عزیز اله اطاعتی

مدیر سایت

 

نفرات برتر رقابت های کشتی فرنگی نوجوانان عمومی کشورمشخص شدند 

فنی ترین کشتی گیر: حامد رضایی (خوزستان) در وزن 54 کیلوگرم…

نفرات برتر رقابت های عمومی کشتی آزاد نوجوانان کشور مشخص شدند 

فنی ترین کشتی گیر: محمدرضا میرزایی از کرمانشاه…

ترکیب تیم های ملی کشتی فرنگی و آزاد ایران در قهرمانی سال 2016 آسیا اعلام شد 

این رقابت ها طی روزهای 28 بهمن تا دوم اسفند ماه سال جاری در بانکوک برگزار می شود…

مراسم وزن کشی چهار وزن نخست جام بین المللی کشتی آزاد و فرنگی تختی برگزار شد 

رقابت  های چهار وزن نخست از ساعت 9 صبح پنج شنبه در سالن 12 هزار نفری آغاز می شود…
 • vtem slides

  کشتی آزاد نوجوانان عمومی کشور- تهران  

  365 کشتی گیر روی باسکول رفتند

  رقابت ها از ساعت 9 امروز در خانه کشتی شماره 2 مجموعه ورزشی آزادی آغاز خواهد شد

  وزن کشی رقابت های کشتی آزاد نوجوانان عمومی کشور، عصر دیروز (سه شنبه) در محل خانه کشتی تهران برگزار شد و در مجموع 365 روز روی باسکول رفتند تا از ساعت 9 صبح امروز به مصاف یکدیگر بروند.

  به گزارش سایت اخبار کشتی ایران www.ian.ir تعداد شرکت کنندگان هر وزن این مسابقات آن به شرح زیر است:
  42 کیلوگرم: 23 نفر
  46 کیلوگرم: 33 نفر

  50 کیلوگرم: 39 نفر
  54 کیلوگرم: 44 نفر
  58 کیلوگرم: 50 نفر
  63 کیلوگرم: 41 نفر
  69 کیلوگرم: 42 نفر
  76 کیلوگرم: 34 نفر
  86 کیلوگرم: 31 نفر
  100 کیلوگرم: 28 نفر
  جمعا: 365 نفر

  کشتی آزاد – نوجوانان – عمومی

 • vtem slides

  پیکراستاد رفوگر صبح امروز در قطعه نام آوران بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شد 

  مراسم ترحیم روز دوشنبه هفته جاری برگزار می شود

  تسلیت سایت اخبار کشتی ایران به خانواده محترم رفوگر، حانواده بزرگ کشتی و جامعه ورزش

  مراسم تشییع پیکر استاد سید جواد رفوگر با حضور گسترده مسئولان ورزشی، روسای فدراسیون‌ها و اهالی کشتی در محل خانه کشتی تهران برگزار شد.

  به گزارش سایت اخبار کشتی ایران www.iwn.ir پیکر مرحوم رفوگر، رییس انستیتو کشتی ایران، عضو شورای فنی تیم های ملی کشتی آزاد و رییس و دبیر سابق فدراسیون کشتی و مربی سابق تیم ملی کشتی آزاد از مقابل خانه کشتی تهران به سمت قطعه نام آوران بهشت زهرا (س) تشییع شد.

