عزیز اله اطاعتی

مدیر سایت

 

ترکیب تیم ملي اعزامی كشتي فرنگي به رقابت های قهرمانی آسیا اعلام شد 

اين رقابت ها طي روزهاي 15 تا 20 ارديبهشت ماه جاري در دوحه قطر برگزار خواهد شد…

ترکیب تیم ملي اعزامی كشتي آزاد ايران به رقابت های قهرمانی بزرگسالان آسیا اعلام شد 

اين رقابت ها طي روزهاي 15 الي 20 ارديبهشت ماه جاري در دوحه قطر برگزار خواهد شد…

اردوی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان پایان يافت  

آغاز مرحله جدید اردو از روز 6 اردیبهشت…
 • vtem slides

  برنامه تلويزيوني روح پهلواني امشب از شبكه ديجيتالي ورزش پخش خواهد شد 

  زمان پخش: ‌ساعت 19 به مدت 90 دقيقه

  مهمانان داخل استوديو: بهرام مشتاقي ، عزيزاله اطاعتي

  موضوع برنامه امشب: بررسي روند جاري كشتي فرنگي

  برنامه تلويزيوني روح پهلواني كه اختصاص به كشتي دارد، امشب پس از مدتي وقفه دوباره روي آنتن مي رود و قرار است از ساعت 19 به مدت 90 دقيقه از شبكه ديجيتالي ورزش پخش شود.

  سعيد اصغري تهيه كننده روح پهلواني در خصوص برنامه امشب به گزارش سايت اخبار كشتي ايران  www.iwn.ir  گفت: موضوع امشب اختصاص به كشتي فرنگي دارد و بهرام مشتاقي عضو شوراي فني تيم هاي ملي كشتي فرنگي و عزيزاله اطاعتي داور بين المللي كشتي نيز به عنوان مهمانان داخل استوديو به همراه صدرالدين كاظمي مجري و كارشناس برنامه روند جاري اين رشته را مورد بحث و بررسي قرار خواهند داد.

  وي يادآور شد: در خلال برنامه فيلم كشتي حميدسوريان و آيوو انگلوف بلغاري در جام نيكولاپتروف پخش و مورد تجريه و تحليل قرار خواهد گرفت .

  روح پهلواني – كشتي فرنگي – سوريان

 • vtem slides

  بیابانگرد به مدال طلای جام نیکولاپتروف بلغارستان دست یافت  

  کسب یک طلا، دو نقره و یک برنز در روز دوم مسابقات

  چهار کشتی گیر دیگر امروز یکشنبه به روی تشک می روند

  در روز دوم رقابت های کشتی آزاد و فرنگی جام دانکلوف و نیکولا پتروف بلغارستان شب گذشته (شنبه) افشین بیابانگرد نماینده کشتی فرنگی ایران در وزن 71 کیلوگرم صاحب مدال طلا شد، رضا اطری و یداله محبی در کشتی آزاد به مدال نقره دست یافتند و سید مصطفی صالحی زاده سوم و صاحب مدال برنز شد.
  به گزارش سایت اخبار کشتی ایران www.iwn.ir و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، در رقابت های کشتی فرنگی و در وزن 71 کیلوگرم افشین بیابانگرد، در دور نخست با نتیجه 8 بر صفر تومی هینووانف از رومانی را شکست داد، در دور دوم نیز با نتیجه 4 بر 2  یونس اوزیل نایب قهرمان جهان در سال 2014 از ترکیه را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

  بیابانگرد در این مرحله نیز با نتیجه 9 بر صفر از سد اسویلن کاستادینوف از بلغارستان گذشت و راهی دیدار فینال شد، وی در این دیدار پایانی مقابل رافائل الکسانیان از ارمنستان با نتیجه 4 بر صفر به برتری دست یافت و قهرمان شد. 

  در وزن 98 کیلوگرم سید مصطفی صالحی زاده در دور نخست با نتیجه 12 بر 6 آهیلا تاماس از رومانی را شکست داد، در دور دوم نیز کشتی گیری از بلغارستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت، اما در این مرحله با نتیجه 2 بر 2 مغلوب دالگرو تیمونچینی از ایتالیا شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با برتری 6 بر صفر مقابل مارتین هانکه از نروژ صاحب مدال برنز شد.
  در رقابت های کشتی آزاد و در وزن 57 کیلوگرم رضا اطری در دور اول با نتیجه 10 بر صفر از سد سدوجلی کاستریوت از کوزوو گذشتو وی با برتری بر حریف خود در دور دوم به مرحله نیمه نهایی راه یافت که در این مرحله نیز با شکست مارین فیلیپ از رومانی به دیدار فینال رسید. اطری در دیدار پایانی مقابل ولادمیر دوبوف از بلغارستان با نتیجه 5 بر بک شکست خورد و در نخستین تجربه حضور خارجی در رده ای سنی بزرگسالان دوم شد.
  در وزن 125 کیلوگرم نیز یداله محبی در دور نخست با نتیجه 13 بر 3 اینکار یرموخامبت از قزاقستان را شکست داد، در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی دیمیتار کومچف از بلغارستان را ضربه فنی کرد و به دیدار پایانی راه یافت.

