمایندگان ایران در 5 وزن دوم این رقابت هابه شرح زیر است :

در وزن 60 کیلوگرم شیرزاد بهشتی طلا، پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل سلطان گالی از قزاقستان و نفر سوم رقابت های زیر 23 سال جهان را با نتیجه 2 بر 2 شکست داد، اما در مرحله نیمه نهایی مقابل  شینوبو اوتا از ژاپن دارنده مدال نقره المپیک برزیل با نتیجه 5 بر 4 مغلوب و راهی دیدار رده بندی شد.

وی برای کسب مدال برنز به مصاف  ژولچوبیکوف قهرمان آسیا از قزقیزستان می رود.

در وزن 67 کیلوگرم محمد الیاسی در دور اول مقابل روسلان تساریف قهرمان آسیا، از قرقیزستان با نتیجه 6 بر 8 شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل گائوکوان ژانگ دارنده مدال برنز زیر 23 سال جهان از چین وی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 72 کیلوگرم مجید خلیلی در دور نخست مقابل تاکاهیرو اینویه دارنده مدال برنز آسیا و نفر پنجم المپیک 2016 از ژاپن با نتیجه 5 بر 6 مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل حریف قرقیزستانی، خلیلی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 82 کیلوگرم یوسف قادریان در دور اول با نتیجه 2 بر یک مغلوب "نا" از چین شد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل هارپریت از هند، قادریان حذف شد.

در وزن 97 کیلوگرم سید مصطفی صالحی زاده پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر الکابی از عراق را از پیش رو برداشت، در دور سوم و در مرحله نیمه نهایی مقابل یرولان ایسکاکوف دارنده مدال نقره آسیا و برنز بازی های آسیایی از قزاقستان با نتیجه 5 بر صفر به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد.

حریف وی در این دیدار رستم آساکولوف دارنده مدال نقره جهان و طلای بازی های آسیایی از ازبکستان است.

در روز نخست این رقابت ها تیم ایران توسط حسین نوری و بهنام مهدی زاده در اوزان 87 و 130 کیلوگرم صاحب مدال طلا و محمدعلی گرایی در وزن 77 کیلوگرم صاحب مدال نقره شد.

لازم به یادآوری است که مسابقات فینال و رده بندی اوزان فوق عصر امروز برگزار می شود.

قهرمانی کشتی فرنگی 2018 آسیا , پایگاه خبری اخبار کشتی ایران

اشتراک گذاری