  این مراسم، با حضور جمع زیادی از مسئولان و پیشکسوتان کشتی از جمله، محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان، نصرالله سجادی معاون حر‌فه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، کیومرث هاشمی رییس کمیته ملی المپیک، رسول خام رئیس فدراسیون کشتی، علی کفاشیان رییس فدراسیون فو‌تبا‌ل، محمود مشحون رییس فدراسیون بسکتبال، محمود خسروی وفا رییس فدراسیون جانبازان و معلولان، محسن مهرعلیزاده رییس فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های زورخانه‌ای، عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان، مهرزاد حمیدی، معاون تر‌بیت ‌بدنی و سلامت وزارت ورزش و جوانان، مناف هاشمی معاون پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان غلامرضا شعبانی بهار معاون توسعه ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان، مربیان تیم‌های ملی کشتی، مسئولان فدراسیون کشتی، محمود و حسین ملاقاسمی، محمد خادم، منصور برزگر، محمدرضا طالقانی، پرویز سیروس پور، محمدعلی صنعت کاران، امیررضا خادم، مهدی شیرگیر، حسن رنگرز ، هادی ساعی، محمود مشحون، محمد پولادگر، محمدرضا داورزنی، محسن مهرعلیزاده، محمدرضا نوایی، رحیم علی آبادی، حسن بابک، ایوب بنی نصرت، فردین معصومی، اسرافیل دودانگه، مرتضی لطیفی، حمید سوریان، افشین بیابانگرد، غلامرضا محمدی، علی اشکانی، علی بیات، علیرضا رضایی، غلامرضا محمدی، تقی اکبرنژاد، مصطفی حسین خانی، رضا لایق و بسیاری از پیشکسوتان رشته کشتی و ورزش ایران به همراه خیل علاقمندان به آن مرحوم برگزار شد.
  نماز بر پیکر مرحوم سید جواد رفوگر در مقابل خانه کشتی تهران خوانده شد و سپس پیکر ایشان در  قطعه نام آوران بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شد. روحش شاد.
  ضمنا به اطلاع می رساند مراسم ترحیم استاد رفوگر از سوی خانواده ایشان و فدراسیون کشتی روز دوشنبه 28 دی ماه از ساعت 18 تا 19:30 در مسجد جامع شهرک غرب برگزار می شود.

  سایت اخبار کشتی ایران این ضایعه بزرگ را به خانواده محترم رفوگر، جامعه بزرگ کشتی و ورزش کشور تسلیت عرض می کند.

  سید جواد رفوگر

   

   

 • vtem slides

  اسامی داوران قضاوت کننده در رقابت های جام تختی اعلام شد  

  کلینیک داوری از ساعت 15:30 روز چهارشنبه در خانه کشتی شماره یک آغاز می شود

  این رقابت ها طی روزهای پنج شنبه و جمعه هفته جاری در سالن 12 هزار نفری برگزار خواهد شد

  کمیته داوران فدراسیون کشتی اسامی داوران قضاوت کننده در رقابت های بین المللی کشتی پهلوانی، آزاد و فرنگی جام تختی را که قرار است طی روزهای پنج شنبه و جمعه هفته جاری در سالن 12 هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار خواهد شد، اعلام کرد.
  به گزارش سایت اخبار کشتی ایران www.iwn.ir کلینیک داوری این رقابت ها از ساعت 15:30 روز چهارشنبه در خانه کشتی شماره یک برگزار خواهد شد.

  اسامی داوران قضاوت کننده در این رقابت ها به شرح زیر است:
  داوران درجه یک بین المللی:
  محمد ابراهیم امامی (توابع تهران) عزیزاله اطاعتی (تهران) موسی بابایی (مازندران) عین اله محمدی (تهران) بابک امجدی (توابع تهران) محمد رحیم پور (کردستان) مهدی آقاولی (توابع تهران) نیما صادقی (مازندران) مسعود رستمی پور (تهران) بهنام شیرمحمدی (توابع تهران) بهروز رضا پور (گیلان) کامران سلطانی زاده (تهران) سید محمدعابد هاشمی نسب (تهران) ناصر فروتن (توابع تهران) سید محمد افتخاریان (البرز)

  داوران درجه دو بین المللی:
  مهدی شیخ فخرالدینی (کرمان) ایرج منصوری (تهران) محمدرضا عطایی (آذربایجان شرقی) احمد دامغانی نژاد (توابع تهران) رمضانعلی رمضان نژاد (مازندران) رضا خداپرست (تهران) ولی اله شربتی (گلستان) اصغر محمدی (تهران) حمید امامی (خراسان رضوی) علی زارع شریف (اصفهان) رضا مستجیری (البرز) علی سلیمانی (کهکیلویه و بویراحمد) غلامحسین مرتضوی (فارس) سهراب دهقان (تهران) علی اکبر صوفی (تهران)
  داوران درجه سه بین المللی:
  داود فرجی (مرکزی) علیرضا نصیری (زنجان) ذبیح اله کوهستانی (البرز) محمد برغانی (قزوین) سید امیر گرمرودی (اردبیل) اصغر پورزلفی (آذربایجان غربی) عادل طاهرخانی (قزوین) محمد باقری (خراسان رضوی) حسین عسگری (توابع تهران) کامران چراغی (البرز) البرز داودی (کردستان) سیامک گودرزی (فارس) عمران جباری (مرکزی) محسن جلیلیان (خوزستان) محمدحسن یاراحمدی (چهارمحال و بختیاری)

