عزیز اله اطاعتی

مدیر سایت

 

نفرات برتر چهار وزن نخست كشتي آزاد قهرماني جوانان مشخص شدند 

مازندران و تهران قهرماني ها را بين خود تقسيم كردند…

رضايي: سرمربي اصلي تيم ملي آزاد تا المپيك 2016 همچنان رسول خادم است  

در بعضي از مسابقات بين المللي از جمله قهرماني آسيا و جام جهاني سرمربي مقطعي انتخاب خواهد شد…

محمدبنا 35 كشتي گير را به اردوي تدارکاتی تیم ملی کشتی فرنگی دعوت كرد 

اين اردو از 12 تا 23 مهرماه جاري در خانه كشتي برگزار می شود…

محمدبنا: كار سختي در پيش داريم، همه بايد كمك كنند تا در المپيك شرمنده مردم نشويم  

من معجزه گر نيستيم كه يك تنه بتوانم با تيم كنوني در المپيك معجزه كنم…
 • vtem slides

  تبم های کشتی آابش و پهلوانی مردان راهی لهستان شدند 

  تیم آلیش در رقابت های جهانی و پهلوانی در جایزه بزرگ لهستان شرکت خواهند کرد

  این رقابت ها از فردا در شهر بیالیستیک آغاز خواهد شد

  تیم های آلیش و پهلوانی مردان به ترتیب به منظور شرکت در رقابت های جهانی و جایزه بزرگ لهستان بامداد امروزعازم این کشور شدند.

  به گزارش سایت اخبار کشتی ایران www,iwn,irرقابت های آلیش طی روزهای 16 تا 20 مهرماه جاری در شهر بیالیستیک لهستان برگزارمی شود.

  نفرات به این رقابت ها که برگزار خواهد شد به شرح زیر است:
  آلیش (کلاس کشتی آزاد)
  60 کیلوگرم: حمید بهرامی
  70 کیلوگرم: حمید میرزایی
  80 کیلوگرم: یعقوب کر
  90 کیلوگرم: رامین گری
  100 کیلوگرم: عبداله ایری
  100+ کیلوگرم: عظیم خواجه زاده تراج
  مربی ارشد: خلیل پشتیبان، مربی: حسنعلی نبی زاده

  آلیش (کلاسیک):
  90 – کیلوگرم: داود عوض زاده.
  اسامی نفرات اعزامی تیم پهلوانی به این رقابت ها به شرح زیر است:
  60 کیلوگرم: جلال علیزاده
  80 کیلوگرم: پیمان یاراحمدی
  90 کیلوگرم: امیررضا اکبرزاده وظیفه دان
  90+ کیلوگرم: جابر صادق زاده
  سرمربی: ایوب بنی نصرت
  مربیان: امیر عفراتی- نادر صدیقی
  رئیس کشتی های سنتی: عیسی مومنی

  کشتی پهلوانی – آلیش

 • vtem slides

  مروری بر شرایط و تاریخ مسابقات باقی مانده برای کسب سهمیه المپیک 

  27 تا 29 اسفندماه در قزاقستان، دومین مرحله از مسابقات گزینشی برگزار خواهد شد

  براساس اطلاعیه از قبل اعلام شده فدراسیون بین المللی کشتی، دومین مرحله از رقابت های گزینشی پس از قهرمانی سال 2015 جهان در لاس وگاس امریکا، طی روزهای 27 تا 29 اسفندماه سال جاری در شهر آستانه قزاقستان برگزار خواهد شد.