  محبی در دیدار فینال مقابل سوسلان آگولوف کشتی گیر روسی الاصل تیم اسلواکی شکست خورد و صاحب مدال نقره شد.
  برنامه رقابت کشتی گیران کشورمان در روز پایانی به شرح زیر است:
  یکشنبه 6 اردیبهشت ماه:
  ساعت 10 تا 13 و 15 تا 19: مسابقات مقدماتی، رده بندی و فینال اوزان 66 و 85 کیلوگرم کشتی فرنگی(امید نوروزی و حبیب اخلاقی) و 65 (میثم حیدری و علی اصغر جبلی)، 70 و 97 کیلوگرم کشتی آزاد
  اختلاف ساعت ایران با بلغارستان 90 دقیقه است به طوری که ساعت 10 به وقت بلغارستان 11:30 به وقت ایران است.

  جام دانکلوف – جام نیکولاپتروف

   

 • vtem slides

  خودداري حميد سوريان از ادامه مسابقه در رقابت هاي جام نيكلاپتروف بلغارستان به خاطر ناداوري  

  سايت فدراسيون كشتي از عذر خواهي يوردانف به دليل ضعف داوري از سوريان خبر مي دهد

  سوريان 6 طلاي جهان و يك طلاي المپيك از جمله طلاي جهاني 2014 را در كارنامه خود دارد

  سايت فدراسيون كشتي از خودداري حمید سوریان فرنگی کار وزن 59 کیلوگرم تيم اعزامي ايران به رقابت هاي بين المللي نيكلاپتروف بلغارستان به دلیل ناداوری آشکار در مسابقه وي با آیوو آنگلوف بلغار خبر داد.

  به گزارش سايت اخبار كشتي ايران www.iwn.ir رقابت های بین المللی کشتی جام دانکلوف و نیکولا پتروف بلغارستان از امروز(جمعه) و با حضور کشتی گیرانی از 26 کشور دنیا در شهر صوفیه پایتخت بلغارستان آغاز شده است که حمید سوریان دارنده 6 مدال طلا جهان و يك مدال طلاي المپيك و تنها نماینده ايران در روز نخست این مسابقات، پس از برتری 8 بر یک برابر حریف الجزایری در دور دوم در حالی که داوران قضاوت یک طرفه ای را به نفع آیوو آنگلوف قهرمان سال 2013 جهان داشتند به مبارزه خود ادامه نداد و به کار خود در این رقابت ها پایان داد.

  پس از این موضوع والنتین یوردانف رئیس فدراسیون کشتی بلغارستان در گفت و گو با کادر فنی تیم ملی و حمید سوریان از آنها به دلیل قضاوت نادرست داوران عذرخواهی کرد.
  سایر کشتی گیران کشورمان در این رقابت ها روزهای شنبه و یکشنبه طبق برنامه زیر به مصاف رقبای خود می روند:

  جمعه 4 اردیبهشت ماه:
  ساعت 15 تا 15:30: وزن کشی اوزان 71، 80 و 98 کیلوگرم فرنگی (افشین بیابانگرد و مصطفی صالحی زاده) و 57، 86 و 125 کیلوگرم کشتی آزاد( رضا اطری و یداله محبی)

  شنبه 5 اردیبهشت ماه:
  ساعت 10 تا 13 و 17:30 تا 20: مسابقات مقدماتی، رده بندی و فینال اوزان 71، 80 و 98 کیلوگرم فرنگی و 57، 86 و 125 کیلوگرم کشتی آزاد
  ساعت 15 تا 15:30: وزن کشی اوزان 66 و 85 کیلوگرم کشتی فرنگی(امید نوروزی و حبیب اخلاقی) و 65، 70 و 97 کیلوگرم کشتی آزاد(میثم حیدری و علی اصغرجبلی)

  یکشنبه 6 اردیبهشت ماه:
  ساعت 10 تا 13 و 15 تا 19: مسابقات مقدماتی، رده بندی و فینال اوزان 66 و 85 کیلوگرم کشتی فرنگی و 65، 70 و 97 کیلوگرم کشتی آزاد

  اختلاف ساعت ایران با بلغارستان 90 دقیقه است به طوری که ساعت 10 به وقت بلغارستان 11:30 به وقت ایران است.

