عزیز اله اطاعتی

مدیر سایت

 

 • vtem slides

  تورنمنت بین المللی کشتی فرنگی نوجوانان گرجستان – تفلیس  

  تیم منتخب ایران فردا عازم تفلیس می شود
  برنامه رقابت ها اعلام شد

  تیم منتخب کشتی فرنگی نوجوانان برای شرکت در تورنمنت بین المللی گرجستان فردا عازم این کشور می شود.
  به گزارش سایت اخبار کشتی ایران www.iwn.ir فدراسیون کشتی، رقابت های بین المللی کشتی فرنگی نوجوانان روزهای 10 و 11 تیرماه در شهر تفلیس آذربایجان برگزار می شود.
  ترکیب تیم ایران برای حضور در این رقابت ها به شرح زیر است:
  58 کیلوگرم: امین کاویانی نژاد
  63 کیلوگرم: محمدرضا رستمی
  69 کیلوگرم: عزیزاله علیزاده
  76 کیلوگرم: ابوذر رئیسی
  100 کیلوگرم: امین میرزاده
  سرمربی: علی اشکانی
  مربی: مرتضی پاپی نیا
  داور: بهروز رضا پور
  سرپرست: سید موسی طباطبایی

  همچنین برنامه این رقابت ها به شرح زیر است:
  سه شنبه 9 تیرماه:
  ساعت 18 تا 18:30: وزن کشی اوزان 42- 50- 58- 69 و 85 کیلوگرم
  چهارشنبه 10 تیرماه:
  ساعت 10 تا 16 و 17 تا 20: مرحله مقدماتی، رده بندی و فینال اوزان 42- 50- 58- 69 و 85 کیلوگرم
  ساعت 15 تا 15:30: وزن کشی اوزان 46- 54- 63- 76 و 100 کیلوگرم
  پنج شنبه 11 تیرماه:
  ساعت 10 تا 16 و 16 تا 18: مرحله مقدماتی، رده بندی و فینال اوزان 46- 54- 63- 76 و 100 کیلوگرم
  اختلاف ساعت ایران با گرجستان 30 دقیقه است به طوری که ساعت 10 به وقت گرجستان 10:30 به وقت ایران است.

  کشتی فرنگی نوجوانان – گرجستان

   

   

 • vtem slides

  سفر تیم کشتی فرنگی ایران به دلیل صادر نشدن روادید به جام کوربی امریکا لغو شد 

  با لغو سفر تیم ایران، ابن جام هم برگزار نمی شود

  فدراسیون کشتی از اعزام نشدن تیم منتخب کشتی فرنگی ایران به جام کوربی آمریکا، به دلیل صادر نشدن روادید خبر داد.

  به گزارش سایت اخبار کشتی ایران www.iwn.ir براین اساس، گفته می شود، مسئولان فدراسیون کشتی آمریکا اعلام کرده اند که سفارت این کشور در دوبی به دلیل اختلال در سیستم‌شان نمی‌تواند تا یک هفته‌ آینده برای هیچ فردی ویزا صادر کند، بنا‌بر‌این سفر تیم منتخب کشتی فرنگی به آمریکا برای شرکت در جام دیوید کوربی لغو می شود.

  تیم کشتی ایران برای حضور در مسابقاتی با نام جام جاکوب کوربی کشتی‌گیر فقید آمریکایی، قرار بود 27 ژوئن امسال (6 تیر) با دعوت فدراسیون کشتی آمریکا و مسئولان برگزاری این جام در شهر ایلینوی آمریکا شرکت کند و بنا بود تمام هرینه‌های این سفر به غیر از هزینه رفت و آمد بر عهده میزبان باشد، که بنا به اعلام مسئولان برگزاری این مسابقات با توجه به لغو سفر تیم ایران، این تورنمنت نیز برگزار نخواهد شد.