  به گزارش سایت اخبار کشتی ایران www.iwn.ir بنا بر اعلام فدراسیون مربوطه 114 کشتی گیر مرد در شش وزن رشته آزاد و فرنگی برای حضور در رقابت های المپیک سهمیه دارند که این تعداد برای کشتی زنان 108 کشتی گیر در  وزن خواهد بود.
  در مجموع 336 کشتی گیر در رقابت های المپیک حاضر خواهند بود که 18 مدال طلا، 18 نقره و 36 مدال برنز به نفرات برتر اهداء خواهد شد.
  نخستین مسابقات کسب سهمیه المپیک رقابت های جهانی 2015 لاس وگاس آمریکا خواهد بود که شش نفر برتر هر وزن (اول، دوم، سوم مشترک، پنجم مشترک) حائز کسب سهمیه المپیک خواهند شد که پس از رقابت های جهانی مجموعا 108 کشتی گیر در رشته آزاد، فرنگی و زنان (6 وزن هر وزن 6 نفر در هر رشته) سهمیه کسب کرده‌اند.

  مسابقات قاره ای (در چهار منطقه آسیا، اروپا، پان آمریکن و آفریقا و اقیانوسیه) دومین مرحله کسب سهمیه المپیک خواهد بود که نفرات راه یافته به فینال این رقابت ها (جمعا در چهار منطقه 8 کشتی گیر) این سهمیه را کسب خواهند کرد. (کشتی گیرانی که در مسابقات جهانی در وزن های مختلف سهمیه کسب کرده باشند، نمی توانند در این رقابت ها حضور یابند.)

  سومین مرحله برای کسب سهمیه المپیک مسابقات گزینشی اولان باتور مغولستان خواهد بود که سه کشتی گیر برتر در هر وزن آزاد و فرنگی و دو کشتی گیر راه یافته به فینال وزن زنان در هر وزن می توانند سهمیه کسب کنندکه جمع سهمیه های کسب شده در کشتی مردان به 17 نفر در هر وزن و در کشتی زنان به 16 نفر در هر وزن خواهد رسید.

  مسابقات گزینشی استانبول ترکیه چهارمین و آخرین مرحله گزینشی خواهد بود که نفرات راه یافته به دیدار فینال هر وزن سهمیه کسب خواهند کرد که حضور مردان در هر وزن را به 19 نفر و زنان را به 18 نفر خواهند رساند.

  چهار سهمیه المپیک نیز از طرف کمیسیون نظارت سه جانبه (همبستگی المپیک) به فدراسیون های ملی که در تمامی مراحل نتوانستند کسب سهمیه کنند اهدا خواهد شد.
  کشور میزبان نیز چهار سهمیه دریافت خواهد کرد که در صورت کسب این سهمیه ها در مسابقات گزینشی، این سهمیه ها توسط کمیسیون نظارت سه جانبه به دیگر کشورها اختصاص داده خواهد شد.

  برنامه رقابت های بافی مانده که کشتی گیران ایران می توانند در آن شرکت کنند، به شرح زیر است:

  27 تا 29 اسفند ماه 1394: مسابقات گزینشی آسیایی آستانه قزاقستان
  2 تا 4 اردیبهشت ماه 1395: مسابقات گزینشی اولان باتور مغولستان-
  16 تا 18 اردیبهشت ماه 1395: مسابقات گزینشی استانبول ترکیه

  المپیک 2016 – کشتی آزاد و فرنگی

   

 • vtem slides

  جلسات شورای فنی تیم های ملی کشتی فرنگی و آزاد برگزار شد 

  بنا برنامه هاي خود را براي اعضاي شوراي فني تشريح كرد

  مشكلات تاكتيكي و تكنيكي كشتي گيران آزادكار بررسي شد

  جلسه شورای فنی تیم های ملی کشتی فرنگی و آزاد با حضور محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان كه با شركت رسول خادم رييس فدراسيون كشتي همراه بود، برگزار شد.
  به گزارش سايت اخبار كشتي ايران www.iwn.ir مصوبات جلسات مذكور به شرح زير است :

  كشتي فرنگي :

  1- پیرو اعلام اسامی مربیان دعوت شده از سوی سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان (محمد بنا) مقرر گردید با توجه به واجد شرایط بودن مربیان مذکور مطابق نظام نامه فنی و نیز معرفی هیأت های کشتی استان های ذیربط به عنوان مربیان سازنده، مربیان مذکور فعالیت و همکاری خود را با سرمربی ذیربط آغاز نمایند.
  2- توضیحاتی از نحوه چگونگی برگزاری اردوها و همچنین برنامه های پیش رو توسط آقای محمد بنا برای اعضای شورای فنی ارائه شد.