  داوران بین المللی کشتی

 • vtem slides

  محمدبنا :کسب هرمدال المپیک یک میلیارد تومان هزینه دارد  

  سوریان ، نوروزی و باباجان زاده اسفندماه در گزینشی المپیک روی تشک می روند

  سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان با بیان اینکه من هنوز سر قولم با مردم ایران برای موفقیت در المپیک 2016 ریو هستم ، اما فراموش نکنیم که کسب هر مدال المپیک یک میلیارد هزینه دارد و باید اختصاص یابد.

  به گزارش سایت اخبار کشتی ایران www.iwn.ir محمد بنا با بیان این مطلب به ایرنا افزود، مطالب منتشر شده از سوی وی در مورد بی توجهی مسوولان به ورزش گفت: بحث من تنها در رابطه با کشتی نیست، بلکه تمام ورزش هاست.
  وی در خصوص راه های تضمین موفقیت در المپیک گفت: در هفت ماهی که تا المپیک باقی مانده باید برای هر مدالی که قرار است برگردن وزرشکاران ایرانی آویزان شود و همچنین برای هر فرد یک میلیارد تومان هزینه شود به این معنی که اگر هر مقداری که از این مبلغ کم شود شانس مدال آوری نیز کم خواهد شد.

  حال اگر وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک به دنبال موفقیت و کسب مدال المپیک هستند باید هزینه کنند، اما از سوی دیگر اگر از نظر بودجه مشکل دارند خیلی شفاف به ما اعلام کنند که بودجه ای ندارند و با همین وضعیت برای موفقیت تلاش کنیم.
  وی اظهار داشت: شما در هیچ کجا از سیاست و اقتصاد نمی توانید به اندازه پیروزی های ورزشی، مردم را خوشحال کنید که برای نمونه می توان به حضور تیم ملی فوتبال در جام جهانی، موفقیت های والیبال و پیروزی های کشتی در المپیک اشاره کرد چرا که ورزش مقوله ای در ذهن و روح مردم است.
  بنا با ابراز خوشحالی از کسب چهار سهمیه المپیک از سوی ورزشکاران زن یعنی نجمه خدمتی، الهه احمدی، زهرا نعمتی و لیلا رجبی گفت: این ورزشکاران به نظرم ظرفیت کسب مدال در المپیک را هم دارند و اگر این اتفاق رخ دهد، شور و شعف وصف ناشدنی برای همه مردم و به خصوص بانوان کشورمان که نصف جمعیت ایران را تشکیل می دهد، ایجاد می شود.
  وی ادامه داد: موفقیت ها و ایجاد شور و نشاط در جامعه امکانات و توجه می خواهد و من هیچگاه چیزی را برای خودم و تنها کشتی نخواسته ام و بلکه همه حرف و سخنم برای ورزش است. شما الان حال و روز بوکس، دوومیدانی و وزنه برداری را ببینید . برخی حاشیه ها مانند مهاجرت تکواندوکاران به جمهوری آذربایجان خوشبختانه با مدیریت خوب پولادگر رییس فدراسیون تکواندو مدیریت شد اما همه حرف و سخن این است که ما چرا نباید هزینه کنیم؟
  سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان گفت : آدمهای علاقه مند به ورزش در کشور کم نداریم که دوست دارند بدون چشمداشتی سرمایه گذاری کنند،باید از نهادها و افراد کمک بگیریم تا در میادین جهانی موفق شویم و با کسب موفقیت های ورزشی مردم را شاد کنیم.
  وی با اشاره به هزینه های وزارت ورزش برای تیم فوتبال امید گفت: هنوز اردوی تیم فوتبال امید در بندرعباس به پایان نرسیده بود که برای اردوی دیگر به امارات متحده عربی رفته اند . به همه بازیکنان فوتبال پول تو جیبی دلاری و ریالی پرداخت می شود در حالی که برای ملی پوشان کشتی فرنگی در 5 سال اخیر پول تو جیبی دلاری پرداخت نشده است .