  این مسابقات قرار بود به خاطر بزرگداشت جاکوب کوربی پسر دیوید کوربی رییس کمیسیون پزشکی فدراسیون جهانی کشتی برگزار شود که مشکلات صدور ویزا از سوی سفارت امریکا در دوبی مانع اعزام تیم ایران به این کشور و شرکت در تورنمنت مذکور شد.

  جاکوب کوربی یکی از اعضای تیم ملی کشتی فرنگی امریکا بود که در سال 2010 به طور غیر منتظره و در سن 25 سالگی درگذشت و از آن سال همه ساله مسابقاتی هر چند تیم به تیم با تیم های خارجی برای بزرگداشت وی برگزار می شود.

  جام کوربی امریکا- کشتی فرنگی

 • vtem slides

  شورای فنی تیم های ملی کشتی آزاد تشكيل جلسه داد 

  اعلام مصوبات جلسه

  جلسه شورای فنی تیم های ملی کشتی آزاد پس از برگزاری رقابت های انتخابی تیم ملی بزرگسالان عصر امروز دوشنبه در محل خانه کشتی برگزار شد.
  به گزارش سايت اخبار كشتي ايران www.iwn.ir و به نقل از فدراسيون كشتي، مصوبات این نشست به شرح زیر است:
  1- به استناد بند نهم از فرآیند انتخاب تیم های ملی آزاد و فرنگی کشور مبنی بر اینکه در اوزانی که پس از برگزاری رقابت های انتخابی تیم ملی، از نظر کادر فنی ذیربط، در میان نفرات برتر آن وزن،  ابهام وجود داشته باشد، بنا به پیشنهاد کادر فنی و در صورت تایید شورای فنی مربوطه، می توان از طریق اعزام نفرات برتر اوزان به تورنمنت های بین المللی، و یا برگزاری رقابت های درون اردویی، نسبت به رفع ابهامات احتمالی اقدام نمود، مقرر گردید:
  1-1-  آقایان مرتضی رضایی قلعه و پیمان یاراحمدی در وزن 74 کیلوگرم به همراه آقای علی رضا قاسمی جهت ارزیابی نهایی کادر فنی در رقابت های جام زیلکوفسکی لهستان، شرکت نمایند.
  2-1- آقای علی رضا کریمی در وزن 86 کیلوگرم جهت ارزیابی کادر فنی در تورنمنت بین المللی جام استفان سرکسیان ارمنستان و در صورت لزوم در تورنمنت بین المللی زیلکوفسکی لهستان شرکت نماید.
  3-1- با توجه به ارزیابی عملکرد آقای رضا یزدانی در رقابت های بین المللی در سال گذشته، نامبرده به اتفاق آقای عباس طحان در رقابت های بین المللی جام زیلکوفسکی لهستان شرکت نموده و مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.
  2- سایر کشتی گیران در صورت تشخیص کادر فنی جهت انجام رقابت های تدارکاتی به تورنمنت های بین المللی پیش از رقابت های جهانی اعزام خواهند شد.، آقای محمد حسین محمدیان و بهنام احسان پور به جام استفان سرکسیان ارمنستان اعزام شوند.
  3- مقرر گردید برمبنای اعلام نتایج تست سلامت کمیته پزشکی فدراسیون کشتی، کادر فنی در ارزیابی خود تجدید نظر، و پیشنهادات جدید خود را به شورای فنی تیم های ملی کشتی آزاد کشور اعلام دارد.