  كشتي آزاد :

  1- گزارشی از رقابت های قهرمانی کشتی آزاد بزرگسالان جهان ارائه شد و مباحث فنی مورد تحلیل اعضای شورای فنی قرار گرفت.
  2- مقرر گردید سرمربی تیم ملی کشتی آزاد بنا بر تشخیص بتواند از کادر فنی بزرگسالان و جوانان در رقابت های اصلی به عنوان سرمربی استفاده نماید.
  3- مقرر گردید کادر فنی بزرگسالان در ارتباط با ضعف های دفاعی کشتی گیران و به ویژه مدیریت و اداره کشتی با تمرکز بیشتری در تمرینات کشتی گیران مربوطه برنامه ریزی کنند.

  شوراهاي فني – كشتي

 • vtem slides

  محمد بنا برنامه‌هایش را به فدراسیون کشتی ارايه كرد 

  عليرضا رضايي: از بنا براي مذاكره درخصوص برنامه هاي ارايه شده دعوت مي شود

  نام 36 كشتي گير براي شركت در نخستين اردوي آماده سازي بنا 

  محمدبنا سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی عصر امروز شنبه برنامه هاي خود شامل پيش شرط هاي لازم ، زمان شروع نخستين اردوي آماده سازي و اسامي 36 كشتي گير را براي شركت دراين اردو به فدراسيون كشتي ارايه كرد.

  به گزارش سايت اخبار كشتي ايران www.iwn.ir عليرضا رضايي سخنگوي فدراسيون كشتي در اين خصوص گفت: برنامه ها و پيش شرط هاي محمدبنا مورد بررسي اوليه قرار گرفته و به زودي از ايشان به منظور مذاكرات حضوري در خصوص برنامه هاي ارايه شده دعوت خواهد شد تا در صورت حاصل شدن توافق، پيش از هشتم مهرماه اقدامات ضروري انجام شود.

  رضايي خاطرنشان كرد: بدون شك با توجه به پاسخ مثبت محمدبنا به اعتماد فدراسيون كشتي، مسوولان فدراسيون و اعضاي شوراي فني نيز با نگاه مثبت برنامه ها و پيش شرط هاي ايشان را مورد بررسي قرار خواهند داد.

  لازم به يادآوري است كه شوراي فني چهارشنبه هفته گذشته در نخستين جلسه براي بررسي عملكرد تيم ملي كشتي فرنگي در جهاني 2015 لاس وگاس، از محمد بنا به عنوان سرمربي جديد اين تيم دعوت بعمل آورده و تا هشتم مهرماه نيز به وي فرصت داده بود تا پاسخ مثبت يا منفي خود را اعلام كند.

  كشتي فرنگي - محمدبنا

 • vtem slides

  عملكرد كشتي در جهاني 2015 با حضور وزير ورزش ارزيابي شد 

  رسول خادم قول داده است تغييراتي در كادر فني كشتي فرنگي ايجاد كند

  بايد ديد صبح فردا پيرو قول خادم به وزارت ورزش، نام چه كساني از صندول شوراي فني بيرون خواهد آمد

  اعتقاد براين است كه تغييرات بايد تاثيرگذار باشد نه صرفا رفع تكليف

  عملكرد تيم هاي ملي كشتي فرنگي و آزاد در جلسه ايي با حضور دكتر محمود گودرزي وزير ورزش، معاونان وي و مسوولان فدراسيون كشتي ارزيابي شد.