  براساس قانون کمیته ملی المپیک هر کشتی گیری که برای مسابقات به خارج از کشور می رود، استاندارد پول تو جیبی برای او در نظر گرفته شده است و این در حالی است که فدراسیون به دلیل کمبود اعتبارات چنین پولی را ندارد.
  بنا ادامه داد: مواردی را که می گویم بهانه نیست که بگویند من خسته شده ام، من سر قولم با مردم هستم و به همراه ملی پوشان تمام وجودمان را برای پیروزی می گذاریم، چرا که کشتی گیران ایرانی آنقدر دلاور هستند که نان شب هم نخورند بهترین کشتی ها را بگیرند.
  وی در مورد آغاز تمرینات رقبای ایران همچون روسیه نیز گفت: تیم ملی روسیه همیشه بعد از رقابت های قهرمانی جهان نخستین اردوها را به صورت داوطلبانه برگزار می کند، اما بعد از آن اردوها به صورت متمرکز و در مناطق مانند (ارتفاعات یا سطح دریا) را برگزار می کنند.
  بنا ادامه داد: روسیه تیم بزرگی است و کشتی فرنگی آنها صاحب عنوان است البته به نظر من تیم ایران نیز قوی ترین تیم دنیاست.
  وی خاطرنشان کرد: در این پنج مرحله اردو، ملی پوشان از نظر جسمی و ذهنی پیشرفت های بسیار خوبی داشتند و از نظر انفرادی نیز شرایطشان خوب هستند و برای هر یک هدفگذاری شده است. برای مثال اکنون امید نوروزی، بشیر باباجانزاده و حمید سوریان می دانند که باید اسفند ماه (۲۷ تا ۲۹ اسفند) در مرحله نخست رقابت های گزینشی المپیک در آستانه (قزاقستان) به میدان بروند.
  سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ادامه داد: تعدادی از فرنگی کاران نیز در جام جهان پهلوان تختی حضور خواهند داشت و بعد از آن ملی پوشان را برای حضور در تورنمنت هایی همچون جام وهبی ترکیه، سمباتهی مجارستان، قهرمانی آسیا و جام جهانی تقسیم بندی می کنیم.
  وی آخرین حضور ملی پوشان را در یک تورنمنت، مرحله نهایی انتخابی تیم ملی اعلام کرد و گفت: البته برای زمان برگزاری آن با شورای فنی توافقاتی کردیم، اما برگزاری مرحله نهایی در خرداد ماه سال آینده و دو ماه قبل از آغاز بازی های المپیک برای من معقول نیست، چرا که زمانش خوب نیست و باید زودتر برگزار شود تا تکلیف کشتی گیران برای المپیک مشخص شود.
  وی در عین حال گفت: البته این ها مواردی است که باید در جلسه شورای فنی تیم های ملی در رابطه با آن بحث و بررسی شود اما اگر فدارسیون بخواهد در همان زمان مقرر (خرداد ماه) برگزار کند به هر حال باید با آن کنار بیاییم.
  وی در مورد حکفرما شدن آرامش در اردوهای تیم ملی گفت: هم اکنون آرامش و انسجام در اردوهای تیم ملی حاکم است و رسول خادم رییس فدراسیون در ایجاد این آرامش تاثیرگذار بوده است .

  من دغدغه هایی داشتم و با او صحبت کردم و او نیز به دغدغه ها و مشکلاتی که مطرح کردم، رسیدگی کرد .
  وی ادامه داد: فدراسیون در این شرایط مالی اکنون شرایط خوبی را برای خوابگاه های ملی پوشان به وجود آورده و رسیدگی به مشکلات سبب شده که ملی پوشان نیز در آرامش تمرینات را دنبال کنند.
  بنا خاطرنشان کرد: شرایط تیم ملی و اردو ها خوب است و هر چند کمبودهایی وجود دارد ، باید مسوولان به ملی پوشان و فدراسیون و به خصوص رشته های المپیکی توجه بیشتری داشته باشند.