  شوراي فني تيم هاي ملي كشتي آزاد

 • vtem slides

  شورای فنی تیم های ملی کشتی فرنگی تشكيل جلسه داد 

  مصوبات اين جلسه اعلام شد

  جلسه شورای فنی تیم های ملی کشتی فرنگی  پس از برگزاری رقابت های انتخابی تیم ملی بزرگسالان عصر امروز دوشنبه در محل خانه کشتی برگزار شد.
  به گزارش سايت اخبار كشتي ايران www,iwn.ir و به نقل از فدراسیون کشتی، مصوبات این نشست به شرح زیر است:

  1- به استناد بند نهم از فرآیند انتخاب تیم های ملی آزاد و فرنگی کشور مبنی بر اینکه در اوزانی که پس از برگزاری رقابت های انتخابی تیم ملی، از نظر کادر فنی ذیربط، در میان نفرات برتر آن وزن،  ابهام وجود داشته باشد،  بنا به پیشنهاد کادر فنی و در صورت تایید شورای فنی مربوطه، می توان از طریق اعزام نفرات برتر اوزان به تورنمنت های بین المللی، و یا برگزاری رقابت های درون اردویی، نسبت به رفع ابهامات احتمالی اقدام نمود، مقرر گردید:
  1-1- آقایان محسن حاجی پور و عبدالمحمد پاپی در وزن 59 کیلوگرم جهت ارزیابی کادر فنی به جام پیت لاسینسکی لهستان اعزام شوند.
  2-1- آقایان مهدی زیدوند و محمد علی گرایی در وزن 66 کیلوگرم جهت ارزیابی کادر فنی به جام پیت لاسینسکی لهستان اعزام شوند.
  3-1- آقایان قاسم رضایی و مهدی علیاری در وزن 98  کیلوگرم جهت ارزیابی کادر فنی به جام پیت لاسینسکی لهستان اعزام شوند.
  4-1- آقایان مهدی نوری و بشیر باباجان زاده در وزن 130 کیلوگرم جهت ارزیابی کادر فنی به جام پیت لاسینسکی لهستان اعزام شوند.
  2- سایر کشتی گیران در صورت تشخیص کادر فنی جهت انجام رقابت های تدارکاتی به تورنمنت های بین المللی پیش از رقابت های جهانی اعزام خواهند شد.
  3- مقرر گردید برمبنای اعلام نتایج تست سلامت کمیته پزشکی فدراسیون کشتی، کادر فنی در ارزیابی خود تجدید نظر،  و پیشنهادات جدید خود را به شورای فنی تیم های ملی کشتی فرنگی کشور اعلام دارد.

  شوراي فني تيم هاي ملي كشتي فرنگي

 • vtem slides

  تیم های نوجوانان ايران پس از قهرماني درآسيا به کشور بازگشتند 

  هر دو تيم كشتي آزاد و فرنگي قهرمان سال 2105 آسيا شدند

  تیم های کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان پس از کسب عنوان قهرمانی در رقابت های آسیایی سال 2015 در هند، ظهر امروز (دوشنبه) با استقبال حمید بنی تمیم دبیر فدراسیون کشتی به کشور بازگشتند.

  به گزارش سايت اخبار كشتي ايران www.iwn.ir تیم های ملی کشتی فرنگی و آزاد نوجوانان ایران به ترتیب با کسب یک مدال طلا، شش نقره و یک برنز و کسب 82 امتیاز و دو مدال طلا و پنج نقره و کسب 77 امتیاز عنوان قهرمانی آسیا را در کشور هند از آن خود کردند.

  كشتي فرنگي و آزاد نوجوانان

 • vtem slides

  تیم کشتی ساحلی بزرگسالان ایران قهرمان سال 2015 جهان شد 

  کسب سه طلا و یک برنز دستاورد ساحلی کاران ایران

  تیم کشتی ساحلی بزرگسالان ایران که با 4 نماینده در رقابت های ساحلی قهرمانی سال 2015 جهان شرکت کرده بود با کسب 3 مدال طلا و یک برنز به عنوان قهرمانی دست یافت.

  به گزارش سایت اخبار کشتی ایران www.iwn.ir و به نقل از فدراسیون کشتی،  رقابت های کشتی ساحلی قهرمانی جهان در سه رده ی سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان روزهای 22 تا 26 خردادماه در شهر مانگالیای رومانی برگزار شد.