  به گزارش سايت اخبار كشتي ايران www.iwn.ir دراين جلسه كه دكتر نصراله سجادي معاون قهرماني و حرفه ايي، دكتر عبدالحميداحمدي معاون فرهنگي وزارت ورزش و جوانان، رسول خادم رييس فدراسيون كشتي و سرمربي تيم ملي كشتي آزاد، احد پازاج سرمربي تيم ملي كشتي فرنگي و عليرضا رضايي مديرتيم هاي ملي كشتي آزاد حضور داشتند، نقاط ضعف و قوت تيم هاي كشتي ايران در جهاني 2015 لاس وگاس مورد بررسي قرار گرفت .

  در همين رابطه سجادی در گفت و گو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان گفت : در این جلسه رسول خادم نقاط ضعف و قوت تیم ایران را برای دکتر گودرزی تشریح کرد و تک تک اوزان فرنگی و آزاد مورد بررسی و بحث وزیر و بنده قرار گرفت و خادم نيز به سئوالات ما پاسخ داد.

  معاون قهرمانی درباره نظر وزیر ورزش در مورد عملکرد فدراسیون کشتی و برنامه های آن گفت: گودرزی از برنامه های فدراسیون کشتی حمایت کرد و در این جلسه عنوان شد برای کسب مابقی سهمیه های فرنگی و آزاد در سه مسابقه پیش رو همه گونه حمایتی وزارت ورزش و جوانان از فدراسیون کشتی خواهد داشت ضمن اینکه ما هم در معاونت قهرمانی به طور ویژه از فدراسیون کشتی پشتیبانی می کنیم. 

  دکتر سجادی درباره تغییرات کادر فتی تیم های کشتی آزاد و فرنگی گفت : رسول خادم به ما قول داد در ترکیب مربیان تیم ملی کشتی فرنگی تجدید نظر کند.

  حال بايد ديد تغييرات اعلام شده از سوي خادم در چه حدي خواهد بود، اما بدون شك اين موضوع ساعت 9 صبح فردا در جلسه شوراي فني تيم هاي ملي كشتي فرنگي مورد بررسي قرار خواهد گرفت و پيش بيني مي شود از اين نظر اين جلسه از اهميت خاصي برخوردار باشد .

  به هرصورت بايد ديد صبح فردا در پيرو قول خادم به وزارت ورزش از صندوق شوراي فني تيم هاي ملي كشتي فرنگي نام چه كساني براي جايگزين شدن به جاي نفرات بركنار شده در تيم ملي كشتي فرنگي بزرگسالان بيرون خواهد آمد.

  به نظر مي رسد، تغييرات اجتناب ناپذير است ، اما اميد است در سطحي باشد كه نفرات جايگزين بتوانند در بالا رفتن كيفيت فني تيم ملي كشتي فرنگي بزرگسالان از قبلي ها تاثيرگذارتر باشند.

  كشتي فرنگي ، وزارت ورزش  

 • vtem slides

  قهرمانی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان کشور سال 94 ، به صورت سهمیه ایی برگزار می شود 

  این رقابت ها اواسط آبان ماه سال جاری به طور همزمان در سالن 12 هزار نفری آزادی تهران برگزار خواهد شد

  فدراسیون سهمیه استان ها را اعلام کرد

  فدراسیون کشتی از برگزاری قهرمانی کشور کشتی آزاد و فرنگی سال 94 اواسط آبان ماه سال جاری به صورت سهمیه ایی و به طور همزمان در سالن 12 هزار نفری ورزشگاه آزادی تهران خبر داد.

  به گزارش سایت اخبار کشتی ایران www.iwn.ir براساس این خبر امسال باتوجه به برگزاری این رقابت ها به صورت سهمیه ایی دیگر مسابقات اوپن در رده سنی بزرگسالان برگزار نخواهد شد.

  سهمیه استان ها در این رقابت ها به شرح زیر است:

 • vtem slides

  تسلیت سايت اخبار كشتي ايران به محمد بنا  

  وي در غم از دست دادن مادر گراميش عزادار شده است

  محمد بنا سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان ايران كه با تيم تحت رهبري خود ركورد كسب 3 مدال طلاي المپيك 2012 را به يادگار گذاشته است، دوشنبه شب مادر گراميش را از دست داد و در غم وي عزادار است.