  جام نيكلاپتروف ، حميدسوريان – كشتي فرنگي

   

   

 • vtem slides

  مازندران درمكان نخست جدول رتبه بندي سال 93 هيات هاي كشتي استان ها 

  تهران و خوزستان هم در رده دوم وسوم جاي گرفتند

  فدراسيون كشتي جدول رتبه بندی هیأت های کشتی استان هاي كشور در سال 93 را اعلام كرد كه مازندران به مانند سال هاي گذشته در صدر قرار دارد و استان هاي تهران وخوزستان هم دوم و سوم هستند.

  به گزارش سايت اخبار كشتي ايران www.iwn.ir در این رتبه بندی استان مازندران با کسب 1874 امتیاز در جایگاه نخست ايستاده ، تهران با 1437 و خوزستان نیز با 1148 امتیاز رده هاي دوم و سوم را به خود اختصاص داده اند.

  خراسان رضوي ، البرز ، لرستان ، فارس ، كرمانشاه ، همدان و قم استان هايي هستند كه به ترتيب در رده هاي چهارم تا دهم جدول رتبه بندي برترين هيات هاي كشتي استان هاي كشور در سال 93 را كسب كرده اند.

  هيات هاي كشتي - مازندران

   

 • vtem slides

  2 مدال نقره و برنزدستاورد فرنگی کاران جوان ایران از جام بین المللی فدراسیون آذربایجان 

  در این رقابت ها تیم آذربایجان قهرمان شد، ایران چهارم                                            

  نفرات برتر این رقابت ها اعلام شد

  تیم اعزامی کشتی فرنگی جوانان ایران عصر امروز جمعه در مجموع با کسب یک مدال نقره، یک برنز و 2 عنوان پنجمی به مقام چهارم رقابت های جام بین المللی فدراسیون آذربایجان دست یافت، تیم آذربایجان قهرمان شد و تیم های گرجستان و ترکیه دوم و سوم شدند.

  به گزارش سایت اخبار کشتی ایران www.iwn.ir در این رقابت ها که در شهر باکو برگزار شد، محمدرضا آقانیا در وزن 55 کیلوگرم صاحب مدال نقره و مهدی فلاح در وزن 84 کیلوگرم صاحب مدال برنز شدند و کیوان رضایی و محمد بیرانوند در اوزان 74 و 96 کیلوگرم به عنوانی بهتر از پنجمی دست نیافتند.

  در این رقابت ها 104 کشتی گیر از کشورهای آذربایجان، ایران، گرجستان، مجارستان، قرقیزستان، اوکراین، ترکیه و اسلواکی حضور داشتند .

  در پایان این رقابت ها تیم آذربایجان با 4 مدال طلا، یک نقره و دو برنز قهرمانی شد و تیم های گرجستان با کسب سه طلا و پنج برنز و ترکیه با کسب یک طلا، دو نقره و سه برنز دوم و سوم شدند.
  تیم ایران نیز با یک نقره، یک برنز و دو عنوان پنجمی چهارم شد.

  نفرات برتر این رقابت هابه شرح زیر است :

  50 کیلوگرم: 1- نوفال بابایف (آذربایجان) 2- آذر نسیبلی (آذربایجان) 3- مورت کانکیا (ترکیه و نوگزاری تسور (گرجستان)
  55 کیلوگرم: 1- تبریز یوسیف زاده (آذربایجان) 2- محمدرضا آقانیا (ایران) 3- داتو چخارتاشویلی (گرجستان) و نکیب دک گز (ترکیه)
  60 کیلوگرم: 1- لوانی کاوجردزه (گرجستان) 2- کریم جعفراف (آذربایجان) 3- ایراکلی شاوادزه (گرجستان) کلی سلیمانوف (قرقیزستان)
  66 کیلوگرم: 1- رامازی زوئیدزه (گرجستان) 2- ماکسیم یوتشنکو (اوکراین) 3- نماز رستم اف (آذربایجان) و اوگزان یالسین (ترکیه)
  74 کیلوگرم: 1- برهان اکبوراک (ترکیه) 2- فرکان بایراک (ترکیه) 3- یاشار (ترکیه) و شمیستان گولویاده (آذربایجان) 5- کیوان رضایی (ایران)
  84 کیلوگرم: 1- اسلام عباس اف (آذربایجان) 2- مهمت بیاک (ترکیه) 3- مهدی فلاح (ایران) و بریک نیکا گاواشلی (گرجستان)
  96 کیلوگرم: 1- اورخان نوریف (آذربایجان) 2- توروک زولیت (مجارستان) 3- سولخانی بویدزه (گرجستان) و سسلان فانزیف (آذربایجان)
  120 کیلوگرم: 1- پاتاریدزه (گرجستان) 2- عثمان ایلدریم (ترکیه) 3- رومان کیم (قرقیزستان) و بکا کاندلاکی (گرجستان)