  در پایان روز سوم این رقابت ها تیم کشتی ساحلی بزرگسالان کشورمان در اوزان 70 کیلوگرم توسط محمد نادری، 90 کیلوگرم توسط محمد ساداتی و 90+ کیلوگرم توسط جابر صادق زاده صاحب مدال طلا و در وزن 80 کیلوگرم توسط میلاد مهدی زاده صاحب مدال برنز شد و عنوان قهرمانی جهان را از آن خود کرد.

  پیش از این تیم جوانان ایران با کسب سه مدال طلا و یک برنز قهرمان شده بود و تیم نوجوانان نیز با یک کشتی گیر کمتر و با کسب یک مدال طلا و یک نقره عنوان سوم را از آن خود کرده بود.

  قهرمانی کشتی ساحلی جهان

 • vtem slides

  اردوی تیم هاي ملی کشتی فرنگی و آزاد از 30 خرداد ماه جاري آغاز مي شود  

  27 كشتي گير فرنگي و 41 كشتي گير آزاد به اردو دعوت شده اند

  سوريان دعوت شد ، اميد نوروزي نه

  آزادكاران بزرگسال و جوانان در كنار هم

  اين اردو تا دهم تيرماه و در خانه كشتي شماره يك برقرار خواهد بود

  فدراسيون كشتي با توجه به نتايج به دست آمده در مرحله نهايي انتخابي تيم هاي ملي كشتي فرنگي و آزاد در مشهد، 27 فرنگي كار و 41 آزاد كار را براي شركت در اردوي آماده سازي كه قرار است از 30 خرداد ماه جاري تا دهم تير ماه برگزار شد، دعوت كرد.

  به گزارش سايت اخبار كشتي ايران www.iwn.ir در فهرست دعوت شدگان به اردوي تيم ملي كشتي فرنگي همه هستند به جز اميد نوروزي قهرمان المپيك 2012 و دارنده مدال نقره وزن 66 كيلوگرم سال 2014 تاشكند كه شايد ايجاد جنجال پس از شكست در كشتي مقابل مهدي زيدوند، علت اصلي حذف نام اين قهرمان عنوان دار باشد.

  اين درحالي است كه نام حميد سوريان دارنده 6 مدال طلاي جهان و يك طلاي المپيك كه با وجود شركت در وزن كشي از حضور در مسابقات كنار كشيد، در بين اسامي كشتي گيران وزن 59 كيلوگرم به چشم مي خورد.

  در كشتي آزاد اردو به صورت مشترک و با شركت آزادكاران بزرگسال و جوانان تشكيل خواهد شد كه از ميان كشتي گيران مطرح يونس سرمستي قهرمان جوانان جهان و نفر سوم وزن 57 كيلوگرم 2015 آسيا در فهرست دعوتي ها نيست كه به نظر مي رسدآن هم به خاطر عدم شركت وي در رقابت هاي انتخابي باشد.

  كشتي فرنگي

  59کیلوگرم: محسن حاجی پور (مازندران) عبدالمحمد پاپی (خوزستان) امید قادری (خراسان رضوی) حمید سوریان (تهران)
  66کیلوگرم: مهدی زیدوند (خوزستان) محمدعلی گرایی (فارس) وحید میرفتح الهی (تهران)
  71کیلوگرم: افشین بیابانگرد (تهران) فرشاد بلفکه- برومند اصلان (لرستان) رامین طاهری (خوزستان)
  75کیلوگرم: سعید عبدولی (خوزستان) رسول گرمسیری (خوزستان) پیام بویری (خوزستان)
  80کیلوگرم: یوسف قادریان (البرز) یوسف اخبار (تهران) میلاد خسروی (لرستان)
  85کیلوگرم: حبیب اله اخلاقی (خوزستان) حسین نوری (البرز) مجتبی کریم فر (خوزستان)
  98کیلوگرم: قاسم رضایی (مازندران) مهدی علیاری (تهران) سید مصطفی صالحی زاده (خوزستان)
  130کیلوگرم: مهدی نوری (اردبیل) بشیر باباجان زاده (مازندران) آرمان نظری (لرستان) شهاب قوره جیلی (تهران)
  سرمربی: احد پازاج
  مربیان منتخب سرمربی با استناد به بند 1 بخش (و) نظام نامه فنی کشتی کشور و انتخاب مربیان تیم ملی: ناصر نوربخش، مجید جهاندیده، حمید باوفا، عبدالکریم کاکاحاجی
  پزشک: معرفی کمیته پزشکی
  متخصص تغذیه: رامین امیرساسان
  فیزیوتراپ: مهدی کاظمی گرجی
  ماساژور: حسین حیدریان- مصطفی آزاد
  سرپرست: مهدی شربیانی