  سايت اخبار كشتي ايران www.iwn.ir اين غم جانكاه را به محمد بنا و خانواده گرامي وي تسليت عرض كرده و از خداوند متعال براي آن مرحومه آرزوي عفران دارد.

  مراسم ختم آن مرحومه روز پنج شنبه هفته جاري 26 شهریورماه از ساعت 17تا 18:30 در مسجد نبی اکرم (ص) واقع در فلکه چهارم تهرانپارس، خیابان توحید (روبروی پارک پلیس ) کوچه اول منعقد می باشد.

  كشتي فرنگي - محمدبنا

 • vtem slides

  امضای تفاهم نامه همکاری شورای کشتی آمریکا و فدراسیون ایران 

  لالوویچ: ایران به توسعه کشتی در سراسر دنیا کمک کرده است

  تفاهم نامه همکاری دو جانبه شورای کشتی آمریکا و فدراسیون ایران عصر یکشنبه به وقت محلی با حضور ننادلالوویچ رئیس فدراسیون بین المللی کشتی در شهر لاس وگاس آمریکا به امضا رسید.
  به گزارش سایت اخبار کشتی ایران www.iwn.ir و به نقل از فدراسیون کشتی، لالوویچ در این جلسه با ابراز خرسندی از همکاری مناسب بین فدراسیون کشتی ایران و شورای کشتی آمریکا گفت: ایران همواره برای توسعه کشتی در سراسر دنیا تلاش و از آن حمایت نموده، همانطور که پیش از این از کشتی در قاره آفریقا پشتیبانی کرده است.

  اهدای تشک کشتی به کشورهای آمریکای لاتین، برگزاری کلینیک های تمرینی کشورهای متقاضی با شرایط ویژه در خانه کشتی تهران و اعزام مربیان کشتی آزاد و فرنگی از ایران برای برگزاری دوره های مربیگری در کشورهای آمریکای لاتین از جمله موارد در نظر گرفته شده در این تفاهم نامه همکاری است.

  این تفاهم نامه دو جانبه توسط فرانسیسکو لی لوپز رئیس شورای کشتی آمریکا و رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی ایران به امضا رسید.

  جهانی 2015 لاس و گاس امریکا

 • vtem slides

  تیم ملی آزاد ایران راهی امریکا شد 

  آزادکاران از بامداد روز جمعه هفته جاری روی تشک خواهند رفت

  تیم ملی کشتی آزاد ایران به منظور شرکت در رقابت های قهرمانی سال 2015 جهان، بامداد امروز (دوشنبه) راهی شهر لاس وگاس آمریکا شد .

  به گزارش سایت اخبار کشتی ایران www.iwn.ir اسامی نفرات تیم اعزامی ایران که از بامداد جمعه هفته جاری به مصاف حریفان خود خواهند رفت به به شرح زیر است:
  57 کیلوگرم: حسن رحیمی
  61 کیلوگرم: بهنام احسان پور
  65 کیلوگرم: سید احمد محمدی
  70 کیلوگرم: حسن یزدانی
  74 کیلوگرم: علیرضا قاسمی
  86 کیلوگرم: علیرضا کریمی
  97 کیلوگرم: عباس طحان (محمدحسین محمدیان ذخیره)
  125 کیلوگرم: پرویز هادی
  مربیان: رضا لایق، امیر توکلیان، علی اکبر دودانگه، حسین کریمی
  سرمربی: رسول خادم
  سرپرست: علی بیات
  مدیر فنی تیم های ملی: علیرضا رضایی

  لازم به یادآوری است که رسول خادم و علی اکبر دودانگه به منظور شرکت در کنگره فدراسیون بین المللی کشتی که یکشنبه شب به وقت محلی برگزار شد همراه با تیم فرنگی راهی لاس وگاس امریکا شده اند.