  جام بین المللی فدراسیون آذربایجان – کشتی فرنگی

   

 • vtem slides

  4 مدال طلا، 4 برنز و عنوان دوم تیمی، دستاور تیم نوجوانان فرنگی کار ایران از جام بین المللی فدراسیون آذربایجان  

  تیم های آذربایجان و گرجستان اول و سوم شدند

  نفرات برتر رقابت ها مشخص شد

  رقابت های جوانان امروز با شرکت نمایندگان ایران آغاز خواهد شد

  تیم نوجوانان اعزامی کشتی فرنگی ایران به مسابقات بین المللی فدراسیون آذربایجانف پنج شنبه شب در مجموع با کسب 4 مدال طلا ، 4 برنز ، یک عنوان پنجمی به مقام دوم تیمی این رقابت ها دست یافت و تیم های آذربایجان و گرجستان اول و سوم شدند.

  به گزارش سایت اخبار کشتی ایران www.iwn.ir نتایج انفرادی این رقابت ها  که با شرکت 128 کشتی گیر از شش کشور آذربایجان، ایران، روسیه، اسلواکی، گرجستان و قزاقستان برگزار شد  به شرح زیر است :

  در وزن 54 کیلوگرم محمدرضا مختاری پس از استراحت در دور نخست در دورهای دوم و سوم به ترتیب 8 بر 2 و 8 بر 7 از سد جعفراف از آذربایجان و ابولادزه از گرجستان گذشت و راهی دیدار فینال شد، و در این مرحله نیز با شکست 4 بر 4 خانجواد مجیدزاده دیگر کشتی گیر آذربایجانی به مدال طلا رسید.

  در وزن 58 کیلوگرم رضا کبیری پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 6 بر 2 حسن اف از آذربایجان را شکست داد و در نیمه نهایی نیز با نتیجه 4 بر 2 از سد دیگر کشتی گیر آذربایجانی گذشت تا راهی دیدار نهایی شود. کبیری در این دیدار نیز با نتیجه 8 بر صفر  از سد داود علی مراد اف از آذربایجان گذشت و صاحب گردن آویز طلا شد.

  در وزن 85 کیلوگرم سعید یوسفی که در دور اول با قرعه استراحت روبه رو شده بود در دور دوم حریف آذربایجانی را سه بر صفر شکست داد و با شکست 6 بر 2 اسادزه کشتی گیر گرجستانی در مرحله نیمه نهایی راهی رقابت فینال شود، در این دیدار نیز توانست با نتیجه 3 بر یک اوگور حاجیلی از آذربایجان را مغلوب کند و صاحب مدال طلا شود.

  در وزن 100 کیلوگرم نیز امین میرزاده در دور اول کانیف آذربایجانی را با ضربه فنی مغلوب کرد، در دور دوم نیز دیگر حریف آذربایجانی را 9 بر صفر شکست داد تا مقتدرانه به دیدار فینال راه یابد، وی در این دیدار نیز با نتیجه 13 بر 6 از سد جمال فیضی اف از آذربایجان گذشت و به مقام قهرمانی رسید.

  اما در دیگر اوزان در وزن 42 کیلوگرم پویا دادمرز در دور نخست از سد مختارلی از آذربایجان گذشت، اما در دیدار نیمه نهایی به دیگر کشتی گیر آذربایجانی باخت تا راهی دیدار رده بندی شود، وی در این دیدار نیز با شکست حریف خود به مقام سوم رسید.

  در وزن 46 کیلوگرم تیم ایران نماینده ای نداشت.

  در وزن 50 کیلوگرم علیرضا نجاتی پس از یک دور استراحت در دور دوم مقابل تمیربایف از قزاقستان شکست خورد، اما با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، در گروه بازنده ها حضور یافت و در این گروه با شکست دیگر کشتی گیر قزاقستانی راهی دیدار رده بندی شد و در این دیدار نیز با شکست حریف قزاقستانی صاحب مدال برنز شد.

  در وزن 63 کیلوگرم محمد معصومی برابر حریف آذربایجانی ضربه فنی شد و از دور رقابت ها کنار رفت. محمد سگوند دیگر نماینده کشورمان در این وزن در دور نخست با قرعه استراحت روبرو شد وی در دور دوم 5 بر 4 مغلوب کشتی گیر دیگری از آذربایجان شد، اما با توجه به اینکه این دیدار در مرحله نیمه نهایی برگزار شد، به دیدار رده بندی رفت، وی در این رقابت نیز با مغلوب کردن کشتی گیر آذربایجانی صاحب مدال برنز شد.