  كشتي آزاد

  57کیلوگرم: حسن رحیمی (تهران) رضا اطری – علیرضا گودرزی- فرهاد مهرعلی تبار- افشین رحمانی (مازندران) محمد نامجومطلق (گیلان) یونس امامی (تهران)
  61کیلوگرم: بهنام احسان پور – آرش دنگسرکی (مازندران) پیمان بیابانی (تهران) ایمان صادقی (مازندران)
  65کیلوگرم: سید احمد محمدی (مازندران) علی اصغر جبلی (گلستان) مسعود اسماعیل پور (مازندران) نیما اشقاقی (مازندران) جمال عبادی (خوزستان) مرتضی قیاسی (لرستان)
  70کیلوگرم: حسن یزدانی – مهدی تقوی (مازندران)
  74کیلوگرم: علیرضا قاسمی (تهران) عزت اله اکبری- مرتضی رضایی قلعه (مازندران) پیمان یاراحمدی (لرستان) رضا مظفری – احمد بذری (مازندران) علی جراحی (کرمانشاه)
  86کیلوگرم: علیرضا کریمی (البرز) میثم مصطفی جوکار (همدان) مجتبی گلیج – کامران قاسم پور (مازندران) محمدرضا کریمی (تهران)
  97کیلوگرم: رضا یزدانی- عباس طحان- محمدحسین محمدیان – معین محمودی (مازندران)
  125کیلوگرم: پرویز هادی (آذربایجان شرقی) جعفر شمس ناتری – کمیل قاسمی (مازندران) امیرحسین کیانیان- امین طاهری (تهران) مهدی امیری (کرمانشاه)
  سرمربی: رسول خادم
  مربیان منتخب سرمربی با استناد به بند 1 بخش (و) نظام نامه فنی کشتی کشور انتخاب مربیان تیم ملی: محمد طلایی، رضا لایق، امیر توکلیان، علی اکبر دودانگه، - مسعود مصطفی جوکار، مهدی برائتی، علی اصغر بذری، حسن کریمی، سعید ابراهیمی
  پرشک: معرفی کمیته پزشکی
  متخصص تغذیه: رامین امیرساسان
  ماساژور: محمد کواری
  فیزیوتراپ: مهدی کاظمی گرجی
  سرپرست: علی بیات

  اردي تيم هاي ملي كشتي

 • vtem slides

  تیم کشتی ساحلي جوانان ايران با كسب 3 مدال طلا و یک برنز قهرمان جهان شد 

  فردا رقابت هاي بزرگسالان برگزار مي شود

  تیم کشتی ساحلی جوانان ايران که با چهار نماینده در رقابت های ساحلی قهرمانی جهان شرکت کرده بود با کسب 3 مدال طلا و یک برنز به عنوان قهرمانی دست یافت.

  به گزارش سايت اخبار كشتي ايران www.iwn.ir در رقابت هاي امروز (شنبه) تیم ایران توسط علی محمدزاده، ابوالفضل آهوپا و سید امیرحسین میربابا شاهی در اوزان 60، 80 و 80+ صاحب مدال طلا و سامان رحمانی در وزن 70 کیلوگرم صاحب مدال برنز شد و عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

  رقابت های کشتی ساحلی قهرمانی جهان در 3 رده ی سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان طي روزهای 22 تا 26 خردادماه در شهر مانگالیای رومانی برگزار می شود.