  محمد بنا – کشتی فرنگی

 • vtem slides

  رضایزدانی: در جام تختی شرکت می کنم 

  هدف من کسب مدال در المپیک است

  رضا یزدانی دارنده چهار مدال طلا و برنز پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی جهان گفت: بعد از جام حیدرعلی اف باکو و جام باشگاه های کشتی آزاد جهان در جام جهان پهلوان تختی به عنوان مرحله نخست انتخابی تیم ملی شرکت می کنم.

  به گزارش سایت اخبار کشتی ایران www.iwn.irیزدانی با بیان این مطلب به ایرنا افزود: مدتی بعد از مسابقات قهرمانی سال 2015 جهان در لاس وگاس آمریکا (شهریورماه سال جاری)، اردوهای تیم ملی به صورت مرتب و منظم در حال پیگیری است و اکنون مرحله پنجم اردوی تیم ملی در حال برگزاری است.
  وی اظهار داشت: طی این مدت چندین مسابقه از جمله جام حیدرعلی اف و جام باشگاه های کشتی آزاد جهان را پشت سر گذاشتیم که چند تورنمنت دیگر را نیز تا پایان امسال پیش رو داریم.

  دارنده مدال طلای رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان در سال 2011 استانبول ترکیه و 2013 بوداپست مجارستان ادامه داد: در رقابت های بین المللی جام جهان پهلوان تختی حضور خواهم داشت و بعد از آن جایزه بزرگ فرانسه است که کادر فنی تصمیم می گیرد کدام یک از ملی پوشان در این تورنمنت حضور پیدا کنند.
  این آزادکار جویباری تیم ملی در خصوص مصدومیت خود نیز گفت: بعد از پشت سر گذاشتن دوران نقاهت اکنون در شرایط خوبی به سر می برم، اما متاسفانه آسیب دیدگی سبب شد رقابت های قهرمانی جهان را از دست بدهم بعد از پشت سر گذاشتن دو مرحله از اردوی تیم ملی در جام باشگاه های کشتی آزاد جهان شرکت کردم و خود را آماده حضور در جام تختی می کنم.
  وی در خصوص ظهور پدیده ای جدید در وزن 97 کیلوگرم جهان (کیل اسنایدر از آمریکا - قهرمان سال 2015 جهان) گفت : شناخت زیادی از این کشتی گیر ندارم، اما از سایر رقبا مانند گادیسوف از روسیه و گازیموف از جمهوری آذربایجان شناخت کامل دارم و امیدوارم در صورتی که صاحب دوبنده تیم ملی در المپیک شدم همه آنها را در تشک کشتی شکست دهم.
  یزدانی در پاسخ به این سئوال که آیا می تواند در المپیک ریو با کسب مدال طلا انتظارات را برآورده سازد؟ بیان داشت: هدف من از ابتدا  بازی های المپیک بود و هست و تمام سعی خود را می کنم که به هدفم برسم و دین خود را به هموطنان ادا کنم و در ضمن برای رسیدن به پیراهن تیم ملی از هیچ تلاشی فروگذار نخواهم بود.

  رضا یزدانی – کشتی آزاد

 • vtem slides

  ششمین اردوی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان از 15 دی ماه جاری آغاز می شود  

  این اردو تا 27 دی ماه ادامه خواهد داشت

  ششمین مرحله از اردوی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان از فردا (سه شنبه 15 دی ماه) در خانه کشتی شماره یک تهران آغاز و تا 27 همین ماه ادامه خواهد داشت

  به گزارش سایت اخبار کشتی ایران  www.iwn.ir و به نقل از فدراسیون کشتی، اسامی نفرات دعوت شده به این اردو به شرح زیر است :

  59 کیلوگرم: حمید سوریان (تهران) سامان عبدولی (خوزستان) مهرداد مردانی (خوزستان) امین کاویانی (خوزستان)
  66 کیلوگرم: امید نوروزی (فارس) مهدی زیدوند (خوزستان) محمدعلی گرایی (فارس) علی ارسلان (مازندران) وحید میرفتح الهی (تهران)