  در وزن 69 کیلوگرم شایان عفیفی در دور نخست استراحت کرد و در دور دوم دوگ روحالی جوزف از اسلواکی را ضربه فنی کرد، اما در دور سوم و مرحله نیمه نهایی به کشتی گیر آذربایجانی باخت و راهی دیدار رده بندی شد و در این دیدار با شکست حریف خود صاحب مدال برنز شد.

  در وزن 76 کیلوگرم نیز محمد چوبچیان در دور اول 6 بر 6 مغلوب حریف آذربایجانی شد، اما راهی دیدار رده بندی شد و در دیدار رده بندی نیز مغلوب حریف خود شد و به عنوان پنجم رسید.

  یادآور می شود به دلیل نزدیکی این مسابقات به رقابت های انتخابی تیم ملی نوجوانان با تصمیم کادر فنی معصومی، کبیری، نجاتی و مختاری در یک وزن بالاتر به میدان رفتند.

  رده بندی این رقابت ها به شرح زیر است:

  42 کیلوگرم: 1- ارشاد ممدوف (آذربایجان) 2- آسکار علیزاده (آذربایجان) 3- پویا دادمرز (ایران) و میر سیراک حسنلی (آذربایجان)
  46 کیلوگرم: 1- گئورگی مفیشویلی (گرجستان) 2- زانور نوریف (آذربایجان) 3- رامال احدلی (آذربایجان) 4- دالایف (قزاقستان)
  50 کیلوگرم: 1- موشکایف (قزاقستان) 2- تمیر بایف (قزاقستان) 3- علیرضا نجاتی (ایران) و ماموریک (قزاقستان)
  54 کیلوگرم: 1- محمدرضا مختاری (ایران) 2- خانجواد مجیدزاده (آذربایجان) 3- رومان لومانیدزه (گرجستان) و کنام جعفراف (آذربایجان)
  58 کیلوگرم: 1- رضا کبیری (ایران) 2- داود علی مراداف (آذربایجان) 3- جاوید جوادزه (آذربایجان) و کناحاجی علی اف (آذربایجان)
  63 کیلوگرم: 1- داویت باکورادز (گرجستان) 2- رامین صفراف (آذربایجان) 3- محمد سگوند (ایران) و مراد اوجوف (آذربایجانئ)
  69 کیلوگرم: 1- اولی غنی زاده (آذربایجان) 2- واشا گوتا (گرجستان) 3- شایان عفیفی (ایران) و نودار شوادزه (گرجستان)
  76 کیلوگرم: 1- نازاراش فتح اله یف (آذربایجان) 2- جوانشیر کاسیموف (آذربایجان) 3- آرسانلی توتیف (روسیه) و بدری جنلیدزه (گرجستان) 5- محمد چوبچیان (ایران)
  85 کیلوگرم: 1- سعید یوسفی (ایران) 2- اوگور حاجیلی (آذربایجان) 3- نسخلادزه (گرجستان) و وراوف ممدلی (آذربایجان)
  100 کیلوگرم: 1- امین میرزاده (ایران) 2- جمال فیضی اف (آذربایجان) 3- روبیزان اسدزاده (آذربایجان) و موسویک کاتیف (آذربایجان)

  در پایان این رقابت ها تیم آذربایجان با کسب سه مدال طلا، 6 نقره و یک برنز به عنوان قهرمانی رسید، تیم ایران با کسب 4 مدال طلا و 4 مدال برنز دوم شد و تیم گرجستان با کسب 2 مدال طلا، یک نقره و 6 برنز به مقام سوم رسید.

  همچنین وزن کشی رقابت های کشتی فرنگی جوانان نیز عصر دیروز (پنج شنبه) برگزار شد و رقابت های آن نیز امروز (جمعه) انجام می شود.

  جام فدراسیون اذربایجان - کشتی فرنگی -  نوجوانان

 • vtem slides

  تيم ملي آزاد ايران پس از کسب چهارمین قهرمانی پیاپی جام جهانی بامداد چهارشنبه به ايران باز مي گردد 

  تيم ايران با پيروزي 5 بر 3 در فينال مقابل امريكا ، قهرمان شد

  تيم ملي كشتي آزاد ايران پس از كسب چهارمين عنوان قهرماني پي در پي ساعت 3:30 بامداد چهارشنبه به ايران باز می گردد.