  دیروز نیز تیم کشتی نوجوانان ایران با کسب یک طلا و یک نقره و با یک کشتی گیر کمتر عنوان سوم را از آن خود کرده بود.

  فردا و در روز پایانی این رقابت ها تیم بزرگسالان به میدان خواهد رفت که اسامی آن ها به شرح زیر است:

  70کیلوگرم: محمد نادری
  80کیلوگرم: میلاد مهدی زاده
  90کیلوگرم: سید محمد ساداتی
  90+کیلوگرم: جابر صادق زاده
  سرمربی: فردین معصومی
  مربیان: رضا شاه منصوری- وحید درامی مقدم
  پزشک تغذیه: امیر رشید لمیر
  پزشک : نادر سمامی
  نماینده فدراسیون: نقی هدایتی
  داور: علی اکبر طهماسبی- منصور کیانی
  سرپرست: عزیز واگذاری
  مسئول کمیته کشتی های سنتی: عیسی مومنی

  برنامه این رقابت ها به شرح زیر است:

  یکشنبه 24 خردادماه:
  ساعت 11 تا 11:30 وزن کشی تمامی اوزان کشتی بزرگسالان  (70، 80، 90 و 90+ کیلوگرم)
  ساعت 14 تا 16 و 17 تا 19: رقابت های مقدماتی، رده بندی و فینال اوزان فوق

  اختلاف زمانی ایران با رومانی یک ساعت و نیم است به طوری که ساعت 14 به وقت رومانی، 15:30 به وقت ایران است.

  قهرماني كشتي ساحلي جهان

 • vtem slides

  اعضای شورا و کمیته فنی انتخابي تيم ملي كشتي آزاد معرفي شدند  

  اين رقابت ها پنج شنبه و جمعه هفته جاري در مشهد برگزار خواهد شد

  فدراسيون كشتي اعضای شورای فنی و کمیته فنی انتخابي تيم ملي کشتی آزاد را كه پنج شنبه و جمعه هفته جاري در مشهد برگزار خواهد شد را اعلام كرد.

  به گزارش سايت اخبار كشتي ايران www.iwn.ir براين اساس،‌ منصور برزگر، ابراهیم جوادی، علی بیات، عسکری محمدیان و سید جواد رفوگر به عنوان اعضای شورای فنی و محمد حسن محبی، مجید ترکان، محمد طلایی، علی اکبر دودانگه، امیر توکلیان و رضا لایق به عنوان اعضای کمیته فنی بر این رقابت ها نظارت خواهند داشت.

  انتخابي تيم هاي ملي كشتي آزاد و فرنگي

 • vtem slides

  سخنگوي فدراسيون كشتي در كنفرانس مطبوعاتي اعلام كرد: 

  حضور تمامی مدعیان در انتخابی الزامی است

  به دنبال قانونمند کردن کشتی هستیم

  علیرضا رضایی سخنگوی فدراسیون کشتی در كنفرانس مطبوعاتي روز يكشنبه 17 خرداد ماه اعلام كرد: تمامي مدعيان پيراهن تيم ملي باید در رقابت های انتخابی شركت كنند.

  به گزارش سايت اخبار كشتي ايران www.iwn.ir وي با بيان اين مطلب افزود: فدراسیون کشتی خواهان قانونمند شدن رقابت های انتخابی است و به همين خاطر تمامی مدعیان باید در این مسابقات حضور یابند.

  رضايي گفت : متاسفانه در سال های اخیر رقابت های انتخابی قانونمند نبوده و  اگر بوده با اما و اگرها همراه بوده كه این امر به پشتوانه سازی در کشتی صدمه زده است .