  71 کیلوگرم: افشین بیابانگرد (تهران) فرشاد بلفکه (لرستان) عظیم گرمسیری (خوزستان) عباس هوشمند (فارس) پژمان پشتام (تهران)
  75 کیلوگرم: سعید عبدولی (خوزستان) پیام بویری (خوزستان) رامین طاهری (خوزستان)
  80 کیلوگرم: یوسف قادریان (البرز) میلاد خسروی (لرستان) یوسف اخباری (تهران)
  85 کیلوگرم: حبیب اله اخلاقی- مجتبی کریم فر (خوزستان) داود اخباری (تهران) سامان عزیزی (کردستان) حسین نوری (البرز) داود عابدین زاده (تهران)
  98 کیلوگرم: قاسم رضایی (مازندران) مهدی علیاری (تهران) داود گیل نیرنگ (مازندران) مجید علیاری (تهران) سید مصطفی صالحی زاده (خوزستان)
  130 کیلوگرم: بشیر باباجان زاده (مازندران) بهنام مهدی زاده (تهران) امیر قاسمی منجزی (خوزستان) مهدی نوری (اردبیل) آرش عرب (گلستان)
  سرمربی: محمد بنا (تهران)
  مربیان منتخب سرمربی با استناد به بند 1 بخش (و) نظام نامه فنی کشتی کشور انتخاب مربیان تیم ملی: ایرج اسفندیاری فر (خوزستان) رسول جزینی (اصفهان) حمیدرضا اسماعیل نژاد (مازندران) بهروز حضرتی پور (تهران) فرشاد علیزاده (تهران)
  پزشک: تورج ملک محمدی
  متخصص تغذیه: رامین امیرساسان
  مربی بدنساز: بشیر معمارزاده
  ماساژو: حسین غلامزاده
  سرپرست: حسام الدین جعفری

  تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان

   

 • vtem slides

  کارگاه فنی تیم ملی کشتی فرنگی با برگزاری کلاس آنالیز مقررات داوری پایان یافت 

  در این کارگاه، علم تمرین، تغذیه ، دوپینگ، گرم و سرد کردن ، مدیریت مسابقه و داوری موارد مورد بحث در این کارگاه بود

  کارگاه فنی تیم ملی کشتی فرنگی عصر روز شنبه با برگزاری کلاس آنالیز قوانین از طریق نمایش فیلم در خانه کشتی تهران به پایان رسید.

  به گزارش سایت اخبار کشتی ایران www.iwn.ir این کارگاه با مدیریت سرمربی محمد بنا به مدت سه روز برگزار شد و برای کشتی گیران و مربیان دعوت شده در یک دوره آموزش فشرده، مباحثی همچون علم تمرین، تغذیه دوپینگ، آموزش گرم و سرد کردن قبل و بعد از تمرین، مدیریت مسابقه و داوری مطرح و همچنین نفرات حاضر تمرین های عملی از جمله تمرین کشتی و مرور فن را برگزار کردند.

  محمد بنا در خصوص این کارگاه گفت: از کارگاه بعدی تلاش خواهیم کرد، مربیان بیشتری برای شرکت در آن دعوت کنیم تا مربیان سازنده در استان ها با تازه ترین شیوه های آماده سازی و تمرینات هماهنگ با مقررات جدید آشنا شوند، چراکه با ادامه روند موجود، شیوه مبارزه در کشتی به ویژه رشته فرنگی پس از المپیک 2016 کاملا متحول خواهد شد و به همین خاطر کشتی گیران جوان و مربیان آنها باید از هم اکنون در مسیر تحول قرار گیرند.

  وی اشاره ای به زمان برگزاری کارگاه فنی دوم کشتی فرنگی اشاره ای نکرد.

  دراین کارگاه محمدبنا مدیریت کشتی، مدیریت تمرین، مرور فن در خاک و سرپا و تمرین هماهنگ با مقررات، دکتر امیرساسان، علم تمرین ،تغذیه و دوپینگ و عزیزاله اطاعتی مقررات داوری و آشنایی با تازه ترین تغییرات قوانین را تدریس کردند.