  به گزارش سايت اخبار كشتي ايران www.iwn.ir و به نقل از فدراسيون كشتي،  
  تیم ايران در چهل و سومین دوره رقابت های کشتی آزاد (سال 2015) که در شهر لس آنجلس آمریکا برگزار شد با شکست تیم های بلاروس، ترکیه و آذربایجان به دیدار فینال راه یافت و در این دیدار نیز با نتیجه 5 بر 3 از سد تیم آمریکا گذشت و برای چهارمین بار پیاپی قهرمانی خود را در این مسابقات تکرار کرد.

  كليدواژه: تيم ملي كشتي آزاد ايران ، جام جهاني 2015 كشتي

 • vtem slides

  جام جهانی کشتی آزاد 2015 – ایران با 2 پیروزی مقتتدرانه راهی دور سوم شد 

  ملی پوشان ایران 8 بر صفر بلاروس و 7 بر یک ترکیه را شکست دادند

  دیدار سوم تیم ایران امشب ساعت 24 در برابر تیم جمهوری آذربایجان خواهد بود

  پیروزی 4 بر 4 امریکا مقابل روسیه درگروه اول

  ایران امشب در صورت پیروزی برابر آذربایجان به احتمال زیاد در فینال با امریکا روبه رو خواهد شد

  تیم ملی کشتی آزاد ایران با کسب 2 پیروزی مقتدرانه در رقابت های گروه دوم جام جهانی 2015 لس آنجلس امریکا، راهی دور سوم این رقابت ها شد تا در این مرحله امشب یکشنبه ساعت 24 به مصاف تیم قدرتمند جمهوری آذربایجان برود.

   در این مرحله، تیم ایران در صورت پیروزی برابر آذری ها به احتمال زیاد در فینال با امریکا روبه رو خواهد شد، چراکه این تیم در یک دیدار برابر با حساب 4 بر 4 و امتیاز  16 بر 17  بر تیم روسیه غلبه کرده و بخت نخست صعود از گروه اول به فینال است.

  به گزارش سایت اخبار کشتی ایران www.iwn.ir تیم ایران به رهبری رسول خادم قهرمان اسبق جهان و المپیک و سرمربی خود در نخستین مسابقه با    قاطعیت تمام و با ارایه کشتی های دیدنی و زیبا 8 بر صفر بلاروس را که سرمربی گری آن را آناتولی بلاگلازوف ستاره دهه های 1980 و 1970 جهان از اتحاد جماهیر شوروی سابق به عهده دارد، شکست داد و در دومین دیدار هم 7 بر یک از سد تیم ترکیه گذشت .

    نتایح دیدار نفر به نفر تیم ایران در برابر تیم های بلاروس و ترکیه به شرح زیر است :

    ایران   8   بلاروس صفر

  **************************

    در وزن 57 کیلوگرم: حسن رحیمی، در مصاف با ولادیسلاو آندریف نفر سوم جهان با انجام زیرگیری های مناسب و بی نقص با نتیجه 5 بر 2 به برتری دست یافت.

    در وزن 61 کیلوگرم:  بهنام احسان پور، مقابل ژیانیس ماکسیم اف با انجام فنونی همچون زیرگیری، دستو و فتیله پیچ با نتیجه 7 بر صفر پیروز شد.

    در وزن 65 کیلوگرم: سید احمد محمدی، برابر عظمت نوریکایف نفر پنجم جهان در 2:37 دقیقه با زیرگیری های مناسب و بارانداز 11 بر صفر به پیروزی رسید.

    در وزن 70 کیلوگرم، حسن یزدانی، قهرمان جوانان 2014 جهان در یک مبارزه دیدنی در 4:07 دقیقه مقابل آنتون آفاناسیف با نتیجه 11 بر یک به برتری دست یافت، در این مبارزه یزدانی با کار کردن مدام دست ها حریف خود را کاملا خسته کرد و با انجام قوس های مناسب، زیرگیری و فتیله پیچ پیروز این مبارزه شد.

    در وزن 74 کیلوگرم: مرتضی رضایی قلعه، برابر علی شعبان اف دارنده 2 مدال برنز جهان در یک مبارزه دیدنی و نزدیک و با دو زیرگیری بی نقص و در حالی که 4 بر صفر از حریف خود عقب بود با نتیجه 4 بر 4 به برتری دست یافت.

    در وزن 86 کیلوگرم:، علی رضا کریمی، قهرمان جوانان سال 2014 جهان مقابل الکساندر هوشتین، در یک کشتی پرافت و خیز و اجرای فنون مختلف با حساب 7 بر 4 به پیروزی رسید .