  وی اظهار داشت : خوشبختانه در دو سال گذشته طرح قانونمند کردن مسابقات انتخابی تیم های ملی کشتی با نظر مستقیم کارشناسان ، پیشکسوتان و با نظر سنجی از علاقه مندان در حال اجرا است و فدراسیون تلاش دارد تا این روند را بهبود بخشد.

  رضایی ادامه داد: براساس قانون انتخابی تیم ملی اگر کشتی گیری دارای مشکلاتی موجه باشد این موضوع در کمیته های مختلف مورد بررسی قرار می گیرد تا در خصوص شرکت نکردن برخی کشتی گیران در رقابت های انتخابی تصمیم گیری شود، اما آن چه مسلم است این است که همه کشتی گیران باید در مسابقات انتخابی تیم ملی شرکت کنند.
  سخنگوی فدراسیون کشتی در خصوص نحوه برگزاری مسابقات انتخابی در مدت 2 روز نیز گفت: این رقابت ها براساس قانون فدراسيون جهانی کشتی و در راستای جذاب تر کردن این رشته برای علاقه مندان برگزار می شود و اینکه برخی کشتی گیران نسبت به نحوه برگزاری انتقاد داشتند باید بگویم کشتی گیر نمی تواند برای فدراسیون تعیین تکلیف کند زیرا شرایط برای همه یکسان است .
  وی ادامه داد: فدراسیون کشتی هیچ برنامه یا نگاه خاصی به یک کشتی گیر در رقابت های انتخابی ندارد و اینکه بخواهیم از برنامه ها ایراد بگیریم ضعف کشتی است و کشتی گیران همگی سرمایه های این کشور هستند که برای آنان هزینه های زیادی صورت گرفته و امیدوارم کسی که لیاقت داشته باشد دو بنده تیم ملی را برتن کند.
  رضایی با اشاره به برخی انتقادات در مورد این که رقابت های انتخابی سال گذشته به طور کامل اجرا نشد نیز گفت: اگر فردی در رقابت های انتخابی شرکت نکند به صورت کلی حضور وی در تیم ملی در آن سال منتفی است و اینکه هر فردی در رقابت های انتخابی اول شود به معنای آن نیست که صد در صد به عضویت تیم ملی درآمده بلکه تمرینات آماده سازی و نظم درون اردویی از مسایلی است که در انتخاب کشتی گیر تیم ملی مد نظر قرار می گیرد، اما شرط اول و اصلی حضور در رقابت ها ی انتخابی تیم ملی است.
  وی خاطر نشان کرد: این امکان وجود دارد که با نظر کادر فنی و شورای فنی در برخی از اوزان برای برطرف شدن برخی ابهمات و شناخت بیشتر کشتی گیران نفرات به تورنمنت های بین المللی اعزام شوند، اما ملاک ما این است که رقابت های انتخابی یک اصل برای شناسایی ملی پوشان باشد.
  مدير تيم هاي ملي كشتي آزاد در خصوص تغییر وزن برخی کشتی گیران در رقابت های انتخابی گفت: اين امر با نظر شورای فنی انجام می شود به عنوان مثال حسن یزدانی قصد داشت از 70 به وزن 74 برود که شورای فنی مخالفت کرد محمد حسین محمدیان به دلیل شرایط فیزیکی و اضافه وزن با موافقت شوراي فنی از 86 به 97 کیلو آمد.

  این که به سعید عبدولی اجازه نمی دهند در یک وزن بالاتر کشتی بگیرد به هیچ وجه خصومت شورای فنی با وی نیست .