  کارگاه فنی کشتی فرنگی

   

 • vtem slides

  اردونشینان، شرکت کنندگان اصلی کارگاه فنی کشتی فرنگی  

  جای مربیان سازنده از استان های صاحب کشتی فرنگی مانند فارس، اصفهان، مازندران ،کرمانشاه ، اردبیل ، کردستان و ایلام در این کارگاه خالی است

  ایکاش این فرصت ایجاد می شد که مربیان فعال و تاثیرگذاردر سراسر کشورنیز درکارگاه شرکت کنند

  شاید بدنبود مربیان کادرهای فنی تیم های رده نوجوانان و جوانان هم در این کارگاه شرکت می کردند

  مرحله اول کارگاه فنی کشتی فرنگی بزرگسالان که به طور اختصاصی شامل کشتی گیران دعوتی به اردو و مربیان عضو کادر فنی تیم ملی بزرگسالان کشتی فرنگی و البته تنی چند از مربیان مقطعی دعوت شده می شود، از فردا تا 14 دی ماه جاری در خانه کشتی شماره یک تهران برگزار می شود.

  به گزارش سایت اخبار کشتی ایران www.iwn.ir ایکاش طوری برنامه ریزی می شد که تعدادی از مربیان سازنده استان های صاحب کشتی فرنگی مانند، فارس، اردبیل ، مازندران ، اصفهان، کرمانشاه، کردستان و ایلام بتوانند در این کارگاه که شاید برای نخستین بار است با این عنوان و محتوا برگزار خواهد شد ، شرکت کنند.

  حداقل شاید بد نبود اعضای کادرهای فنی تیم های رده های نوجوانان و جوانان کشتی فرنگی در این کارگاه شرکت داده می شدند تا خود را با تازه ترین اطلاعات و تحقیقات صورت گرفته در این رشته هماهنگ می کردند.

  به هر صورت امید است این کارگاه که اقدامی از سوی محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان بوده و البته در نوع خود نیز یک حرکت تازه و هدفمند باشد، در گام دوم زمینه ساز حضور مربیان بیشتر به ویژه از استان های صاحب کشتی بشود چراکه هرچه مربیان کشتی فرنگی با تازه ترین یافته های این رشته آشنا شوند، دستاوردش در تیم ملی بزرگسالان تجلی پیدا خواهد کرد.

  درواقع ارزش فنی این گارگاه زمانی مشخص می شود که دروس بسیار مهمی چون، گرم و سرد کردن بدن قبل و بعد از تمرین ، علم تمرین ، تغذیه در تمام مراحل تمرینان و مسابقه، دوپینگ، آشنایی با تازه ترین تغییرات مقررات برای طرح در آن مورد توجه قرار گرفته است .

  اسامی کشتی گیران و مربیان دعوت شده برای شرکت در این کارگاه به شرح زیر است:
  59 کیلوگرم: بهروز ملکی (خوزستان) علیرضا کارگر (فارس) محمدرضا میری (تهران) مصطفی بهزادی مقدم (خوزستان)
  66 کیلوگرم: بهنام مرادی (خوزستان) مهدی مرادحاصلی (قم) مهدی یوسفی فر (کهکیلویه و بویراحمد)
  71 کیلوگرم: بهنام افشارنیک (تهران) مهران داداشی (گیلان) مهدی نوروزی (چهارمحال و بختیاری)
  75 کیلوگرم: سامان نجم سهیلی (لرستان) پرهام قنبری (فارس) حسین نصیری (خوزستان)
  80 کیلوگرم: مهدی بالی (مازندران) سعداله صیدی (ایلام) علی شریفی (خوزستان)
  85 کیلوگرم: علی هاشمی (لرستان) عرفان نعمتی راد (تهران) محمد جواد نژاد (کرمان) مسعود مرادی (نام پدر ابوالقاسم- خوزستان)
  98 کیلوگرم: علی اکبر حیدری (قم) امیرحسین خان پور (گلستان) اصغر شهبازی (قم)
  130 کیلوگرم: پوریا عباسی (فارس) میلاد میرزایی (البرز)
  سرمربی: محمد بنا
  مربیان منتخب سرمربی با استناد به بند 1 بخش (و) نظام نامه فنی کشتی کشور انتخاب مربیان تیم ملی: بهروز حضرتی پور (تهران) بختیار تقوی نیا (مازندران) لقمان رضایی – عزیز ناقوسی (خوزستان) ناصر تهرانی (قم) پیمان مرادی (تهران) حسین اسماعیل پور (گیلان) یک مربی به معرفی هیأت کشتی استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و کردستان
  پزشک: تورج ملک محمدی
  سرپرست: حسام الدین جعفری