    در وزن 96 کیلوگرم: رضا یزدانی، برابر ایوان یاکوفسکی دارنده مدال برنز اروپا در سال 2014 میلادی با اقتدار و با انجام زیرگیری و بارانداز در 2:37 با نتیجه 10 بر صفر به برتری رسید.

    در وزن 125 کیلوگرم: پرویز هادی، مقابل الکسی شیماروف، قهرمان سال 2011 جهان در یک مسابقه دیدنی با انجام زیرگیری های مناسب و بیرون انداختن حریف سرشناس خود با نتیجه 6 بر صفر مقتدرانه به برتری دست یافت.

   ایران   7   ترکیه  یک

  *********************

  تیم ایران در این مسابقه توانست با ترکیبی متفاوت در برابر بلاروس و با حساب 7 بر یک ترکیه را شکست دهد.

  در این دیدار یونس سرمستی قهرمان سال 2013 جوانان جهان در وزن 57 کیلوگرم: در شرایطی که 8 بر یک از سزار آکگول کشتی گیر با تجربه و صاحب مدال برنز جهان ترک ها پیش بود، براثر بی تجربگیف گرفتار 2 فن فیتو او شده و در نهایت 13 بر 10 کشتی را واگذار کرد تا تنها شکست تیم ایران در برابر ترکیه رقم بخورد.

  در وزن 61 کیلوگرم: بهنام احسان پور، قهرمان جوانان جهان مقابل منیر رجب اکتاس با انجام زیرگیری و بارانداز با نتیجه 5 بر صفر به برتری دست یافت.

  در وزن 65 کیلوگرم: مسعود اسماعیل پور که برای نخستین بار در یک مسابقه رسمی در مسابقات این وزن به میدان می رفت مقابل صفا اکسوی با زیرگیری و کار کردن دست ها و بیرون کردن حریف در 3:47 با نتیجه 10 بر صفر پیروز شد.

  در وزن های 70 کیلوگرم: حسن یزدانی، و در وزن 74 کیلوگرم پیمان یاراحمدی به دلیل حاضر نشدن رقبای ترک خود یاکوپ گور و سنور دمیرتاش به پیروزی رسیدند.

  در وزن 86 کیلوگرم: میثم مصطفی جوکار، مقابل سردار بوکه با انجام زیرگیری های بی نقص و انجام یک کشتی روبه جلو و هجومی در 5:47 با نتیجه 10 بر صفر پیروز شد.

  در وزن 97 کیلوگرم: محمد حسین محمدیان، در نخستین تجربه حضور رسمی خود در رقابت های این وزن مقابل ابراهیم بلوکباشی نفر پنجم المپیک لندن در یک کشتی نزدیک زیبا و دیدنی با نتیجه 4 بر 4 و به دلیل داشتن یک اخطار حریف، به برتری دست یافت.

  در وزن 125 کیلوگرم: کمیل قاسمی، مقابل تانجو گمیجی در حالی که حریف قصد اجرای فن تندر را داشت، با تیزهوشی روی او خراب شد و با گیر انداختن وی روی پل در کمتر از 1:37 حریف را ضربه فنی کرد.

  تیم ایران در ادامه این رقابت ها و در دور سوم امشب ساعت 24 به وقت تهران باید به مصاف تیم قدرتمند و پرستاره جمهوری آذربایجان برود که در صورت پیروزی راهی فینال خواهد شد.

  کلیدواژه: جام جهانی کشتی آزاد 2015 – لس آنجلس امریکا

 • vtem slides

  وزن كشي رقابت هاي كشتي آزاد جام جهاني 2015 برگزار شد 

  تيم ايران در نخستين ديدارخود ساعت 2:30 بامداد يكشنبه به مصاف تيم بلاروس مي رود
  پخش مسابقات از شبکه سوم سیما و شبکه جهانی جام جم

  مراسم وزن کشی رقابت های كشتي آزاد جام جهانی 2015 عصر روز جمعه و بامداد امروز شنبه به وقت ايران در شهر لس آنجلس امريكا برگزار شد و كشتي گيران ايراني همگي به سروزن رسيدند.

  به گزارش سايت اخبار كشتي ايران www.iwn.ir تیم ایران که در گروه دوم این مسابقات حضور دارد در نخستين دیدار خود ساعت 2:30 بامداد یکشنبه به مصاف تیم بلاروس و دردومین مسابقه نيز ساعت 6 صبح به ديدار تیم ترکیه مي رود.

  آذربايجان سومين و آخرين حريف درون گروهي تيم ايران خواهد بود كه ساعت 24 يكشنبه ( صفر دوشنبه )  در مقابل ملي پوشان ايراني صف آرايي خواهد كرد.