  وی در مورد برخی مدال آوران رقابت های جهانی و بازی های آسیایی که در وزن دیگر کشتی می گیرند تصریح کرد: کشتی گیران چون محمد حسن محمدیان ، مسعود اسماعیل پور و حبیب الله اخلاقی به دلیل اینکه در وزن جدید نفراتی تازه وارد هستند و باید خود را در آن وزن نشان دهند از همان دور اول کشتی خواهند گرفت.
  رضایی در مورد برخی کشتی گیران که گفته اند کادر فنی با آن ها مشکل دارد گفت: نگاه کادر فنی به تمامی کشتی گیران یکسان است، اما اینکه توهین و بی انضباطی در اردوهای تیم های ملی وجود داشته باشد در هیچ جا پذیرفته شده نیست و نباید این موضوع بین کشتی گیران رواج پیدا کند.
  دارنده مدال المپیک سیدنی در خصوص حضور داوران خارجی در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی گفت: به دلیل درپیش بودن مسابقات کشتی قهرمانی نوجوانان آسیا و اروپا و بازیهای اروپایی در جمهوری آذربایجان و مصادف شدن این رقابت ها با انتخابی تیم ملی ، داوران زیادی نتوانستند در ایران حضور یابند، اما به احتمال زیاد دو داور شامل باتار از مغولستان و طاهر غلام اف از ازبکستان به ایران خواهند آمد تا برخی مسابقات انتخابی را داوری کنند تا مساله ای ایجاد نشود.
  رضایی در خصوص انتقاد برخی پیشکسوتان داوری از حضور طاهر غلام اف در ایران گفت: وی در جریان کشتی سعید عبدولی با حریف کره جنوبی در مرحله نیمه نهایی وزن 75 کیلوگرم بازیهای آسیایی 2014 اینچئون چه در داخل یا بیرون تشک ، مدافع عبدولی بود، اما این هیات ژوری و میخائیلوف نماينده فدراسيون جهاني كشتي بودند که کشتی را قطع کردند.

  وی در مورد میزبانی مشهد در رقابت های انتخابی نیز گفت: سالن 12 هزار نفری آزادی به دلیل میزبانی لیگ جهانی والیبال شرایط برگزاری را نداشت، اما مشهد از نظر زیرساختی و خدمات ترانسفر بعد از تهران امکانات بهتری دارد ضمن اینکه مسئولان این استان نیز علاقه مند به برگزاری مرحله نهایی انتخابی تیم ملی بودند .

  رضایی همچنین در مورد آزمایش دوپینگ برای کشتی گیران گفت: در مسابقات انتخابی از برخی کشتی گیران به صورت رندوم و از برخی فینالیست ها تست دوپینگ گرفته می شود.

  سخنگوی فدراسیون کشتی به طرح جدید برای برخورد با متخلفان در استفاده از داروهای غیر مجاز گفت: طرح جدیدی در فدراسیون مبنی بر ستاره دار شدن و محرومیت کشتی گیران و مربیان متخلف در حال بررسی است که چهارشنبه این هفته در همایش هیات های کشتی سراسر کشور در مشهد مطرح خواهد شد.
  وی خاطرنشان کرد که به عنوان مدیر تیم های ملی کشتی آزاد انتظار دارم که کادر فنی بعد از مسابقات انتخابی تیم ملی هر تصمیمی که می گیرد انتخابی تیم ملی را زیر سوال نبرد، ضمن این که مسابقات انتخابی باید مهم ترین قانون در انتخاب کشتی گیر برای تیم ملی باشد .

  عليرضا رضايي، كنفرانس مطبوعاتي

Pause

و این یک متن نمونه است برای مشاهده شما تا بدانید در این قسمت میتوانید متنهای دلخواه خود را قرار دهید . شما امکان قراردادن متن ، عکس و هر آنچه که نیاز دارید را خواهید داشت تنها کافیست این آیتم را در مدیریت مطالب  با نام .... . پیدا و باز نمایید سپس در ویرایشگر مطالب خود را وارد و ذخیره کنید به همین سادگی

IMAGE روس ها با كسب ۵ مدال طلا، قهرمان کشتی فرنگی بازي هاي اروپايي شدند
سه شنبه, 26 خرداد 1394
از 3 طلاي باقيمانده ، 2 طلا به آذربايجان رسيد و يك طلا هم به تركيه ادامه مطلب...

http://www.iwn.ir/images/728x90.gif

سایت اخبار کشتی ایران