  کارگاه فنی کشتی فرنگی 

 • vtem slides

  کارگاه فنی تیم ملی کشتی فرنگی زیر نظر بنا برگزار می شود  

  این کارگاه طی روزهای 10 تا 14 دی ماه جاری در خانه کشتی شماره یک برگزار خواهد شد

  کارگاه فنی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان زیر نظر محمد بنا سرمربی این تیم برگزار می شود که با توجه به تغییرات اساسی در مقررات می تواند حرکت بسیار خوبی برای مربیان و کشتی گیران حاضر در اردوهای تیم ملی در تمام رده ها باشد.

  به گزارش سایت اخبار کشتی ایران www.iwn.ir این کارگاه فنی طی10 تا 14 دی برگزار خواهد شد که باید دید با چه شرایطی خواهد بود، آیا تمام مربیان رده های مختلف کشتی فرنگی و مربیان منتخب استان ها می توانند در آن شرکت کنند یا خیر؟

  مرور فن، تغذیه و بحث دوپینگ، علم تمرین، تمرین کشتی، آموزش گرم کردن و سرد کردن، داوری و مدیریت مسابقه از جمله مباحثی است که در این کارگاه مطرح خواهد شد.

  محمدبنا- تیم های ملی کشتی فرنگی

 • vtem slides

  حضور چهار تیم ایرانی در جام باشگاه های کشتی فرنگی جهان 

  این رقابت ها 26 و 27 آذرماه در خرمشهر برگزار خواهد شد

  فدراسیون کشتی از شرکت چهار تیم از ایران در دومین دوره رقابت های کشتی فرنگی جام باشگاه های جهان درخرمشهر خبر داد.

  به گزارش سایت اخبار کشتی ایران www.iwn.ir براساس مقررات اعلام شده از سوی فدراسیون کشتی، سه تیم اول رقابت های لیگ برتر سال جاری به همراه یک تیم کاملا بومی از استان میزبان (در صورتی که مسابقات خارج از تهران برگزار شود) می توانند در دومین دوره رقابت های کشتی فرنگی جام باشگاه های جهان شرکت کنند.

  این رقابت ها به احتمال فراوان در سالن ورزشی شهر خرمشهر برگزار خواهد شد.
  تیم های بیمه رازی، سینا صنعت ایذه و پدیده دوکوهه اندیمشک تیم های اول تا سوم دو مرحله لیگ برتر کشتی فرنگی هستند.
  دومین دوره رقابت های کشتی فرنگی جام باشگاه های جهان 26 و 27 آذرماه با حضور تیم های خارجی و داخلی برگزار می شود.

  لیگ کشتی فرنگی باشگاه های جهان

Pause

و این یک متن نمونه است برای مشاهده شما تا بدانید در این قسمت میتوانید متنهای دلخواه خود را قرار دهید . شما امکان قراردادن متن ، عکس و هر آنچه که نیاز دارید را خواهید داشت تنها کافیست این آیتم را در مدیریت مطالب  با نام .... . پیدا و باز نمایید سپس در ویرایشگر مطالب خود را وارد و ذخیره کنید به همین سادگی

IMAGE پنج مدال طلا، یک نقره و یک برنز دستاورد آزادکاران ایران از جام بی المللی کشتی آزاد پاریس
دوشنبه, 12 بهمن 1394
اطری، رحیمی، محمدی، کریمی و قاسمی برندگان مدال طلا حسن یزدانی به مدال نقره رسید و طحان صاحب مدال برنز شد در... ادامه مطلب...
IMAGE تدیف پس از نزدیک به 5 سال دوباره سرمربی تیم ملی کشتی آزاد روسیه شد
جمعه, 09 بهمن 1394
وی در سال 2011 از این سمت برکنار شده بود ادامه مطلب...

http://www.iwn.ir/images/728x90.gif

سایت اخبار کشتی ایران