  کشتی آزاد جهانی 2015 لاس وگاس امریکا

 • vtem slides

  وزن کشی 3 وزن نخست جهانی کشتی فرنگی 2015 لاس وگاس امریکا برگزار شد  

  زیدوند، عبدولی و رضایی حریفان خود را شناختند

  رقابت ها از ساعت 21:30 امشب به وقت تهران آغاز خواهد شد

  در نخستین دور، زیدوند با نماینده اسلواکی روبه رو می شود، عبدولی و رضایی هم استراحت دارند  

  مراسم وزن کشی سه وزن نخست رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی سال 2015 جهان و نخستین مرحله از گزینشی المپیک 2016 برزیل، بامداد امروز(دوشنبه) به وقت تهران درشهرلاس وگاس آمریکا برگزارشد و مهدی زیدوند، سعید عبدولی و قاسم رضایی نمایندگان اوزان 66 ، 75 و 98 کیلوگرم کشورمان حریفان خود شناختند تا از ساعت 21:30 امشب به مصاف آنها بروند.

  به گزارش سایت اخبار کشتی ایران www.iwn.ir وضعیت جدول مبارزات آنها به شرح زیر است : 

  وزن 66 کیلوگرم ، شرکت کننده 48 نفر

  مهدی زیدوند نماینده ایران در این وزن، در دور اول با لوای ازاسلواکی مسابقه می دهد و در صورت برنده شدن به مصاف کشتی گیر پیروز دیدار نمایندگان اوکراین و کره شمالی خواهد رفت .

  کشتی گیران مجارستان، ارمنستان، ترکیه، گرجستان، روسیه، آذربایجان، کره جنوبی و ژاپن در گروه نماینده ایران حضور دارند.

  وزن 75 کیلوگرم، شرکت کننده 46 نفر

   سعید عبدولی نماینده ایران در این وزن، پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف خاشین بکوف ازازبکستان می رود و در صورت برتری با برنده دیدارکشتی گیران فلسطین و آلمان مسابقه می دهد.

  کشتی گیران دانمارک، بلغارستان، آمریکا و گرجستان در گروه عبدولی هستند.

  وزن 98 کیلوگرم، شرکت کننده 36 نفر

  قاسم رضایی نماینده ایران در این وزن، پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با مگومدوف از روسیه پیکار می کند و برنده این کشتی به مصاف کشتی گیر پیروز دیدار کوبا و فنلاند می رود.

  جنک ایلدم، نفر سوم جهان از ترکیه، بالاژکیس، قهرمان سابق جهان از مجارستان و نمایندگان بلغارستان، ایتالیا و آمریکا نیز در گروه رضایی قرار دارند.

  کشتی فرنگی جهانی 2015 لاس وگاس

   

Pause

و این یک متن نمونه است برای مشاهده شما تا بدانید در این قسمت میتوانید متنهای دلخواه خود را قرار دهید . شما امکان قراردادن متن ، عکس و هر آنچه که نیاز دارید را خواهید داشت تنها کافیست این آیتم را در مدیریت مطالب  با نام .... . پیدا و باز نمایید سپس در ویرایشگر مطالب خود را وارد و ذخیره کنید به همین سادگی

IMAGE رقابت های کشتی المپیک 2016 برزیل 24 تا 31 مردادماه سال 95 برگزار مي شود
یکشنبه, 12 مهر 1394
اين رقابت ها در 6 وزن برگزار خواهد شد ادامه مطلب...
IMAGE رکورد جدید تماشای رقابت های قهرمانی جهان از سایت فدراسیون بین المللی کشتی
چهارشنبه, 08 مهر 1394
در طول سابقات 3 میلیون نفر به سایت فدراسیون جهانی مراجعه کرده اند ادامه مطلب...

http://www.iwn.ir/images/728x90.gif

سایت اخبار کشتی ایران