  ايران مدافع عنوان قهرماني 3 سال گذشته ، در صورت پيروزي مقابل تيم آذربايجان با كسب مقام نخست گروه دوم راهي فينال خواهد شد كه ساعت 5:15 صبح روز دوشنبه بايد به مصاف تيم نخست گروه اول خواهد رفت .

   در گروه اول این رقابت ها تیم های روسیه، آمریکا، کوبا و مغلوستان حضور دارند.

  این مسابقات به صورت مستقیم از شبکه سوم سیما و شبکه جهانی جام جم پخش خواهد شد.
  ترکیب تیم ایران در این رقابت ها به شرح زیر است:
  57 کیلوگرم: حسن رحیمی – یونس سرمستی
  61 کیلوگرم: ایمان صادقی – بهنام احسان پور
  65 کیلوگرم: سید احمد محمدی - مسعود اسماعیل‌پور
  70 کیلوگرم: حسن یزدانی
  74 کیلوگرم: مرتضی رضایی قلعه – پیمان یاراحمدی
  86 کیلوگرم: میثم مصطفی جوکار – علیرضا کریمی
  97 کیلوگرم: رضا یزدانی – محمد حسین محمدیان
  125 کیلوگرم: کمیل قاسمی – پرویز هادی

  كليد واژه: جام جهاني كشتي ازاد 2015 – لس آنجلس

 • vtem slides

  تیم ملی کشتی آزاد ايران وارد شهر لس آنجلس امريكا شد 

  رقابت هاي جام جهاني 2015 از بامداد يكشنبه به وقت تهران آغاز مي شود

  ايران با تيم هاي آذربايجان ، تركيه و بلاروس هم گروه است

  تیم ملی کشتی آزاد ايران كه بامداد چهارشنبه راهي لس آنجلس محل برگزاري رقابت هاي جام جهاني كشتي آزاد سال 2015 شده بود ، امروز وارد اين شهر شد و مورد استقبال گرم ايرانيان حاضر در اين شهر قرار گرفت.

  به گزارش سايت اخبار كشتي ايران www.iwn.ir و به نقل از سايت فدراسیون کشتی، تیم ایران در این رقابت ها که روزهای 22 و 23 فروردین ماه بامداد روزهاي يكشنبه و دوشنبه هفته آينده در شهر لس آنجلس برگزار می شود، در گروه دوم با تیم های آذربایجان، ترکیه و بلاروس همگروه است.

  ترکیب تیم ایران در این رقابت ها به شرح زیر است:
  57 کیلوگرم: حسن رحیمی – یونس سرمستی
  61 کیلوگرم: ایمان صادقی – بهنام احسان پور
  65 کیلوگرم: سید احمد محمدی -مسعود اسماعیل پور
  70 کیلوگرم: حسن یزدانی
  74 کیلوگرم: مرتضی رضایی قلعه – پیمان یاراحمدی
  86 کیلوگرم: میثم مصطفی جوکار – علی رضا کریمی
  97 کیلوگرم: رضا یزدانی – محمد حسین محمدیان
  125 کیلوگرم: کمیل قاسمی – پرویز هادی
  سرمربی : رسول خادم
  مربیان: محمد طلایی – رضا لایق – علی اکبر دودانگه – امیر توکلیان – حسین کریمی
  مدیر فنی تیم های ملی: علی رضا رضایی
  پزشک تغذیه: دکتر رامین امیر ساسان
  داور : عین اله محمدی
  سرپرست: علی بیات

  كليد واژه : جام جهاني كشتي آزاد 2015 – لس آنجلس

   

Pause

و این یک متن نمونه است برای مشاهده شما تا بدانید در این قسمت میتوانید متنهای دلخواه خود را قرار دهید . شما امکان قراردادن متن ، عکس و هر آنچه که نیاز دارید را خواهید داشت تنها کافیست این آیتم را در مدیریت مطالب  با نام .... . پیدا و باز نمایید سپس در ویرایشگر مطالب خود را وارد و ذخیره کنید به همین سادگی

IMAGE تقدیر یوردانف از سوریان در خلال رقابت هاي جام دانكلوف بلغارستان
دوشنبه, 07 ارديبهشت 1394
والنتين يوردانف چهره افسانه ايي كشتي آزاد بلغارستان كه مجموعه ايي از معتبرترين مدال هاي قهرماني از جمله طلا و... ادامه مطلب...
IMAGE رقابت های کشتی آزاد قهرمانی روسیه برگزار می شود
سه شنبه, 01 ارديبهشت 1394
ميداني كه مي تواند فرصت خوبي براي آناليز برترين هاي كشتي روسيه باشد ادامه مطلب...

http://www.iwn.ir/images/728x90.gif

سایت اخبار کشتی ایران